Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krfawy

Rozwiązany: LG IPS235v- biały piksel w lewym górnym rogu

Polecane posty

Witam. Od jakichś 4 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem LG IPS235v. Niedawno pojawił się jednak mały problem- podczas użytkowania w lewym górnym rogu (tuż przy ramce) wyskoczył biały piksel. Po ponownym uruchomieniu już go nie było, więc myślałem, że to tylko tymczasowe. Kilka dni temu problem znów pojawił się, ale zauważyłem, że biała kropka powiększyła się i czasami przybiera formę wykrzyknika i gwiazdki *. Wiem, że to może dziwnie brzmi, ale, żeby było śmieszniej, biały symbol pojawia się jedynie na pulpicie.

Więc stąd bierze się moje pytanie: czy trzeba z moim "problemem" jechać do serwisu czy jest to po prostu jakieś powiadomienie wynikające, dajmy na to, z wady kabla czy ustawień?

PS. Może tak przy okazji: może to wynikać stąd, że sterowniki z płyty nie są zainstalowane? Niestety, podczas włączania opcji Installation wyskakuje komunikat "Installation aborted" niezależnie od opcji, którą wybiorę (DVI, Analog, HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uruchomiony jakiś program który pokazuje tą kropke, nie wiem w jakim celu, ale to najprawdopodobnie przez jakiś program jest widoczna. Spróbuj powyłączać wszystkie programy, jak nie zniknie, daj screen z procesów (ctrl+alt+delete)

Jak wciskasz 'pokaż pulpit' to znika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wciskam "pokaż pulpit" kropka nie znika, powyłączałem też wszystkie niepotrzebne procesy autostartu i te działające w tle, nie pomogło. Może nie jest to wielki problem, ale zastanawia mnie to "coś". Wcześniej nigdy się z takim czymś nie spotkałem, stąd też mój temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie jak odpalisz kompa z wyjęta kartą graficzną, wtedy uruchomi się ta zintegrowana, tylko musisz podpjąc monitor do płyty głównej.

Jeśli kropka będzie dalej, to znaczy, że to nie wina karty graficznej.

Miałem kiedyś podobny problem. Spróbuj zrobić kilka rzeczy:

1. trzymaj flagę i klikaj tab, sprawdź czy będzie nadal

2. trzymaj flagę i kliknij spacje, sprawdź..

3. kliknij prawym na pulpit > widok > i odznacz 2 ostatnie (ikony, gadżety)

4. zmień rozdzielczość na jakąś mniejszą i ustaw z powrotem na poprzednią

5. ustaw jakiś inny motyw (prawym na pulpicie > personalizuj), ustaw jakiś motyw, sprawdź też "klasyczny windows"

Jak nic to nie da, ustaw sobie wszystko jak miałeś wcześniej

6. sprawdź na innym koncie windows, jak nie masz to zrób jakieś nowe.

Mówisz, że znikła po ponownym uruchomieniu, ja stawiam, że to przez jakiś proces.

Kiedy ta biała kropka wyskoczyła dokładnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu odinstaluj sterownik od karty graficznej, wyjmij tę katę graficzną, kabel od monitora podłącz do płyty głównej. Komputer uruchomi się na zintegrowanej karcie graficznej. I będziesz wiedział czy tamta karta była przyczyną.

Mówiąc kiedy wyskoczyła, miałem na myśli co takiego zrobiłeś, instalowałeś coś, przestawiałeś?

Bo w grze saper, po wpisaniu pewnego kodu, w lewym górnym rogu pojawia się właśnie mała kropeczka, gdy wskaźnikiem myszy najedziesz na pole, na którym znajduje się mina. Może tego użyłeś i coś się porobiło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: zastosowałem się do Twoich (kanarek15) rad pierwsze 4 rady nie odniosły skutku, zmiana kompozycji na klasyczny usunęła kropkę. Podłączyłem też stary monitor i nic to nie dało. Pozostała więc kwestia karty graficznej albo systemu. Defekt ekranu pojawił się, o ile się nie mylę, po zainstalowaniu Mass Effect 3 (oryginał), ale może to być tylko zwykły zbieg okoliczności.

Przełączenie użytkownika pomogło, więc raczej nie ma po co drążyć dalej temat. Jest to zapewne jakaś pozostałość po jakiejś aplikacji, więc przeinstalowanie systemu lub przeniesienie się na inne konto powinno pomóc już ostatecznie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...