Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edwin20

Rozwiązany: Gorący komputer, jak zopobiec?

Polecane posty

Witam

Mam mały problem. Mianowicie temperatura całego komputera. Nie mam na myśli kupowania nowego chłodznie czy coś z tych rzeczy, tylko jak temu zapobiec. Komputer stoi przy... no sami widzicie na fotkach (http://e-fotek.pl/images/42006582834012332538.jpg - dość słaby dopływ powietrza). Co prawda temperatury chyba nie są najwyższe (średnio 39 stopni proca, a karty średnio 50 stopni). Przy większym graniu komp trochę się poci i jest dość gorący, jak temu zapobiec. Wiem, że na upartego nie potrzeba nic zmieniać ale ja wolę dmuchać na zimne.

PS. Wentylator od zasilacza jest pod spodem, i zbiera się tam sporo kurzu, no i jest słaby dopływ powietrza, jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby dokupić chociaż najtańszego Zephyra 120mm żeby wdmuchiwał powietrze do środka http://allegro.pl/silentiumpc-zephyr-120-cichy-wentylator-13-6db-i2426925818.html (na przód obudowy).

A te temperatury to w spoczynku jak rozumiem? Jakie są podczas grania i jaki masz procek i kartę?

Co do zasilacza - przecież obudowa ma filtr pod spodem, więc jakim cudem dostaje się do niego kurz? Jeżeli pecet stoi na dywanie to warto byłoby postawić go na czymś płaskim, kawałku deski czy czy coś w tym stylu - wtedy dopływ powietrza do zasiłki powinien być lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najprostrze rozwiązania są najlepsze, ja poprostu mimo że przy zamkniętej obudowie przy pełnym obciążeniu mam eleganckie temperatury to i tak cały rok na okrągło mam bok obudowy otwarty. Ma to takie plusy że zawsze jest oczywiście lepszy przepływ powietrza :) to jeszcze praktycznie nie mam na podzespołach kurzu bo jak uruchamiam kompa to fajnie wszystko wydmuchuje dzięki temu że nie jest wszystko zamknięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście zgadzam się tym, ale z ciekawości sprawdzałem jak właśnie wypadają temperatury przy otwartej i zamkniętej. Wynika z moich obserwacji że przy otwartej mam średnio o 5-6 stopni mniej, pewnie też jest to wina mojej obudowy Chiefteca która do przewiewnych nie należy. A jak już ją otwarłem to kompa mam w takim miejscu obok biurka że nie przeszkadza otwacie jej i z lenistwa troche jej nie zamykam. Może na zime żeby mi mój misio nie zamarzł :) a co to temp to w spoczynku jak chodzi około 2 godzinek to mam ogólną procka 36 C, karty 25 C. A przy 2 godzinnym obciążeniu w grach na ultra detalach mam procka na około 45 C do 50 C, a karte na 50 C do 55 C max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II 955 (bez OC), chłodzenie BOXowe

AMD HH 6950 1GB od XFX Dual Herpie (?)

A co do Zephyra, to go mam tyle, że w wersji 80. Jest zamontowany na przodzie obudowy, lecz nie jestem pewien czy powietrze wdmuchuje. Komputer zamawiałem z opcją złożenia.

A temperatury:

dosłownie pięć minut temu skończyłem grać i wygląda to tak:

Proc; od 37, do 40 stopni

karta: 49 do 53 stopni

A podczas grania:

proc max do 53

karta do 72

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...