Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jahu1234567

Rozwiązany: Komputer się wyłącza! Nie wiem co robić ;/

Polecane posty

Witam!

Dziś mam pytanie do tych co napewno wiedzą co z tym zrobić! A mianowicie : Komputer wyłącza sie z nie wiem jakiego powodu ;/ Sprzęt

Zasilacz 550W Ocz itd ,ale to już jest dobrze :)

Karta graf HD 6770 Gigabyte

Procesor AMD FX 6100 Buldozer

Dysk 2,5 TB choć nie wiem czy on może się przegrzewać ?

Płyta główna ASUS M5A78L-M LX V2

Wentylator na procesor i karte graficzną jest a teraz temperatura:

Dysk 35 stopni a tak w grze to nie wiem ,ale czy może się przegrzewać ?

Karta graficzna w spoczynku 35-37 a w grze od 37-50

Procesor od 36-60

Ram cały czas 36-40

Płyta główna nie wiem ;/

I chodzi o to ,że czasami jest tak :

Nowe dane są takie! Kiedyś grając ogólnie w gry nie wystarczał zasilacz 500 W coś tam coś PFC itd i wyszło ,że to jest przyczyną! Teraz za to Mam Ocz zasilacz i w czasie gry w Skyrim Windows doznał ogromnych obrażeń "Tak pisało" A tym czasem na testowaniu karty graficznej na skyrim : Układ AMD Radeon HD 6700 Series zainstalowany w Twoim komputerze PC spełnia rekomendowane wymagania dla tej gry. Czyli to nie karta.Nie wiem co robić? Jeśli uda mi się wytrzymać z tym rok lub dwa to bd Hardcorem :P Bo za tyle kupuje nowy komputer ze sklepu www.arest.pl :) Kupie oczywiście wielką moc zasilacza i dobre Parametrowo intele i Nvidie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer Gotowiec z allegro tak smile_prosty.gif zasilacza zabardzo nie znam marki wiem tylko ,że sprzedawca napisał o tym ,że może być to problem zasilacza.Treść niebieskiego ekranu hmmmm nie pamiętam dokładnie wiem ,że jest tylko jakieś odliczanie 35 50 75 100 i restart i ogólnie zbudowany z samych jakiś takich napisów dziwnych ;/

Dodatkowo jeszcze odniosę się do tego ,że mam 2 wentylatory do obudowy i kiedy kupiłem karte graf. HD 6770 to takie problemy zaczęły się robić. Na początku musiałem otworzyć obudowę bo było lepiej teraz wentylatory nawet nic nie dają i nie wiem o co chodzi ;/ Ale to nie możliwe ,aby karta się przegrzewała albo procek bo procki wytrzymują podobno do 90 Stopni a karta 120 ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, jak masz gotowca z allegro, a na aukcji nie była podana nazwa zasilacza, to zapewne dostałem akumulator samochodowy, a nie zasilacz (to jest jakby co przenośnia). Temperatury w normie, sprawdź napięcie. Najlepiej byłoby to zrobić manualnie, jeśli jednak nie masz dostępu (plomby gwarancyjne) to możesz zrobić to np. poprzez OCCT (jednak wynik może być zaniżony/zawyżony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będzie potrzebny dobry miernik napięcia (można kupić za 15-20 złotych) i jakiś program, którym obciążymy komputer (tutaj wybór dowolny). Będziemy go podpinać do tych wtyczek: http://imageshack.us...az11412vn.jpg/. Zdjęcie jest w słabej jakości, znalezione na szybko, ale powinno wystarczyć, ważne aby był MOLEX i ATX. Następnie robimy pomiary +3,3V, +5,00V i 12,00V. "5" i "12" znajdziemy na Molexie, zaś "3" znajdziemy na ATX. Ogólnie to tak:

+12V- końcówka czerwona w otwór z przewodem żółtym (+), czarną do czarnego (-).

+5V- czerwona w otwór z przewodem czerwonym, czarną do czarnego (-)

+3,3V- czerwona w otwór z przewodem pomarańczowym, czarną do czarnego jak wcześniej.

Teraz czas na wartości, dla +3,3V powinno być w około 3,14V do 3,47V (aczkolwiek widziałem już 3,50V). Dla 5V to 4,75V do 5,25V, a dla 12V to 11,40V do 12,60V.

Może jednak jakiś ekspert się wypowie i trochę dokładniej to wytłumaczy (zdjęć niestety nie posiadam) ;). Można jeszcze zrobić jakimiś programami pomiar, ale tak jak mówiłem, są mocno zakłamane. Według nich na +5V mam 5,76V, a na +12V mam 8,1V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, po prostu, lepiej kupić nowy zasilacz, bo jeśli obecny jest badziewny, to bez względu na to, czy jest odpowiedzialny za wystąpienie problemu, czy nie - i tak należy się go pozbyć, gdyż może być niebezpieczny dla sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały kolor.Taka jakby rozgrzana guma z zasilacza i jak ciągnąłem to z tamtąd to szło.Nie będę otwierał obudowy! Jestem w 100% pewny po komentarzach ,że to chyba zasilacz!

A oto zasilacz! Niestety obudowy nie mogę ściągnąć wentylatory mam tam i nie chcę nic sam tykać! ;/ http://imageshack.us/photo/my-images/829/beztytuuotj.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś ty chłopie wyciągnął z tego zasilacza? Wbrew pozorom, jakaś lepka guma wystająca z zasilacza nie jest normalna, i mogło być to coś ważnego. Trzeba by dokładniej to zbadać, a najlepiej wyrzucić cały ten zasilacz i wstawić coś porządnego, niczym usmaży wszystkie podzespoły. Ta "guma" mogła być jakimś roztopionym elementem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się jakoś "super uber" na wszystkich modelach zasilaczy, ale z tego co mi wiadomo to PFC nie należy do czarnej listy. Wręcz przeciwnie, wypuścił dobrą serią zasilaczy "be quiet". Bądź co bądź, to wystające "coś" z zasilacza nie brzmiało zbyt optymistycznie i przydałoby się to sprawdzić.

@EDIT: Fail, be quiet to marka, nie seria PFC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Gdzieś ty znalazł taką firmę PFC? Toż to oznacza "współczynnik korekcji mocy" po polsku.

@Jahu1234567

Ten "zasilacz" to zwyczajny no-name jakich pełno montowanych jest w gotowcach z allegro. Do odstrzału natychmiastowego, póki poważniejszych szkód nie wyrządził (się znaczy mam nadzieję, że nie wyrządził).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz wy polecacie do kupienia ? Ale tak do 600 zł

Nie nie wyrządził do czasu jeśli nie wymienie! Dlatego w piątek jade na wymianę już umówiony jestem z serwisem! Ale lepszym niż na allegro smile_prosty.gif

@MikaelDorren Nie nie wyrządził do czasu jeśli nie wymienie! Dlatego w piątek jade na wymianę już umówiony jestem z serwisem! Ale lepszym niż na allegro smile_prosty.gif

Dobrze wiedzieć bo miałem kupić taki sam ,ale teraz chyba Cooler Master lub Corsair.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak drogiego tu nie potrzeba. Do tego kompa wystarczyłoby markowe 350-400W, ale jeśli chciałbyś trochę więcej W:

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/aerocool-strike-x-500w,25023.html

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ -

Co do CoolerMastera - trafienie na dobry zasilacz od nich to ostatnio wyczyn. Spora część nie odbiega za bardzo od tych no name'ów.

Corsairem natomiast warto się zainteresować powyżej 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Po pierwsze karta nie pobiera 450W, a producent podaje, że cały zestaw z tą kartą ma niby wymagać zasilacza 450W. A nie wspominam już o tym, że te 450W to wartość mocno zawyżona - ta karta pod obciążeniem do 100W nie dobija...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego konkretnie Corsaira masz na myśli? Jak CX500 to bym go sobie odpuścił, Aerocool Strike-X 500W jest lepszy w tej cenie, a jak możesz dołożyć to najlepiej wziąć XFX Core 550W lub OCZ ZT 550W.

8GB RAMu oczywiście trochę pobiera, ale dość niewiele. A na gotowce z Allegro to nie patrz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...