Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Symulator Farmy (seria)

Polecane posty

A, ja mam całkowicie odmienne zdanie. Swoją dalszą wypowiedź będę opierał na grze Symulator Farmy 2011 (posiadam również edycję 2009, ale się jeszcze jakoś za nią nie zabrałem).

Zachęcony, a może właściwszym słowem byłoby "zaciekawiony" różnymi zapowiedziami, recenzjami i gameplayami skusiłem się na zakup.

Co można powiedzieć o tej grze? Jest to rodzaj sandboxa, w którym kierujemy swoimi pojazdami rolniczymi typu traktory, kombajny i innymi, bardziej specjalistycznymi. Do nich dopasowujemy różny osprzęt, który sprawia, że taki traktor jest bardzo uniwersalną maszyną i może służyć nawet do usuwania głazów blokujących szosę (jest to nawet jeden z "questów" dodatkowych), podnosić palety lub służyć za samojezdny zbiornik do podlewania pola. Należy zaznaczyć, że wszystko mamy tu licencjonowane, począwszy od pojazdów, a na tak trywialnej rzeczy kończąc jak pług. Wszystko jest opatrzone firmowymi emblematami i znaczkami odpowiadającymi takim samym w rzeczywistości. To duży plus.

O co chodzi w tej grze? Głównym zadaniem jest tu kariera, która niczym nas nie ogranicza. Można grać w nieskończoność i tylko patrzeć, jak rośnie nam kasiorka trollface.gif . W trybie kariery zaczynamy z najsłabszym ciągnikiem rolniczym, zardzewiałym kombajnem, i niemalże spróchniałym pługiem oraz broną (spulchniaczem). Mamy na początku troszkę euro i musimy z tego zakupić ziarna zbóż, które rozsypiemy po uprzednio zaoranym i spulchnionym polu i będziemy cierpliwie czekali, aż to wszystko sobie ładnie podrośnie, aby móc to potem ściąć kombajnem, przerzucić czyste ziarna na przyczepę, część z nich zmagazynować, a część sprzedać z zyskiem. Napisałem "z zyskiem", bo czasami, przez roztargnienie można sprzedać i ze stratą, bo różne miejsca skupu zbóż oferują różne ceny. Można je sprzedawać do portu, do browaru i do takiego wielkiego młyna. Ciągle mamy przy sobie smartfona dotykowego (burżuje z tych rolników wink_prosty.gif) i mamy możliwość kontrolowania cen skupu na bieżąco. Telefonik podaje też inne ciekawe informacje, jak statystyki gry (na przykład: przejechane kilometry, zużyte paliwo w całej karierze i tym podobne) oraz pogodę.

Co możemy uprawiać? Żyto, jęczmień, rzepak, kukurydzę. Oprócz tego pozornie takie "odpady" jak trawa, czy ścięte łodygi po przejeździe kombajnu też przedstawiają wartość, bo trawę kosimy, a skoszoną dajemy krowom do jedzenia (o nich za chwile), a łodygi specjalną zgarniarką zbieramy z pola, pakujemy w bele i później możemy je "opchnąć". Generalnie w tej grze NIC się nie marnuje. Na pozornie wyglądających odpadach też można zarobić. I to mi się podoba.

W ogóle akcja gry dzieje się na wyspie, a teren pod nasze przyszłe pole możemy sobie dowolnie wybierać. Można takich pól mieć nawet kilkanaście, a na każdym z nich inne uprawy.

Była mowa krowach. Od edycji 2011, Giants Software wprowadził zwierzęta w postaci krów. Pierwszą krówkę musimy kupić, a później zależność już jest następująca: krowa głodna -> trawa -> krowa najedzona -> mleczko -> skup -> kasiorka.

Grać można z różnych perspektyw: pierwszosobowej (zza kierownicy), trzecioosobowej, albo i z góry. Można wysiąść z maszyny i całą wioskę przejść wzdłuż i wszerz na piechotę. Dlaczego tak? Ponieważ twórcy nie chcieli, aby zaczęło wiać nudą, a spacerując po różnych ciekawych miejscach, jak na przykład ruiny starego zamku (tak, tak - to tylko jedno z miejsc, które z rolnictwem w ogóle się nie kojarzy, a jest ich w grze więcej) i poszukać w nich porozrzucanych plastikowych butelek po napojach 1.5 litrowych i późniejsze wyrzucenie do odpowiedniego pojemnika w centrum wioski, czyli centrum życia mieszkańców z charakterystycznymi budynkami z supermarketem na czele. Na całej mapie jest rozrzuconych 100 takich butli. Po znalezieniu 50 dostajemy achievementa, po 100 kolejnego i chyba jeszcze jakąś nagrodę (takiego sokolego oka, to ja nie mam i setka jeszcze przede mną). Ogólnie mówiąc w tej grze - o dziwo - nie wieje nudą. Mamy regulowany upływ czasu (ja zawsze gram w czasie rzeczywistym trollface.gif). Gdy obsiejemy jedno pole, to aby nie marnować czasu na czekaniu na plony, to od razu zabieramy się za kolejne. Gdy kolejne obrobimy, to jedziemy dalej. Po skończeniu trzeciego, możemy się wrócić na pierwsze i je podlać, co zwiększy nasze plony. Gdy czekamy na żniwa z kilku pół, to możemy w tym czasie skosić trawę, przewieźć w pobliże krów i je nakarmić. Można kontynuować szukanie butelek, można znaleźć ukryte pole z kukurydzą, ściąć ją specjalnym kombajnem i sprzedać. Nikt nas nie będzie za to ścigał wink_prosty.gif . Naprawdę jest co robić i nie można narzekać na przestoje. Za kolejne poziomy zdobywanych ? także dostajemy osiągnięcia. Za kasę kupujemy nowe maszyny, nowy osprzęt, kolejne zwierzęta hodowlane i ciągle dążymy do jeszcze bardziej intensywnego bogacenia się.

Oprócz kariery można wybrać z głównego menu gry zestawy misji dodatkowych, które można potraktować, jako samouczek do właściwej i niczym nieograniczonej gry. To są takie próby czasowo - umiejętnościowe , za które zdobywamy medale złote, srebrne i brązowe. Dobry trening i szansa na zapoznanie się ze sterowaniem traktorem.

Przedmówca narzekał na model jazdy. Zgadzam się - nie jest to model oddający w 100% rzeczywistość, ale twórcom zależało widać na skupieniu się na innych aspektach gry, niż konkretnie na wiernie odwzorowanej jeździe. Ja nie narzekam - kieruje się maszynami przyjemnie i co ważne dobrze reagują na zmiany kierunku jazdy.

Dużym plusem jest ogromna baza darmowych modów, które możemy sobie za darmo ściągnąć z Internetu (nawet sami twórcy do tego zachęcają). Mamy dosłownie setki traktorów, kombajnów, przyczep, ciężarówek i innego żelastwa. Jak ktoś chce sobie szybciej pojeździć po asfalcie (bo Symulator Farmy, to nie tylko sam piach i trawa), to może sobie ściągnąć autentyczne samochody osobowe. Do tego możliwość instalacji modyfikacji z dodatkowymi uprawami, budynkami i tak dalej. Dosłownie zatrzęsienie, a codziennie powstają nowe...

Wbrew obiegowej opinii, gra jest bardzo wciągająca i odstresowująca. Za 30 - 40 zł otrzymujecie naprawdę ciekawy produkt, któremu chociaż można dać szansę, a nie hejtować na lewo i prawo nawet nie widząc tego na oczy, nie mówiąc już o zagraniu wink_prosty.gif .

P.S. Niedawno napisałem e-mail do developera z zapytaniem, jak się zapatrują na kolejną część. Oto, jaką odpowiedź otrzymałem:

Hello,

The FS 2013 will be released later this year, check our Website in August for update news.

Best regards, GIANTS Software Support Team

Jest dobrze trollface.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tych co uważają tą grę za słabą, lecz wiem, że pomysł był dobry. Szkoda, że taka kicha wyszła, bo dla kogoś kto pykał no w.... lepsze tytuły, ta gra to żart. Zagrałem w nią pierwszy raz, po namowie kumpla. Z początku mnie zaciekawiło (mowa o SF 2009), orało się pole, siało, i zgraniało kasę. Ale kiedy się kupiło ten lepszy kombajn i traktor, to potem nie było celu dalszej gry, w każdym bądź razie ja go nie widziałem. A oranie szosy i podwórka...eh szkoda gadać, czasem nawet niechcący i na drodze mogły urosnąć kwiaty. Ale mody tej grze pomogły, lepiej się grało, ciekwiej, fajniejcheesy.gif, ale to i tak nie mydliło błędów. W Symulator Farmy 2011 również zagrałem, tak z ciekawości. Powiem tylko, że dla mnie to wręcz to samo co 2009. Nie pograłem nawet 20 minut, i dobrze, że nie kupiłem, tylko zagrałem u kumpla. Ogółem szkoda, bo jakby to lepiej wykonać, to gra mogłaby naprawdę zainteresować wielu graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu - muszę powiedzieć, że Twój wpis bardzo mnie zainteresował i chyba nawet zachęcił do sięgnięcia pod Symulator Farmy. Prawdę powiedziawszy zawarłeś więcej cennych informacji o samej grze niż niejedna oficjalna recenzja. Powiedz mi: kampania jest podzielona na misje, których ukończenie determinuje spełnienie konkretnych wymagań? (wiesz, coś jak np. w Theme Hospital) czy jednak jest jeden jedyny cel w grze i aby go osiągnąć trzeba po prostu pograć. Czy w tej grze jest podział na pory roku i/lub sezony zasiewów / zbierania plonów?

Generalnie zawsze mnie ten Symulator Farmy interesował. Jakby nie patrzeć, to poruszana w grze tematyka, na tle biegania z karabinem, udawania skrytobójcy, czy ratowania mieszkańców jakiejś wiochy przed wilczymi watahami, prezentuje się nad wyraz oryginalnie (i to pomimo swej przyziemności :) ) Dodatkowo opcja obsługi maszyn rolniczych czy wskoczenia za "kółko" kombajnu może jest nieco obciachowa ;) ale ile można bujać się "porszakami" czy innymi "lambo" ;)

Jestem zdania, że gier o rzadko spotykanej tematyce nigdy za wiele. Owszem, dyskusyjne staje się samo wykonanie ale czy taki "Vermer 100%" zasłynął z oprawy wizualnej czy mechaniki? ;)

PS.

Czy Symulator Farmy "jedzie" na Steam'e?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu - muszę powiedzieć, że Twój wpis bardzo mnie zainteresował i chyba nawet zachęcił do sięgnięcia pod Symulator Farmy. Prawdę powiedziawszy zawarłeś więcej cennych informacji o samej grze niż niejedna oficjalna recenzja. Powiedz mi: kampania jest podzielona na misje, których ukończenie determinuje spełnienie konkretnych wymagań?

Nie, nie ma takiego podziału. W główym menu masz do wyboru albo misje pojedyncze (bodajże niecałe 20, jeżeli mnie pamięć nie myli). Są to misje typu: slalomy na czas, pokaz umiejętności kierowania kombajnem trollface.gif, zebranie wszystkich bel siana z pola, ale bez

zatrzymywania maszyny i tym podobne. Drugim trybem gry jest kariera, czyli ta kampania, o którą pytasz. Włączając ten tryb godzisz się na grę bez końca, jedynie co jakiś czas na środku ekranu będzie Ci wyskakiwał achievement, typu "PODRÓŻNIK - Przejechałeś 1000 km", "Siewca - Obasdziłeś 100 ha", albo "Bogacz - Uzbierałeś 1 000 000 Euro".

Zaczynasz o świcie (dokładnie o 6:00) i jeżeli włączysz sobie upływ rzeczywisty czasu. to jak będziesz przykładowo grał 3 godziny, to zegar w grze (jest cały czas w rogu ekranu) też przestawi się jedynie o 3 godziny. Hardkor pełną gębą trollface.gif . Oczywiście czas można - wedle woli - przyspieszać kilkukrotnie, albo i nawet kilkunastokrotnie.

[...] czy jednak jest jeden jedyny cel w grze i aby go osiągnąć trzeba po prostu pograć. Czy w tej grze jest podział na pory roku i/lub sezony zasiewów / zbierania plonów?

Twoim jedynym celem będzie niekończące się obsiewanie zbożem, plony, hodowla krów, sprzedaż tego całego dobra i inwestycja w coraz to nowsze sprzęty / pojazdy, aby ten cały proces ciągle ulepszać i aby był dla Ciebie czystą przyjemnością. Dla przykładu: w późniejszym okresie gry stać już człowieka na takie siewniki, że zasianie dosyć sporego pola będzie się ograniczało tylko do 4 nawrotów traktorem. Będziemy szli wtedy "na masówę" trollface.gif .

Nie ma podziału na pory roku, ale mamy podział na dzień / noc oraz słoneczną pogodę / zachmurzoną / deszcz. Jeżeli chodzi o nocne eskapady, to bez obaw, bo zarówno traktor jak i każda inna jeżdżąca maszyna ma swoje oświetlenie, a my sami mamy latarkę. Wszystko włączane klawiszem F, także w nocy też można działać, co by nie było przestojów.

Acha - przypomniało mi się - pływać w tej grze też można. Jest nawet mała plaża oraz rzeczka.

Dodatkowo opcja obsługi maszyn rolniczych czy wskoczenia za "kółko" kombajnu może jest nieco obciachowa wink_prosty.gif ale ile można bujać się "porszakami" czy innymi "lambo" wink_prosty.gif

Każda maszyna ma swój niepowtarzalny kokpit, jeśli Cię to kręci wink_prosty.gif .

Czy Symulator Farmy "jedzie" na Steam'e?

Ja kupiłem zwykłą wersję pudełkową, ale na Steamie też jest. Ponoć jutro wieczorem ma się zacząć wielka wyprzedaż i może akurat Symulator Farmy będzie ładnie przeceniony, czego wszystkim zainteresowanym życzę wink_prosty.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz o świcie (dokładnie o 6:00) i jeżeli włączysz sobie upływ rzeczywisty czasu. to jak będziesz przykładowo grał 3 godziny, to zegar w grze (jest cały czas w rogu ekranu) też przestawi się jedynie o 3 godziny. Hardkor pełną gębą trollface.gif . Oczywiście czas można - wedle woli - przyspieszać kilkukrotnie, albo i nawet kilkunastokrotnie.

Interesujące. Jednak chyba nie chcesz powiedzieć, że oczekiwanie na plon również jest odzwierciedlone zgodnie z rzeczywistością ;) Czekać niemal cały rok na "żniwa"... :P

Twoim jedynym celem będzie niekończące się obsiewanie zbożem, plony, hodowla krów, sprzedaż tego całego dobra i inwestycja w coraz to nowsze sprzęty / pojazdy, aby ten cały proces ciągle ulepszać i aby był dla Ciebie czystą przyjemnością. Dla przykładu: w późniejszym okresie gry stać już człowieka na takie siewniki, że zasianie dosyć sporego pola będzie się ograniczało tylko do 4 nawrotów traktorem.

A czy to zboże jest jakoś podzielone na ehkm..."gatunki": pszenica, żyto itp.?

Każda maszyna ma swój niepowtarzalny kokpit, jeśli Cię to kręci wink_prosty.gif .

Nie ma to jak John Deere ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę poczekać, bo gra jako idea prezentuje się świetnie, ale już z wykonaniem o wiele gorzej (no bo, co jak co, ale jako chłop ze wsi jakoś patrzę takim...krytycznym wzrokiem :P). Grałem, bo kolega sobie kupił, a potem jak mu nie chciała się włączyć na jego rzęchu, to poleciał do mnie, hehe :) Gdyby nie to, to bym wogóle nie grał :)

Przez pierwsze parę godzin jest fajnie. Ogrom maszyn rolniczych, są łąki, są pola i jest co robić xD Co ja tam będę mówił, Wuwu świetnie grę opisał, a nawet wychwycił smaczki, o których ja nie wiedziałem.

Ale gra u mnie ma 3 wielkie minusy. Przede wszystkim felerni pomocnicy, grafika, nie dość że taka sobie (chociaż modele maszyn są świetne), to u mnie musiałem się dogrzebać pliku konfiguracyjnego, no i model jazdy. Ja już tylko tyle pamiętam, że coś mi nie pasiło..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące. Jednak chyba nie chcesz powiedzieć, że oczekiwanie na plon również jest odzwierciedlone zgodnie z rzeczywistością wink_prosty.gif

Czekać niemal cały rok na "żniwa"... tongue_prosty.gif

Nie, nie :) . Nawet w przypadku rzeczywistego upływu czasu, to i tak czekasz... powiedzmy 20 minut na pełne wyrośnięcie zboża. W przeciwnym razie, to byłaby już gra dla BARDZO wąskiego grona odbiorców :trollface: .

A czy to zboże jest jakoś podzielone na ehkm..."gatunki": pszenica, żyto itp.?

Tak. Masz żyto, pszenicę oraz rzepak i kukurydzę. Na Twojej farmie stoją 4 osobne silosy (dokładnie oznaczone symbolami), w których magazynujesz zebrane zboże i masz zamiar na przykład poczekać na lepszą koniunkturę (coś, jak z edycjami kolekcjonerskimi gier :trollface:). Nie zawsze opłaca się od razu wszystko sprzedawać.

Nie ma to jak John Deere wink_prosty.gif

A na tego John Deere, to już od dawna poluje (ale ciągle są inne priorytety) i po prostu musi się znaleźć w mojej kolekcji.

Ponoć w edycji 2013 mają dojść dodatkowe zwierzęta hodowlane, nowy uprawy (oby były ziemniaki) i około 20 autentycznych producentów sprzętu jeżdżącego. Na przykład: Fendt, Claas, Krone, może i John Deere się trafi. Już się nie mogę doczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę posta pod postem, ale wyczuwałem, że to wkrótce zrobię... Bez kitu, ale dzisiaj tak sobie myślałem, kiedy doczekam(y) się kolejnych informacji na temat Symulatora Farmy 2013 oraz daty jego wydania. I proszę - oto dziś na głównej pojawia się news z oficjalną zapowiedzią premiery, która została wyznaczona na październik, a wydawcą w Polsce będzie CD Projekt.

Polecam choć zerknąć na galerię zdjęć, bo sprzęt prezentuje się po prostu cudownie. Zapowiedziana cena, to 79 zł, ale myślę, że jakby dobrze poszukać, to dałoby radę wyrwać tą pozycję jeszcze taniej.

Dla mnie zakup obowiązkowy.

P.S. Wersja na konsolę Xbox 360 ma się ukazać na początku przyszłego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cała ta seria symulatorów to znakomity odstresowywacz. Może i nie jest to gra przy której siedzi się godzinami i wykonuje kolejne misje. Ale jest dobra na przyjemne spędzenie 20-30 minut. Rozumiem że słaba grafika i kilka niedorzeczności sprawiły, iż gra zbiera słabe noty. Jednak z tego co pamiętam, to i Mount Blade na początku był chłodno przyjęty przez recenzentów. Jednak ta gra swoją unikatowością podbiła serca graczy. Z symulatorami jest podobnie, nie jest to gra dla każdego, ale spróbować nie zaszkodzi.

@Bethezer

Nie rozumiem Twojego posta. Grałeś przynajmniej w któryś z symulatorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w jedną część, żeby sprawdzić co i jak na pewno nie jest to wspaniała gra, na pewno nie na mój gust. Choć super tragicznie nie jest, jest wiele gorszych gier. Nie będę mówił, że to totalne dno bo tak nie jest, a poza tym ta gra kierowana jest głównie dla fanów maszyn. Patrząc po na listę sprzedaży Empika to często jest w 10 na pc czyli takich osób jest sporo. Mnie to nie kręci ale fan rolnictwa nie znajdzie nic lepszego.wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronę Giants Software (developera) natrafiłem na informację, jakoby na nadchodzących targach Gamescom w dniach 15.08.2012 - 19.08.2012, mieli mieć tam swoje stanowisko i pokazywać pierwszy gameplay z Symulatora Farmy 2013. Liczę, że redakcja CD-Action będzie trzymała rękę na pulsie i podzieli się wrażeniami :) .

Żadnych dodatkowych screenów nie doszukałem się na ich stronie. Pewnie czekają do targów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czekać bo przeczucie mówi mi, że wraz z premierą nowej części seria wkroczy na wyższy poziom.

Co prawda grałem tylko w edycję z roku 2009 i miałem dość mieszane odczucia, później zagrałem w wersję 2011 u znajomego i było widać spory postęp w rozgrywce. Również z tego co widziałem biblioteka dodatków tworzonych przez graczy jest imponująca, a to duży plus.

Dużo więcej czasu spędziłem w grach Agrar Simulator ze względu na bardzo dobrą grafikę i ze względu na "coś" czego określić nie umiem, a sprawiało że tą produkcję stawiałem wyżej niż SF, ale z chęcią przetestuję SF2013 jeśli opinie będą pozytywne i cena trochę spadnie.

Tak jeszcze trochę poza tematem to chciałem odnieść, się do dwóch spraw.

1.Cieszę się że pojawił się taki temat bo lubię symulatory, osobiście gdyby na forum pojawił się temat o Railworks i serii DCS, byłbym wniebowzięty ale prędko to nie nastąpi bo te gry są u nas mało popularne.

2. Dziwi mnie lekceważące podejście niektórych użytkowników i nie tylko (pierwszy post)do tej serii. Każdy gra w to co lubi, co z tego że gra jest symulatorem farmy, to nie znaczy że jest "badziewna", kiedyś ostro krytykowałem produkcje Astragonu, nie dlatego że są to symulacje pospolitych maszyn, tylko dlatego że były słabe od strony technicznej i wykonane beznadziejnie.

Jeśli chodzi o symulatory to mam jedną zasadę, może być to nawet symulator śmieciarki, oczyszczarki, czegokolwiek, ale musi być wykonany porządnie!

Przepraszam za spory offtop, ale częściowo wiązał się z tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy wykop. Dlaczego Wam to robię? Ponieważ na oficjalnej stronie Farming Simulator (czyli naszego kochanego Symulatora Farmy) pojawiła się galeria z zestawem screenshotów z najnowszej odsłony tego kultowego produktu, czyli z Symulatora Farmy 2013. Proszę, rzućcie okiem: http://www.farming-simulator.com/media.php?lang=pl .

I jak, hejterzy? Szczena opadła do podłogi :trollface: ? Czy te screeny nie wyglądają urzekająco? Licencjonowany sprzęt przedstawiony z takimi detalami, że aż buzia się sama uśmiecha :) . Nawet kury są, czyli na sprzedaży jajeczek też będzie można wyciągnąć kasiorkę. Do tego - tradycyjnie - zboże, krówki i być może będą i jakieś warzywa. Ogólnie mówiąc - miodzio. MIODZIO :) .

Jeżeli wersja pudełkowa na PC będzie podpinana pod Steama, a wraz z nią będziemy mieli achievementy, to na taką się zdecyduję, jeżeli nie, to poczekam dodatkowe kilka miesięcy na edycję przeznaczoną na konsolę Xbox 360.

Tak na marginesie mówiąc, to zwróćcie uwagę, jakim szacunkiem cieszy się nasz kraj w oczach szwajcarskiego dewelopera. Obok podstawowych, światowych języków udostępnili swoją stronę również po polsku. Bardzo miły gest z ich strony. Z resztą wiedzą, że Polska, to ich poważny partner handlowy, jeżeli chodzi o ich flagowy produkt. I bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i być może będą i jakieś warzywa.

Masz tam na trailerze kombajny do ziemniaków i buraków od Grimme, więc tak. ;p

Zastanawiam się czy gra będzie grywalna bez modów. Jeśli pakują się na konsole i zostali dopuszczeni przez Sony oraz MS to chyba ich gra jakiś poziom prezentuje. Po tym jak przez kilka ostatnich lat dorabiałem przez wakacje w tej branży za granicą to nawet kupiłem ostatnią odsłonę. Seria ma dwie zasadnicze zalety. Po pierwsze, ma mody. Po drugie, ma pełne wsparcie dla kierownic. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, ma pełne wsparcie dla kierownic. ;p

Lubro? Chyba nie chcesz powiedzieć, że chciałbyś kierować traktorami i kombajnami firmy Fendt za pomocą swojej kierownicy Logitech G27 :trollface: ? Szczerze mówiąc, to nawet nie wiedziałem, że jakiekolwiek kierownice są przez tą grę obsługiwane.

Tak, czy siak - jak to mówią i piszą na zagranicznych forach: "DAY 1 BUY" dla mnie. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu - Też się początkowo śmiałem z tego, gdy znajomy powiedział mi, żeby włączył kierownicę przy tej grze. Jest to jednak dosyć ciekawe doświadczenie. Precyzyjne manewry ciężkim sprzętem przy użyciu kierownicy nadają grze trochę inny wymiar. Prawdopodobnie jeszcze lepiej by się grało, gdybym miał do tego... joystick. Zresztą 250-konne traktory to już takie małe wyścigówki zdolne rozpędzić się po drodze do 65km/h. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giants Software właśnie udostępniło najnowszy trailer Symulatora Farmy 2013. Jeszcze ciepły:

Graficzka wygląda po prostu obłędnie. Co, do ujawnionych "ficzerów", to są kury, więc będzie można opychać jajka w skupie :trollface: . Poza tym szklarnie i pomidory. Uprawa warzyw, to był element, który mi brakował w odsłonie 2011 (mówię o wersji czystej i niezmodowanej).

Teraz tylko pozostaje pytanie, czy 25 października zaopatrywać się w wersję PC-tową, czy może poczekać do początku przyszłego roku i nabyć wersję na konsolę Xbox 360...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu grałeś w demo? trollface.gif

Dostępny jest jeden samouczek i ograniczona kariera. Muszę przyznać, że otoczenia dalej wyglądają budżetowo, ale modele maszyn i ich wnętrza to wysoki poziom. Wygląda to w ruchu jednak bardzo fajnie. Nie wiem tylko czemu mi w demie kierownica nie działa. Chyba kupię ten symulator w tym roku. Ciekawe czy pudełkowa wersja ma Steamworks. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...