Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zieliq

Problem z pamięcią RAM!

Polecane posty

Witam! Otóż mam problem z RAM'm. Kupiłem dziś dodatkową kostkę z 1 GB

I gdy podpinam ją system widzi 3 GB ale dostępne są nadal 2 GB. Wie ktoś może czemu tak jest i jak temu zaradzić?

System mam Windows 7 Ultimate x32 z tego co wiem to bez problemu powinien on obsłużyć do 4 GB RAM'u. Będę wdzięczny za pomoc. Dodam ,że "sztuczka" w msconfig nie działa ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Srajpantu tak jest napisane w systemie wink_prosty.gif

@goldeneye456 te 2 GB co już miałem są w DDR II w 667 MHZ a ta dokupiona też jest DDR II tylko,że w 800 mhz. ale pan w sklepie powiedział,że będą współgrać ze sobą bez problemu. Komputer niby ją widzi ale z niej nie korzysta. o tak to określę.

post-168187-0-30153700-1340967122_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mój stary RAM jest obustronny a ten nowy jest jednostronny to ma to jakieś znaczenie?

Bo tak wgl to gdy włożę te stare w jedną kieszeń to się gryzą. A jeśli np. Zrobiłbym po staremu , i do tego dokupił jeszcze 1 gb ramu tej samej firmy co teraz kupiłem, włożył na przemian to było by dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj instrukcje do płyty głównej, czy czegoś nie trzeba zmienić, żeby Windows obsługiwał więcej RAMu (opcja powinna się nazywać memory remap albo jakoś tak). Jeśli nie, to możesz spróbować wymusić na systemie nieco inny sposób adresowania pamięci.

1. Uruchom Wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (Start > Wszystkie programy > Akcesoria, kliknij prawym przyciskiem myszy na Wierz polecenia i wybierz opcję "Uruchom jako administrator").

2. W wierszu polecenia wpisz komendę

bcdedit /set pae ForceEnable

i potwierdź operację enterem.

3, Opcjonalnie możesz też zmienić nieco przydział pamięci dla jądra i aplikacji wpisując w tym samym miejscu

bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

4. Uruchom ponownie komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic to nie dało.

ALE ... W ramce nr 1 wcześniej było zarezerwowanie 2 mb (lol)

Teraz gdy włożyłem tą dodatkową kość ramu (1gb) jest zarezerwowane dokładnie tyle co pamięć dołożona.

W system zaś nadal wyświetlane jest ,że jest 3 GB a dostepne 2 GB. Więc wszystko jest ok? czy raczej nie?

I czy jeśli tak powinno być to czy zauważę więszką wydajność w grach np. Battlefield 3 ;)

post-168187-0-20573700-1341085204_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...