Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nixe

Problem z nagrywaniem płyt i graniem w gry

Polecane posty

Witam,

od razu zaznaczam iż mój problem może być skomplikowany. I też ciężko go sklasyfikować jednoznacznie więc jeśli zły dział to sorry.

No to zaczynamy. (będzie tego dużo)

Dawno temu, kupiłem fallouta 3. Zainstalowałem i kicha. pojawiał się czarny ekran.

W necie wyczytałem że F3 nie toleruje programów typu "nero". Więc nero poszedł do kosza.

Też nic. Po wielu próbach walkach (mailach do support). Support cenegi (najgorszy na świecie imo) z łaski na uciechę odpowiedział.

Witam,

Prosze wykonac następujące czynnosci:

odinstalowanie z systemu wszelkich programów służących do emulacji napędów DVD/CD np. Daemon Tools, Alcohol 120%, CloneCD, Paragon, Virtual CD itp., gdyby ów zabieg nie rozwiązał problemu, zalecamy skorzystanie z programu dostępnego na stronie http://www.duplexsec...om/en/downloads (należy pobrać program SPTDinst, uruchomić go i wybrać opcję Uninstall), nastepnie dokonujemy restartu komputera

Tak więc zrobiłem. Zadziałało. Uradowany grałem w F3.

Po jakimś miesiącu potrzebowałem nagrać płytkę więc znowu zainstalowałem nero.

No i tu się zaczyna problem.

Nie dałem (nadal nie dam) rady nagrać nic na płytę. Mimo iż przed F3 nagrywałem piosenki itp.

Próbowałem armią programów. W każdym wyłaził jakiś błąd. W sumie to chyba że nie można nagrać i tyle.

Odnośnie gier:

przy próbie uruchomienia ORYGINAŁU z płytą w napędzie. Wychodzi bład "proszę wsadzić dvd-rom do napędu". gry w których to spotkałem: Mass Effect, Warhammer. NFS:MW.

Zaznaczam iż po około 20-30 próbach włączenia, wyjmowania płyt i wsadzania ich gra odpala normalnie. niestety wszystko to trwa zwykle 30 minut więc... no chyba tłumaczyć nie muszę. Na sam widok tych gier mam mdłości.

super skrót:

-przed f3 = wszystko cacy

-zastosowanie się do instrukcji cenegi = nie mogę nagrywać, grać. Przez SPTDinst

PS uruchamiałem SPTDinst i waliłem w install uninstal i znów install i jeszcze parę razy. Różnie i nic.

Bardzo proszę o pomoc.

(NIE CHCE ROBIĆ FORMATA) wink_prosty.gif no chyba że to będzie super mega hiper uber ostateczność

@down

nic ;) to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też mam Fallouta 3 od Cenegi, oraz Nero i Daemon Tools i nigdy nie miałem żadnych problemów jakie opisujesz. Może to nie kwestia samego Fallouta tylko czegoś jeszcze? Ale najpierw polecałbym również odinstalować grę, a jeśli to nie pomoże to format, zwykle jest lekarstwem na wszystko;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne wydanie bez dlc bez patchy. xp sp2.

Ale jednak przekonałem się do formata. myślałem że po 4 latach zebrało mi się bardzo dużo danych na C. Okazało się że wszystko co cenne na innym dysku jest ;) Ale dzięki za chęć pomocy.

@zaggi

na milion procent to jest to. wszystko działało cacy przed.

@Offtop bo

nie opłaca się robić nowego tematu dla 1 króciutkiego pytania.

Mam monitor LG czy muszę koniecznie instalować Forte managera? czy on zbędny jest dla standardowego użytkownika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nixe,

koniecznie napisz do naszej pomocy technicznej. Taka sytuacja nie powinna się zdarzać, to oczywiste. Nasi czarodzieje od tech supportu sprawdzą, co może być powodem takich problemów i na pewno Tobie odpowiedzą. Ciężko powiedzieć, ale może format wcale nie będzie konieczny?

P.S. Skąd tak zła opinia o supporcie Cenegi? Daj znać, co możemy robić lepiej.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności odpowiadać na maile, a nie dopiero po telefonicznym przypomnieniu się. (czekałem chyba z tydzień na maila)

Oraz mocna kawa o poranku dla panów którzy tam siedzą nie zaszkodzi.

W sumie to już się zdecydowałem, ale jakbym się rozmyślił (jakimś cudem) to napiszę.

Sądzę że temat można zamknąć. Wszystkim zaangażowanym dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...