Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gigant

przegrzewajacy sie laptop

Polecane posty

Jak w tytule. Nie jest to niby cos nadzwyczajnego jednak troche mnie niepokoi. Komp ma niecaly roczek jest to lenovo g560 (core duo p6100 2ghz, 8gb ramu, geeforce 310m) a bardzo mocno sie nagrzewa. w uzytkowaniu przegladarki temperatura cpu to jest ok 65 stopni, jak testowalem w occt to po dwoch minutach bylo 85 stopni. Martwi dodatkowo to ze komp jest na podkladce chlodzacej z dwoma wiatrakami, a gdy odlacze podkladke to podczas grania potrafi sie wylaczyc...nawet przy knight and merchants... Dziwnym jest tez fakt ze moj kolega ma ten sam model kompa i jemu tez sie tak wylacza komputer, ja mam o tyle lepiej ze mam ta platforme. I teraz zastanawiam sie w czym rzecz? z prockiem cos nie tak? w sumie jest dosc slaby i myslalem czy by go zmienic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, niektóre lapki się po prostu grzeją...

Maksymalna, dopuszczalna temperatura Twego procka na rdzeniach to 90 stopni. Skoro po dwóch minutach testu w OCCT wynosi 85, to można się spodziewać, iż przy dłuższym graniu, przekracza dopuszczalną granicę, więc laptop się wyłącza.

Jedyne, co mogę Ci w tej sytuacji doradzić, to oddanie kompa do serwisu (gwarancja). Niech go gruntownie wyczyszczą i ewentualnie zmienią pastę na procesorze. Obawiam się jednak (skoro u Twojego kumpla jest to samo), że taka sytuacja będzie się powtarzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, czy to bedzie podlegac pod gwarancje?

a z innej beczki, czy zmiana procka pomoze? myslalem o tym by zmienic na g840 (o ile moge bo widze ze jest inny socket i nie pamietam czy to to decydowalo o mozliwosci zmiany procka), wydaje mi sie ze powinno byc troche lepiej, chocby dlatego ze nie jechalby caly czas na pelnych obrotach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmianie procesora nie będę się wypowiadał, za mało wiem na temat laptopów (czy w ogóle jest w tym modelu możliwa, jak to się ma do gwarancji itd.).

Natomiast - odnośnie przegrzewania - jeśli nie masz możliwości komfortowego użytkowania swego komputera - muszą to naprawić w ramach gwarancji (normalna usterka, której nie powinno być).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp jest na gwarancji, możesz poprosić o przeczyszczenie lapka i wymianę pasty chłodzącej na procku.

W moim przypadku sprawdziła się podkładka chłodząca, polecam firmę Zalman, nie kupuj czasem badziewia za 2 dychy plastikowego, takie podkładki zazwyczaj sprawiają, że komp przegrzewa się jeszcze bardziej. Ja mam ZM-NC2000, cena to około 2 stówy, zdaje egzamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qwerton

Z tą podkładką to nieźle wyjechałeś, wnioskuję, że masz laptopa typowo do gier bo wątpię, żeby zwykły do codziennego użytkowania nagrzewał się do tego stopnia, by potrzebować podkładki z wyższej półki.

Co do tematu, miałem ten sam problem, okazało się, że wina leżała w zatkanych otworach wylotowych powietrza, sprężone powietrze za 20zł, 30min czasu i troszeczkę chęci, efekt ? Wyraźny spadek temperatury nawet o 40 stopni . Nie ma sensu oddawać do serwisu, chyba że wyczyszczenie Ci nic nie da :) Wtedy można podejrzewać rzeczywiście swego rodzaju uszkodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkladke mam sredniej klasy za 70 zl i dziala sprawnie choc nie jest najcichsza;) ale to mi akurat nie przeszkadza:P

@hink dosc ciekawy pomysl. fakt faktem ten laptop ma to do siebie ze kratka wylotowa jest dosc mala (jakies 7cm) i moze sie latwo zablokowac...tym bardziej ze slysze lekki szum przy pracy komputera. Znalazlem jakies za 6zl nawet XD a rozumiem ze rozkrecales lapka?

a ktos wie jak jest z ta wymiana procka w laptopie? bo jednak 2x2ghz to juz troche malo:P tym bardziej co mnie przerazilo moj procesor na allegro stoi za 40zl:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hink- Dlaczego nie ma sensu? W ramach gwarancji zrobią to za darmo (i miejmy nadzieję, że dokładniej) i przy okazji sprawdzą, czy nie trzeba jeszcze czegoś wymienić/naprawić (nałożyć nową pastę lub, ewentualnie, wymienić chłodzenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozkręcam swojego lapka co miesiąc, by go wyczyścić. Na gwarancje oddaje się w ostatecznej ostateczności, sprawa przegrzewania raczej nie jest typowym zadaniem dla nich. Do tego jeszcze musimy czekać ten tydzień nim go obejrzą i (w razie potrzeby) naprawią .

Pastę to w warunkach domowych można sprawdzić czy nie wyschła jak i nałożyć .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...