Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kozub007

Rozwiązany: Problem z komputerem.

Polecane posty

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem. Mianowicie, gry wolno chodzą. Dodam, że ostatnio niechcący wyłączyłem komputer tym przyciskiem z tyłu od zasilacza, kiedy jeszcze system się zamykał. Miałem po tym jakieś problemy z dyskiem. Myślę, że to może być od tego. Jeśli tak, to jaki dysk byście mi polecili do 350 zł?

Specyfikacja w sygnaturce. Mój dysk to:

Seagate Barracuda 500GB 16MB 7200rpm SATA2 (ST3500418AS)

Edit:

Chodzi o to, że gram normalnie 40 FPS i nagle zmniejsza się do 30. Występują również spadki do 25 FPS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Istnieje cień szansy, że to wina dysku, choć wątpię. Rzadko się zdarza, że dysk twardy jest przyczyną wolno chodzących gier, ponieważ on odpowiada za save'y, wczytywanie map itp. Co dokładnie może być nie tak z twoim komputerem to nie wiem, ale poczekaj na rady ekspertów wink_prosty.gif

Co do dysków twardych, polecam Ci ten:

Seagate ST1000DM003

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-1tb-sata3-st1000dm003,28219.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj dysk pod kątem błędów. W cmd wpisz: chkdsk /f /r (tu masz napisane, jak dokładnie to zrobić).

Poza tym podaj S.M.A.R.T. dysku. Możesz do tego użyć programu HD Tune (zakładka Health). Tylko gry Ci wolno chodzą? Sprawdzałeś temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnego z dyskiem raczej się nie dzieje. Ewentualnie może, troszkę, niepokoić wysoka wartość Command Timeout (atrybut BC), świadcząca (teoretycznie) o problemach z zasilaniem (ogólnie). Przeprowadziłeś skanowanie "chkdsk"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...