Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DVDManiak

Problem z dyskiem zewnętrznym...

Polecane posty

Witam wszystkich czytających! Liczę ponownie na waszą pomoc... około pół roku temu kupiłem dysk zewnętrzny SAMSUNG M2 Portable 640GB USB 2.0. W książeczce piszą, że max przepustowość tego kabla, usb, dysku to 480mb/s... ok... mam obudowę silentum pc brutus 410 z przodu USB 2.0, do tego MOBO GIGABYTE 770T-D3L. Problem polega na tym, że gdy wgrywam jakąś gierkę, albo dane ważące 3-4GB+ wszystko ok idzie po 120mb/s przez pierwsze 5 sekund i tak przez minutę albo czasami 2 minuty spada aż do 40mb/s ... wszystko wejdzie na dysk i jest okey... nawet przy czystym dysku po formacie też ciągle mam ten problem... aktualnie na dysku mam zawalone 500gb/600gb. System plików standardowo NTFS. Nie mam już pomysłu co robić. Gwarancja 3 lata, ale gdzie ja wrzucę teraz 500gb danych jak bym miał w razie oddać go na gwarancję:/ Czekam na odpowiedzi co z nim robić... Czy to normalne?:) AA właśnie... dysk mi nie spadł nigdy, ale kilka wstrząsów miewał zapewne w kieszeni..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/f/404/obrazm.png/

Jak na innych kompach to sprawdzę jutro... ale z tego co pamiętam to nie było problemu wcześniej na innych komputerach... a teraz stało się to bardzo uciążliwe dla mnie bo dużo danych przechodzi przez ten dysk:/ Czekam na odpowiedź bo jest tam jakiś wykrzyknik.. zaraz wystukam w google co to może byćsmile_prosty.gif

No to już wiem... Nadmierne wstrząsy... to lipa:/ da się coś z tym zrobić? Da radę na gwarancję oddać? Nie spadł mi przecież ten dysk... obudowa jest jak nowa nadal. Nie mam pojęcia dlaczego są tak duże wartości.... MOŻE DLATEGO, ŻE NOSIŁEM GO W KIESZENI???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic mu nie jest (przynajmniej tak wynika ze SMART - tymi przeciążeniami się nie przejmuj bo to tylko licznik przeciążeń a pozostałe parametry nie wskazują aby miały one jakieś negatywne skutki, przeciążenia były rejestrowane podczas pracy dysku a nie jego przenoszenia). Przeskanuj go Victorią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić scana victorią bo pokazuje że nie wykrywa smart na moim dysku zewnętrznym... coś tam jest że nie może odczytać:/ ale jeżeli wszystko jest okey z dyskiem to dzieki za info:) PS w evereście również nie pokazuje nic w zakładce SMART ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...