Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emen24

Spadek wydajności

Polecane posty

Witam!

Zauważyłem wczoraj spadek wydajności mojego komputera podczas grania. LoL, który chodził na 60fpsach chodzi teraz maksymalnie na 30, jak za dużo się dzieje, to ścina. Licznik klatek w Diablo 3 wyświetla mi 0 FPSów, gra strasznie się tnie chociaż wcześniej wszystko chodziło OK. to samo z MW2, MW3. Zaktualizowałem kartę graficzną, skanowałem komputer avast!'em w poszukiwaniu wirusów, nic nie znalazł. Format robiłem stosunkowo niedawno (to jest ok. pół roku temu). Ktoś wie czym może być to spowodowane i jak to naprawić?

Załączam dxdiag.

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po każdym systemie Windows, można się spodziewać że po jakimś czasie nasze systemy zapychają dysk śmieciami. Dlatego też polecam przeskanować komputer jakimś programem do usuwania zbędnego syfu... a jeszcze coś, jeśli coś ciągle odinstalowywujesz, a potem instalujesz na nowo, to twój spadek FPS'ów wszystko tłumaczy... nawet, jeśli komputer ma miesiąc, może spaść wydajność sprzętu, tymbardziej przy Windows Xp... No i pamiętaj też o aktualizowaniu anty virusa, i także innych sterowników... ale to tak na boku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło, ale pewności nie ma, że to z tego powodu pojawił się problem. Te procki mogą mieć na rdzeniach maksymalnie 100 stopni (temperatura karty może być jeszcze wyższa). Wczoraj (właściwie przedwczoraj), trochę poczytałem o laptopach Asusa z taką samą konfiguracją i niektórzy ich użytkownicy mieli temperatury, nawet, grubo powyżej setki. Jednym coś się z tego powodu działo, innym nie. Natomiast specjaliści (albo "specjaliści") z Asusa, też różnie reagowali. Czasem bez problemów wymieniali nawet płytę, a czasem twierdzili, że wszystko jest ok.

W każdym razie, należy spróbować czyszczenia, na początek - jedynie przedmuchać.

P.S. Forum "szaleje". Nie tylko, że wyszedł podwójny post (to się zdarza/zdarzało), ale pojawiły się dwa oddzielne. A powinny scalić się w jeden. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej temperatury się zmniejszyły (średnio o 10 stopni), czyli raczej to nie z ich powodu następują spadki wydajności (choć całkiem tego nie wykluczam, trochę niepokoi mnie THRM).

Podaj S.M.A.R.T. dysku. Możesz do tego użyć programu HD Tune (zakładka Health).

Te spadki są tylko w grach, czy też ogólnie komp jest wolniejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja karty graficznej to pierwsze co zrobiłem jak się zaczęło, ale nic to nie dało.

Cóż.. Mój komp to nie F1, więc jakoś super szybko nie chodzi, ale nie zauważyłem, żeby mu się pogorszyło.

Hmmm. Może coś źle zrobiłem ale zakładkę health mam pustą..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam, mam tego samego laptopa. To jest bardo problemowy komputer. Ten spadek wydajności zaczął się i u mnie. Potem zanikający dysk i bardzo gorące podzespoły. Obstawiam ze to dysk siada. Polecam sprawdzić smart "CrystalDiskInfo", tak jak powiedział kolega ww.

Edit:Czyli bad-sektory ... Czym prędzej, zgraj najważniejsze pliki na pedrive, cokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk podejrzany o uszkodzenie. Masz niestabilne sektory i próby ich remapowania (jak widać nieudane, ponieważ nie ma remapowanych sektorów). Niestety, jak chcesz coś z tym zrobić, będziesz musiał wykonać to wszystko, co zalecano autorowi tego tematu.

Czy laptop jest na gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jednak wykrył, a mianowicie - blok z prędkością odczytu powyżej 500ms (czyli niedobrze) oraz 11 bloków 150ms, które mogą trochę niepokoić. Poczekajmy jednak na konsultację...

BTW, nie twierdzę/twierdziłem, że przyczyną problemów jest dysk. Po prostu jej szukam. A, że zauważyłem niepokojące rzeczy w "smarcie", to tym się zająłem (dysk może być "winny", ale wcale nie musi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...