Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Problem po zakupie nagrywarki i nie tylko?

Polecane posty

Witam. Ostatnio zakupiłem nagrywarkę Samsung SH 222 BB w sklepie komputerowym gdzie mi ją montowali dlatego ,iż komputer jest na gwarancji. Lecz kiedy przyjechałem do domu wszedłem w BIOS (Award) zakładka Standard CMOS Features zobaczyłem listę IDE Channel (Master) lub (Slave) (od 0 do 9). Dysk był podłączony pod kanał IDE Channel Master 0 ,a nagrywarka IDE Channel Slave 1. Czy nie powinna być ona podłączona jako IDE Channel Master 1?(1) Czy ma to jakiś wpływ na jej pracę?(2) Kolejna sprawa to to ,że kazałem im podłączyć porty USB znajdujące się na bocznym panelu obudowy (były tam 2 porty USB , 1 pod słuchawki , 1 pod mikrofon oraz jedno zamknięte Fire-Wire ,gdyż trzeba wyłamać kawałem plastiku). Okazało się ,że porty pod słuchawki i mikrofon były podłączone już wcześniej ,lecz USB nie. Gdy przyjechałem do domu i zacząłem sprawdzać USB dalej nie działały. Czy jest możliwe ,że po prostu ich nie podłączyli( podłączali to jacyś młodzi pracownicy(w sencie uczniowie technikum informatycznego) kiedy kierownik co chwilę wychodził z zaplecza i informował ,że wcześniej faktycznie nie były podłączone ,ale już są ,może ci młodzi prcownicy źle to podłączyli lub nie podłączyli wcale). Czy jest możliwość ,że jednak to podłączyli ,a u mnie nie działa czy coś?(Mam płytę główną Gigabyte P55A-UD4 i obudowę Cooler Master (nie pamiętam jaki model)?(3). Ostatnia sprawa jest taka ,że kierownik sklepu mówił ,że porty dźwięku na przednim panelu mogły mi wcześniej nie działać ,bo trzeba zmienić wykrywanie sprzętu z automatycznego na ręczne na przednim panelu. Nic takiego nie robiłem ,a teraz mi działają. Stworzyło to sugestię ,żeby pobawić się programami do płyty głównej więc uruchomiłem takie jak smart6 ,gdzie jest opcja overclockingu ,jednak nic nie zmieniałem ,a po wejściu do BIOS'u (1 zakładka bodajże) wyświetlił się komunikat :"The system has experienced boot failures because of overclocking or changes voltages. Last settings in this page may not coincide with current M/W states ". Czy jest możliwe ,że przez samo włączenie programu smart6 zmieniłem sobie napięcie, czy to może tamci wakacyjni pracownicy źle podłączyli porty co wprowadza zmianę napięcia lub błąd?(4). Piszę ,bo komputer jest wciąż na gwarancji i nie chce mi się jechać do sklepu z komputerem jeszcze raz ,a otwarcie obudowy chyba odpada ,bo mogę stracić gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plomby ,w sensie naklejki na stykach obudowy? Nie, chyba nie ma.

______________________

Czy ktoś wie jak podłączyć to USB do płyty głównej tak żeby czegoś nie uszkodzić???

Mam 1 dysk podpięty pod IDE Channel Master 0 i 1 nagrywarkę podpiętą pod IDE Channel Slave 1 jak już wyżej pisałem ,czy to wpływa na prędkość nagrywarki jeżeli jest IDE Channel Slave 1 ,a nie IDE Channel Master 1?

Jak powinienem to podłączyć ,żebym osiągnął najwyższą wydajność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...