Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rradzikk

Rozwiązany: Nowy komp i już problem :/

Polecane posty

Witajcie

Szukałem już wszedzie ale nie znalazłem jeszcze takiego przypadku.

Mam problem z myszką podczas ściągania plików z internetu poprzez sieciową radiówkę. Mianowicie, gdy ściągam pliki większą prędkością ok. 500kb/s mój kursor podczas ruszania myszką przeskakuje z jednego miejsca w drugie, jakby zwieszenia czy coś, nie wiem jak to nazwać.

Sprzęt jest całkowicie nowy, to jego konfiguracja:

Płyta: Asus P5B Deluxe Wifi-AP Edition

Proc: Intel Duo Core 6600 2.4GHZ

Pamięć: 2X1GB OCZ z zegarami 5-5-5-12

Grafika: BFG GF8800 GTX

Dysk: 250GB Samsung SP2504C

Problem pojawił się od razu po zainstalowaniu windy Xp Professional SP2

Miał ktoś z Was taki problem, albo wie co to moze być ?????

Dodam jeszcze że kolega który jest podpięty pod ten sam router ma ten sam sprzęt poza grafiką i dyskiem i u niego jest wszystko w porządku.

Podłączyłem inną karte sieciową i problem ten sam.

Zapomniałem wspomniec o zasilaczu, jest to Antec TruePower 2.0 480Watt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka jest ok na 100%, procek podczas ściągania pracuje... prawie nie pracuje, więc to nie procek. Sterowniki do USB azinstalowałem od nowa i z innego źródła. Ja bym podejżewał dysk, jak myślicie?? Na początku chałasował tak że myślałem że mi budę rozwali, teraz wycichł i czasami tylko coś skrobnie ale to chyba normalne.

Pomocy ludzie bo nawet w sieci pograć nie mogę :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kopiujesz jakiś większy plik, to też przycina? Jeśli tak, to zainstaluj sterowniki do płyty głównej (do chipsetu).

Podczas kopiowania jest wszystko ok :?

---

Zainstaluj program HDD health, on pomaga w diagnozie dysku :wink:

Dysk sprawdzałem programem HDD TUNE, w czasie kiedy dysk chałasował wykres był strasznie poszarpany, transfer spadał i rósł. Lecz jak mówiłem, później ucichł no i wykres też się ustabilizował

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje gdy ściągam cokolwiek, kiedykolwiek i czymkolwiek. Dotychczas używałem standardowe ściąganie w iexploreże jak i FlashGet, a obecnie używam DAP-a 8. Także podczas ściągania osiołkiem. To samo mam kiedy gram np w BF2 - czasami nie idzie opanować kursora. A zużycie procesora podczas tych objawów wacha się między 1-6%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sprzętu, ale możesz jeszcze sprawdzić instalując innego windowsa, a jak nie masz skąd wziąć, to ściągnąc Uuntu i zobaczyć jak na innym systemie chodzi :wink:

Już wczesniej tak zrobiłem, miałem na początku XP MEDIA CENTER a teraz Profesional, jutro chyba polecę po nowy dysk i zobaczymy czy to to :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konfiguracja jest jakaś pechowa.Mam prawie taką samą tyle,że HDD 400GB.Też ciągle problemy.A to karta sieciowa nie działa, napęd raz działa normalnie, a raz nie czyta płyt.... Jedyna moja rada to sterowniki.Jak najnowsze.Może też być konflikt sprzętowy.Mimo,że tego w Systemie nie było widać.Tak jak u mnie z napędem.Miałem na tej płycie Samsunga i odbijało mu.Teraz mam Nec'a i pracuje bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach], to jednak nie jest wina dysku. Podłączyłem WD i dzieje się to samo. Zauważyłem jednak że zaczyna się to dziać po zainstalowaniu sterowników do grafiki. Nie mam pojęcia jak się z tym cholerstwem uporać :(

Nie bluzgamy, nawet jeśli część słowa jest wygwiazdkowana.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tak sobie czytam i mi zaswiecila zaroweczka :P Taka prosta rada, ktora pewnie nie jest roywiayaniem problemu.... ale jak to mowia trzeba szukac najprostszych rozwiazan :PP Otoz jaka masz podkladke pod mysz :) i czy to mysz optyczna?? Jesli tak to wymaga ona jednolitego podloza.. np biurka...czysta kartka papieru z drukarki tez sie swietnie sprawdza, natomiast podkladki z obrazkami od razu wyrzuc do kosza :) Na niejednolitym podlozu myszka skacze jak szalona po ekranie Ot taka rada... bo wszyscy tu szukaja takich skomplikowanych rzeczy a o podstawowa rzecz sie nie zapytaja :))))) narka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz jaka masz podkladke pod mysz :) i czy to mysz optyczna??

Mysz to Logitech G7, jest to laserowa mysz a podkładka to Razer Mantis w wersji control. Z tego co mi wiadomo to te dwie rzeczy są ze sobą świetnie kompatybilne ;)

Spróbuj zainstalować omegi. Są to teoretycznie ulepszone wersje normalnych sterów Nvidii, więc może pomoże www.omegadrivers.net

Hmm... chyba na tej stronce są trochę nie aktualne te stery, a ta karta którą mam jest jeszcze świeżutka :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...