Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maverick69

Problem z odczytem niektórych płyt - Napęd

Polecane posty

Mam problem z napedem Samsung (w systemie widoczny jako TSSCorp). dzisiaj zakupilem dwie gry z kolekcji klasyki: max payne i pierwszego batmana. gry bez problemu sie zainstalowaly i wszystko smiga. jednak nie zawsze jest tak kolorowo. W zeszlym roku zakupilem Wiedzmina 2. wtedy posiadalem naped lite on, ale problem byl ten sam co teraz. Problem polega na tym, ze podczas instalacji wyskakuje blad: Błąd CRC. dodam ze problemy sa nie tylko z Wiedzminem ale tez z niektorymi plytkami z CDA np ostatni STALKER clear sky podczas instalacji wywala to samo. Licze na wasza pomoc. (sorry za pisownie ale pisze z telefonu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo ja też mam coś takiego że nie zawsze mi widzi nowe płytki z grami.albo jest błąd crc albo zamula mi kompa.ostatnio kupiłem riddicka i zwicha.nie wiem czy ci to pomoże ale ja przeczyściłem płytkę, przedmuchałem napęd i poszło;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się-podobna historia-napęd LG ..i problemy ma tylko i wyłącznie z płytkami CDA. Starocie( np. płytki audio - takie po kilkanaście lat) idą bez najmniejszego problemu.

Próbowałem chyba wszystkiego... Ktoś coś doradzi, poradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. kupiłem batman AA i Pokazuje rozmiar płytki bodajże 8,1GB, więc na pewno double layer. ponownie spróbowałem Zainstalować Clear Sky z ostatniego numeru CDA i wszystko śmiga. Czy to możliwe, żeby napęd potrzebował 'rozgrzewki"? wiem że to brzmi to durnie ale nie wiem jak to wytłumaczyć.

@Edit

Próba zainstalowania Wieśka 2 z płyty zakończyła się crashem CRC32 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to wcześniej zasugerowałem. Istnieje prawdopodobieństwo, że laser jest tylko brudny, aczkolwiek - skoro napęd jest nowy - raczej niewielkie (z drugiej strony - jest nowy, więc teoretycznie nie powinien padać).

BTW, nie twierdziłem, iż coś czyściłeś (poprzednio nieco niezręcznie się wyraziłem), ale przy użytkowaniu, laser może zarówno się brudzić, jak też troszeczkę oczyszczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...