Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blik

System raz widzi dysk a raz nie.

Polecane posty

Kupiłem nowy dysk Seagate ST500DM002 (płyta głowa AsRock P67 Pro3).

I problem tkwi w tym, że Windows 7 i jak instalator Windowsa nie widzi tego dysku. Ale kiedy już dysk jest widoczny gdy staram się go sformatować dysk znika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo uszkodzonych sektorów i chciałoby się powiedzieć "dysk do wymiany". Jest jedno ale - inne parametry są jakby nigdy nie ruszone co przeczy logice - wygląda to trochę jakby firmware się posypało. Sprawdź go jeszcze na jakimkolwiek innym komputerze (gdyby okazało się że wariuje kontroler, bo odczyty SMART są bez sensu). Podaj SMART sczytany na innym komputerze. Jeśli będzie to samo - dysk do wymiany/na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest raczej dobra. Bo teraz aktualnie cały czas sprawnie działa. A także dysk, który miał być do wymiany działa z nią bez zarzutów.Więc chyba jednak to dysk jest zepsuty. Jak będę go reklamował to co mam dokładnie napisać? Że dysk uszkodzony fabrycznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było, gdybyś użył narzędia SeaTools (reklamowanie dysku, bezpośrednio w Seagate, tego wymaga), jeżeli pojawią się błędy, nie będzie żadnego problemu (http://www.seagate.com/pl/pl/support/warranty-and-returns/seatools-test-codes/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze sterownikami do SATA? BO na stronce AsRocka nic nie ma a wyczytałem, że trzeba takie instalować.

EDIT

Użyłem tego programu SeaTools i Short Test (krótki test) nie został ukończony pomyślnie. Dostałem jakiś kod ale nie ma go na tej stronce co podał antros22.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...