Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ogre

Monitor pokazuje No signal, komputer sie odpala

Polecane posty

Witam.

Prosto zwiezle i na temat.

Nie jestem mega specem w komputerach, tak wiec jezeli ktos zamierza mi odpowiedziec to prosilbym bardzo o nie-az-tak-fachowy jezyk.

Sprawa ma sie tak, ze komputer jest okolo 6-letni, wiem na pewno ze to nie kwestia zepsutego monitora.

Ostatnio byla uszkodzona jedna z kosci RAM (2x512MB) DDR2, wiec zostala wyjeta i komputer przez niecaly miesiac dzialal z jedna koscia 512MB, az nagle pewnego dnia przy uruchomieniu monitor wyswietla Nie ma sygnalu. Tak jak mowilem nie jest to zepsuty monitor, a o kosciach tylko wspominam, bo uwazam ze moze to miec z tym zwiazek, ze druga takze poszla, jest jakiejs noname'owej firmy KINGMAX. Nie uwazam wcale ani nie sugeruje ze to problem z koscia i ze wysiadla druga, tylko podaje fakty, ktore ewentualnie moga pomoc komus analizujacemu problem.

Kosc probowalem przelozyc do innego gniazda i wpiac, ale niestety nic sie nie zmienilo.

Czego jest problem? Kosci RAM? Grafika? Prosze o pomoc =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to: kable od monitora - dociśnij, sprawdź po obu stronach

Drugie, Sprawdź czy karta grafiki pewnie siedzi w gnieździe wewnątrz obudowy, jak nie dociśnij ją delikatnie do gniazda

Słyszysz jakieś beep-nięcia po uruchomieniu kompa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jakiś czas temu. Na początku pomogło wyjęcie, przeczyszczenie i ponowne wetknięcie wtyczki do wejścia w karcie graficznej. Po kilku dniach był taki sam problem, ale wtedy lipa z takiego rozwiązania.i dopiero próba z inną grafą pomogła. Wyjęcie i przeczyszczenie nic nie dało. Komputer startuje tak jak kiedyś, słychać dźwięk przy starcie windowsa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...