Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DVDManiak

Rozwiązany: Temperatura procesora AMD...

Polecane posty

Witam! Tutaj http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=193652 poradzono mi nowe chłodzenie zamiast BOXowego na procek AMD phenom II x4 965 BE... wszystko okey świetnie zamówiłem te chłodzenie zalman cnps performa 10x, ale jest jeden problem... mianowicie wydaje mi się, że temperatury są trochę za wysokie... wszystko mam zamknięte w Brutusie 410.. z przodu wentylator z tyłu wentylator z góry wentylator.. każdy po 120mm i w idle mam 45-47C... to chyba troche za dużo co? W pokoju mam jakieś 30C aktualnie... jest ciepło i do tego mam zamkniętą obudowę.. ale to chyba troche za dużo co? aa no właśnie.. włącze sobie jakąś wymagającą grę na MAX grafike to mam 62-63 C na procku... to dobrze czy lipa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie miałem na BOXowym 72C i dlatego zmieniłem to chłodzenie... myślałem, że będzie w IDLE około 40C a nie 47C kurcze... a jak będzie w stresie to max 57C a nie 63-64C.. jestem trochę zaniepokojony tym... teraz zdjąłem pokrywkę z lewej strony to mam te 42-43C w IDLE no to już jest znośne:~ zobacze co podczas gier... potem wam napiszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, teoretycznie można by być zadowolonym, że chociaż na rdzeniach jest mniej. Tyle, że - zwykle na tych prockach - programy zaniżają temperaturę core (i w Twoim przypadku raczej też tak jest). Tak więc, skoro to temperatura ogólna, to jeszcze gorzej.

Na pewno poprawnie założyłeś chłodzenie i nałożyłeś pastę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał mi to informatyk.. pasta była nałożona na środek procesora i przyciśnięta chłodzeniem dzięki czemu równomiernie się rozprowadziła.. ze wszystkich stron wyszła pasta także jest okey... nie wiem już o co chodzi.. wszystko okey wdmuchiwane powietrze jest od razu wyciągane przez 2 wentylatory... 1 jest wdmuchiwane.. przy otwartej obudowie mam 45 idle a stres 62-63... troche lipa bo myślałem że będzie 38-40 idle a stres 50-55C:/ poczekam na wypowiedzi innych..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jakbyś miał box, to bym napisał, że jest raczej ok (uważam, że AMD przesadza/zaniża dopuszczalną temperaturę), ale przy lepszym chłodzeniu... :/

Z drugiej strony i tak obniżyłeś temperaturę, więc w sumie to poprawa. Nie można też brać wskazań czujników/programów za wyrocznię. Tak naprawdę, większość wskazań jest dość umowna i trzeba przede wszystkim kierować się własnymi obserwacjami. Może być np. tak, że dwaj goście posiadają identyczny procesor. U jednego temperatura wynosi - powiedzmy - 70 stopni, a u drugiego 80. Pierwszemu komp zwalnia, zdarzają się inne problemy, natomiast u drugiego nic złego się nie dzieje. Wniosek: czasem, do pewnych kwestii należy podejść bardziej jednostkowo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie chce się nikt inny wypowiedzieć, kto chociaż to chłodzenie ma... oczywiście nie wątpie w twoje zdanie antros22, ale lubię mieć poparcie z kilku stron także poczekam jeszcze na więcej wypowiedzi:/ teraz właczyłem komputer w chłodnym pokoju i jest to samo;/ 46-47 C IDLE a gra 62-63C PRZY OTWARTEJ OBUDOWIE.. Jestem troche wkurzony bo miało być lepiej:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak za dużo pasty nałożył. Pamiętaj! Informatyk nie zawsze znaczy "Koleś co wszystko umie". Mogłeś z tym iść do serwisanta. Pewnie za dużo pasty "Nachlał" i masz skutki. Najlepszy i najpewniejszy sposób to rozprowadzenie pasty np. starą kartą kredytową. Jest też inny powód. Mógł nie doczyścić proca ze starej pasty i spowodował wzrost temperatur. Lub miał tzw. "Dwie lewe ręce" i źle zamontował cooler. A wentylator tu niewiele da ponieważ przy otwartej obudowie jest TAKA SAMA temperatura a nawet w chłodnym pokoju. DO AUTORA: Sprawdź (ostrożnie!) czy cooler jest ciepły. Jeżeli nie to znaczy że Pan Informatyk źle nałożył Tobie pastę termoprzewodzącą. Chyba że też nałożył tanią, a co za tym idzie - Mniej trwałą. Chociaż zdarzają się wyjątki. Przykład: Revoltec Thermal Grease za 6zł w Komputroniku. Już pół roku minęło od wymiany tej pasty, a wciąż jest w dobrej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też racja ale jak ponowne nałożenie nowej pasty nie pomoże to co wtedy.Ja nie mam tego problemu bo mam chłodzenie cieczą ale to cholernie mnie kosztowało(mam dopiero 17 lati trudno mi zdobyć pieniądze).Hmmm dodatkowy wentylator to może jednak faktycznie kiepski pomysł,ale może pomogłaby jego wymiana na jakiś lepszy i jeszcze raz nałożenie pasty termoprzewodzącej jak napisał wcześniej kolega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta to

ZM-STG2M od ZALMAN Nie wydaje mi się, żeby była ona zła... poza tym wszystko widziałem jak informatyk to zakładał... setki razy komputer mi naprawiał i wszystko okey było zawsze... może po prostu jest za dużo pasty... coler jest ciepły ale mogę go swobodnie dotykać i nawet nie jest gorący przy tych 62-65C. Wieczorem tej pasty trochę ujmę i zobaczymy co będzie;) Dzięki za rady i do wieczora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspiesza z 1050 do 1500 max w stresie

Słuchajcie... weszłem w BIOS i w PC Health Status a tam CPU temperature pokazuje 36C a nie 47... czyżby speedfan i everest się mylił? Gdzieś widziałem, że everest mylił temp. procesora z temp. płyty głównej... czy płyta gigabyte 770t-d3l mogłaby osiągać 47-65C ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet więcej. Łatwo to jednak sprawdzisz. Odpal np. Prime95 (stress test), uruchom przy tym Speedfana, Everesta, HWMonitor i co tam jeszcze chcesz. Temperatura rosnąca szybko to temperatura CPU (jak chcesz się w to bawić, możesz wrzucić screeny).

BTW, nie wiem, czy obroty nie są trochę za wolne (bo max, to bodaj, 2000 RPM). Co mogłoby świadczyć, zarówno o tym, iż chłodzenie szwankuje, jak też o tym, że temperatura jest odpowiednio niska i wentylator nie musi pracować szybciej (jak też np. o tym, że po prostu program pokazuje je nieprawidłowo, hehe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że jak wyłącze w biosie ten smart cpu fan czy jakoś tak... wiatraczek chodzi na 1,5k RPM, a temperatura procesora to 43C... a jak chodzi na 900RPM to ma 45C procesor... czyli to nie wina wiatraczka tylko jednak tej pasty.. Dzisiaj prawdopodobnie będzie ona zmieniona i nałożone mniej.. wczoraj nie miałem czasu żeby się tym zająć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj! WYCZYŚĆ DOKŁADNIE Procesor i Radiator z pasty! Zmywaczem do paznokci. Ale najpierw na sucho później zmywaczem. Nałóż porcję pasty wielkości ziarnka grochu. I rozprowadź pastę starą kartą kredytową.

To powinno ułatwić ci "wyporcjowanie" pasty. Obejdzie się bez tego -> :rage:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem te chłodzenie i zebrałem paste z samego chłodzenia a zostawiłem na procku... niby jej tam aż tak przesadnie dużo nie było ale jednak... przedtem 65C w grach a teraz MAX 56C i do tego wszystko na ultra max GTA 4... grafa teraz ma więcej niż procek:) W IDLE 39-40C myślę że gdyby nie było tak ciepło to miałbym te 35-36C bo w pokoju mam teraz około 30+ C... Wszystko w jak najlepszym porządku! A no właśnie.. przy teście na 100% programem Prime95 100% obciążenia procesora ledwo co 60C temperatury uzyskał, gdzie wcześniej była to temp. rzędu 66-68C... ZALMAN CNPS 10x Performa.. Każdemu polecam te chłodzenie :) Dzięki wszystkim za rady! Pozdrowionka:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...