Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Arx Fatalis

Polecane posty

Akurat grafikę uważam za najmniej istotny element gier. Oczywiście miło, jak jest ładna, realistyczna, buduje klimat i nie ma zbyt wysokich wymagań, ale z racji tego, że długi czas miałem totalnego rzęcha jako maszynę do grania - grafikę jestem w stanie olać.

Ja też miałem z Click!a, a teraz z GOGa - dzięki czemu nie będę musiał wyprawiać cudów, żeby gra działała poprawnie. Trzeba tylko znaleźć czas i zastanowić się, jaką postać najlepiej zrobić... bo nie wiem, czy czysty (mniej więcej) mag da radę przy pierwszym podejściu do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystym magiem będzie problem pokonać

Akkbe...bo wydaje mi się że Akkbe możemy pokonać jedynie bronią odlaną w królestwie krasnoludów a mając niskie statystyki wojownika to będzie cud go pokonać

.A tak na marginesie dodam że muzyka jest świetna w tej grze.

SPOILERY~! - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że dopiero teraz pojawił się temat o Arx, no ale lepiej późno niż wcale :). Swego czasu zagrywałem się z wypiekami na twarzy. Pamiętam że już od pierwszych chwil spędzonych z grą, nawiedziły mnie wspomnienia z obu części Ultimy: Underworld. W sumie nic dziwnego, zwarzywszy że autorzy Arx Fatalis nie kryli skąd czerpali inspiracje :). Szkoda tylko, że nie ukazała się żadna kontynuacja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dopiero teraz, gdy zobaczyłem wątek z Arx Fatalis zadałem sobie pytanie - dlaczego DOPIERO TERAZ taki temat został założony? Czyżby ta gra była tak mało popularna? Czy też aż tak zapomniana?

Sam również posiadam grę z Clicka (nie wiem czy chodzi ona jeszcze na Win7 czy raczej mogę zapomnieć o jej odświeżeniu) i pamiętam, że wtedy gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Na pewno fantastyczny klimat, świat oraz dość nietypowa rozgrywka (rysowanie czarów myszką) sprawiły że nie każdy potrafił się w tej produkcji odnaleźć, bo była to gra po prostu... inna. Ja sam niestety Arx Fatalis nie ukończyłem, a żałuję. Być może kiedyś, gdy będzie więcej czasu, to do tej gry wrócę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem tą grę na gogu, pograłem z godzine... WOW! Jakim cudem ta produkcja jest aż tak zapomniana?Toż to jak narazie majstersztyk. Gameplay to jak dla mnie wprost czysty geniusz, w tamtych czasach to musiało robić kolosalne wrażenie. Swietny system rzucania czarów (aczkolwiek system ich zapamiętywania uważam za nieco zbędny ukłon dla casuali, i raczej będę się starał go nie używać), przyjemny system walki, fajnie zrealizowany ekwipunek i dziennik. Mam nadzieję, żę fabuła nie zawiedzie później, choć jedzie na raczej oklepanym motywie zaniku pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arx Fatalis została zapomniana przede wszystkim dlatego, że nie jest wcale tak dopracowana tak, jak się zdaje teraz, po latach i patchach, a także dlatego, że gra cierpiała na niedopowiadanie i gracz spędzał mnóstwo czasu błąkając się po podziemiach i próbując znaleźć to jedno miejsce/ przedmiot/ osobę, które popchnie fabułę do przodu - szczególnie znajdowanie NPCów było zawsze upierdliwe ze względu na to, że nie siedzą oni bezczynnie w miejscu i pół gry są niedostępni (sen/etc.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...