Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daniel82

Rozwiązany: Windows 7 i XP

Polecane posty

Witajcie.

Mam zainstalowanego Win 7 ale nie mogłem na nim odpalić Maxa (błąd połączenia z social club) więc zainstalowałem XP na którym mi zadziałał. Ale teraz uruchamia mi się tylko XP. Jak zrobić żebym miał wybór systemów ewentualnie jeśli sformatuję XP to czy zacznie uruchamiać mi się Win7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja Ci nie pomoże - Windows XP nadpisał bootmanagera na swojego, a ten, z racji swego wieku, nie wiedział jeszcze o istnieniu Windowsa 7. Z tego powodu systemy należy instalować w kolejności od najstarszego do najnowszego.

Żeby przywrócić, co trzeba, uruchom komputer z płyty instalacyjnej Win7, tam wybierz opcję naprawy i przejdź do wiersza poleceń. Następnie wydaj kolejno polecenia:

bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem iż trzeba instalować od najstarszego ale miałem już 7 a XP zainstalowałem tylko dla Max Payne 3 teraz kiedy go przeszedłem nie jest mi już potrzebny. Systemy zainstalowane na osobnych partycjach na D Win7 a na I WinXP. Próbowałem bawić się programem EasyBCD ale z tego co czytałem to właśnie najpierw trzeba naprawić siódemkę. Ale czy jakbym usunął XPeka to 7 zacznie mi normalnie startować? Bo XP jest i tak do usunięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...