Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafi5

Przyczyny przegrzania laptopa

Polecane posty

Mam laptopa ASUS k53sv i podczas grania w niektóre gry po pewnym czasie zaczyna klatkować.

Okazało się, że laptop mi się przegrzewa. Został przedmuchany sprężonym powietrzem przez wszystkie wyloty, ale spadek temperatury jest niewielki.

Chciałbym wiedzieć jakie istnieją jeszcze przyczyny przegrzewania laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się bo być może w głupocie tkwi przyczyna(bez urazy, po prostu czasami nie zauważamy rzeczy najoczywistszych.).

Trzymasz może lapka na kolanach? Albo leżąc w łóżku ten spoczywa na puchu twojej kołdry? Znajomy tak się kiedyś załatwił, sprzęt nie miał jak wydmuchiwać ciepłego powietrza i nagrzewał się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe przyczyny, od najbardziej prawdopodobnych do najmniej prawdopodobnych:

1. Kurz nie został usunięty (uważaj z dmuchaniem - odłącz wtyczkę wentylatora od płyty głównej, bo ten rozkręcony może zadziałać jak prądnica i coś uszkodzić).

2. Problem przy odprowadzaniu ciepła na linii układ chłodzony-radiator (np: wyschnięta pasta).

3. Źle zaprojektowane chłodzenie (wtedy będzie się przegrzewał, żeby nie wiem co).

4. Rozszczelniona rura cieplna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a propo. Ja przedmuchiwałem laptopa już ale tylko przez szczeliny. Nie chciałem rozkręcać go, bo jak odkręciłem wszystkie śruby to ciągle coś trzymało. Jakby plomby czy coś? Nie chciałbym czegoś wyłamać, bo jest jeszcze na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie wszystkie śruby znalazłeś. Część może być od góry, a żeby się do nich dostać być może trzeba zdjąć górny kabel na zatrzaskach, możliwe, że ekran itp - wszystko zależy od konkretnego laptopa, a tego modelu nie znam. Poszukaj na youtube czy są jakieś filmiki instruktażowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę temat odkopuję, ale mi pomogło odkurzenie laptopa. Bez rozkręcania, tylko przez ten boczny wolot dokładnie go odkurzyłem na max ssaniu ;)

Problemy objawiały się tym, że w grach o lepszej rozdzielczości (np. Risen 2) gra w pewnym momencie wyświetlała kolorowe poziome paski. Nic się nie dało zrobić, poza hard reset.

Przy teście OCCT już w pierwszej minucie temperatura przewyższała 90 stopni i test się automatycznie wyłączał. To samo musiało występować przy graniu. Obecnie max temperatura w teście OCCT wychodzi max 65 stopni (przy 20-minutowym teście).

Aha i nie dodałem - też mam Asusa z serii k53sv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...