Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Beyond: Two Souls

Polecane posty

beyond-two-souls-7.jpg

BEYOND: TWO SOULS

Co by nie kisić się w temacie głównym postanowiłem zrobić osobny kącik dla wszystkich fanów najnowszej produkcji Quantin Dream jaka może zwojować nasze serca biggrin_prosty.gif O samej grze na razie wiadomo niewiele poza fragmentami z trailera, które sugerują motyw uciekającego metaczłowieka przed rządem/tajną organizacją, ale w sumie im mniej będzie wiadomo o fabule tym lepiej. Na chwilę obecną bardziej mnie zastanawia jak będzie wyglądał gameplay w czym chyba może pomóc poniższa zajawka jaka pojawiła się dziś na YouTubie:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Można powiedzieć, że na dzień dobry gameplay ujawnia jedną z rzeczy czyli tytułową drugą duszę patrząc na reakcję bohaterki oraz perspektywę pierwszej sekwencji w pociągu ;] Graficznie wszystko wygląda niesamowicie, można sobie 'lewitować' w wagonie robiąc różne psikusy ludziom, ale nie trwa to zbyt długo i można popatrzeć na bardziej dynamiczną sekwencję, ale tu już spoilować nie będę ;p Warto obejrzeć samemu, dźwięk tylko nie domaga i ciężko dosłyszeć komentarz prezentującego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak zapytam: czy tylko mnie się ten fragment z trailera skojarzył z Elfen Liedem? Policjant spokojnie otwiera drzwi, za nim stoi oddział antyterrorystyczny i wręcz się ta scena prosi, żeby panów nagle "coś" zdekapitowało lub rozerwało na strzępy. :3 Zwłaszcza po masakrze, jaką bohaterka najwyraźniej zrobiła (chyba) w pociągu pod koniec zwiastuna... wink_prosty.gif

W sumie, gdybym miał możliwość, to chętnie zapytałbym Davida Cage'a o to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak zapytam: czy tylko mnie się ten fragment z trailera skojarzył z Elfen Liedem? Policjant spokojnie otwiera drzwi, za nim stoi oddział antyterrorystyczny i wręcz się ta scena prosi, żeby panów nagle "coś" zdekapitowało lub rozerwało na strzępy. :3

Heh, wspomniany tytuł znam w formie mangowej i po zastanowieniu przyznam, że skojarzenie całkiem poprawne :D Niemniej nie wydaje mi się, żeby główna bohaterka używała swojej mocy w taki właśnie sposób, przynajmniej z trailera wynika, że bardziej tutaj chodzi o manipulację przedmiotów - a czasami ich niszczenie jak np. wieżę kościelną - oraz przejmowanie ciał osób trzecich, obstawiam, że będzie można nimi robić coś więcej niż tylko zabijać innych a potem siebie. Jakby nie patrzeć taka moc daje ogromny potencjał i możliwości =)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>source #1

>source #2

O, nie wiedziałem nawet, że temat o grze jaka również może namieszać w branży spadł tak nisko w dziale a dodatkowo do tej pory miał tylko cztery posty... kosmos normalnie o_O W każdym razie powód do podbicia tematu jest dobry, bo dzisiaj pojawiła się spora garść nowych informacji oraz gameplayów, które potwierdzają, że David Cage tworzy znów coś mocnego i IMO lepszego niż Heavy Rain ^_^ Możliwości Aidena pokazywane na zajawkach wyglądają ciekawie, cieszy brak typowego QTE w walce wręcz, animacja twarzy jest świetna... no, dobra gra się szykuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten tytuł, a do tej pory nie napisałem nic w tym temacie...

Quantic Dream posiada naprawdę mocną technologię, która generuje bardzo realistyczną grafikę. W dodatku świetna obsada i ciekawy pomysł na grę zapowiadają bardzo ciekawe doświadczenia. Zresztą tak samo jak każda gra tego studia. Każda kolejna informacja sprawia, że coraz trudniej będzie mi zdecydować o wyborze gry roku. Zwłaszcza, gdy Beyond, TLoU i GTA V okażą się rzeczywiście tak dobre na jakie się zapowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się piękny koniec PS3, co tu dużo mówić.

Gra zapowiada się na nieco inną od Heavy Rain, głównie przez elementy z Aidenem. Będziemy mieć więcej interakcji, tak mi się przynajmniej wydaje. Co do braku QTE, hm... To po prostu ukryte QTE :P Ale to szczegół. Ważne żeby były emocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe materiały przypomniały mi, jakie wrażenie na mnie ta gra zrobiła. Ba! Nawet nakręciły mnie bardziej :) A każda kolejna informacja jeszcze podbija piłeczkę - Więcej eksploracji, dyskretne podpowiedzi, Willem Dafoe. No i ta mimika, ta grafika. Obok TLoU jedna z najjaśniejszych gwiazd na zakończenie historii PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że to jedna z najjaśniejszych gwiazd w historii PS3, ale zakończenia historii PS3 jeszcze bym nie wieścił ;D Klocek padł dawno temu, ale PS3 się trzyma i raczej jeszcze parę niezłych tytułów na to cacko się nam ukaże biggrin_prosty.gif Co do gry - no to jest po prostu cudo i fuckers w stronę każdego jarającego się CODem i BFem dzieciaka, z czym Cage się nie kryje ( podobnie robi Kojima przecież ). Kto nie dostrzega wartości jaką ta gra, ten tego raczej nie zmieni.

Sergi, do u not 3ELIEVE ?!?!?!? Imposibru !.

PS. No tak, w dziale PS3 to się ja, Sergi, lubro i ewentualnie Farmer na krzyż wypowiadamy xD

Ludzie, przed chwilą skończył się stream z pokazu, a tutaj nic ?

Edit : oglądajcie chłopaki. To taki trailer który prezentuje super momenty z gry, jest moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

Tutaj krótsza zajawka możliwe, że spoilerująca trochę mniej niż ten dłuższy gameplay, ale dający kilka informacji na temat historii naszej bohaterki, chociażby z dziecięcych lat... Szczerze to nie wiem jaki materiał video mógłby jeszcze bardziej podkręcić hype na tą grę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki trochę blackout na informacje o grze, wiec włączyłem trailer i go przeklikałem, żeby zobaczyć jak ogólnie wyglądają niektóre sceny. Włączyłem pod koniec i zobaczyłem "Special Edition and DLC Scene with Pre-Order". W Heavy Rain były jakieś DLC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, wedle angielskiej wiki był w ogóle plan wydania kilku więcej DLC - kroniki w nazwie na coś wskazywały - ale ekipa Quantin Dream w tamtym czasie miała ważniejsze projekty na głowie ;)

Jeszcze jedno przemyślenie nt. Beyond - nie wiem czy przesadzę, ale na razie wydaje mi się to pierwszą grą od dawna albo w ogóle w historii branży gdzie historia naprawdę pokazuje życia głównej postaci i jednocześnie fabuła nie opiera się na ratowaniu świata* ^_^

*choć cholera wie jak będzie w ostatecznej wersji, ten fragment gameplaya w szpitalu bodajże był dosyć intrygujący ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow - z tym ratowaniem świata ( oczywiście sensu stricto ) to jednak gier aż tak wiele nie ma. Na pewno masz rację w tym że żadna gra do tej pory nie pokazała 15 lat z życia bohaterki i masz jedną i tą samą postać w wersji 6, jak i 23 lata. I żadna inna nie była tak konsekwentna w tym, by wsadzić gracza w buty głównej postaci i sprawić by problemy życiowe gracza nie ograniczyły się do ,, cholera, jak przejść tego bossa ? " xD If u know what I mean.

Kolejna ważna sprawa w Beyond - ten duszek, Aiden, ma własny charakterek i nie zawsze będzie chciał pomóc, a często narobi bigosu w życiu Jodie. Zabić jej nie zabije, ale będzie dym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zajawka telewizyjna

Pamiętacie co wspominałem o ratowaniu świata i fabule, która może nie będzie się na tym skupiać? Cóż... pewności nie mam, ale jeden czy dwa fragmenty w powyższym filmiku każą powątpiewać mi w moją tezę :P Co prawda nadal może się okazać, że ten widok na zdewastowane miasto z dziwną sferą w/nad nim i z masą piorunów to tylko "halucynacje" Ellen, podobnie jak ten dziwny stwór (nawet nie przyjrzałem się z czego jest zrobiony), ale cóż... Ostatecznie i tak czy siak o fabule zdecyduje tylko i wyłącznie jej jakość, nawet na ogranych schematach ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyond wyrasta w moich oczach na najważniejszą premierę października. Debiut nowych konsol spowodował, że dziesiąty miesiąc roku wygląda wyjątkowo biednie jeśli chodzi o growe debiuty. Do gier Quantic Dream mam słabość, Heavy Rain wybitnie mi podeszło, czuję, że i w przypadku najnowszej produkcji może być podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczę że będzie tyle swobody ile w Heavy Rain, tzn żeby nie było przesadnie filmowo, bo oglądając już kilka trailerów to mam wrażenie że "normalnej" gry może być w tym tytule zdecydowanie mniej niż w takim Heavy Rain, zresztą zobaczymy jak to wyjdzie. Pewne jest to, że fabuła będzie stała na najwyższym możliwym poziomie, choć jednak trochę gry by się przydało (chodzenia postacią) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś na PSN demko jest dostępne dla wszystkich. Już ograłem i mam mieszane uczucia. Chyba wolałem klasyczne QTE i nie bardzo widzę sens posunięcia Quantic Dream w ich ukryciu. Raz, że czasami interpretacja "czego właściwie ta gra ode mnie chce" przynosi wyzwanie, ale jest to mało fajne wyzwanie, bo nie lubię się bawić nie do końca rozumiejąc zasady. Dwa, że QTE są zdecydowanie mniej złożone niż w HR (głównie odchylanie gałki w różnych kierunkach), więc mikroskopijny gameplay z tamtej gry jeszcze się skurczył. Trzy, sterowanie Aidenem jest po prostu niewygodne.

Historia zapowiada się w miarę obiecująco i writing w tych dwóch rozdziałach uległ poprawie nawet względem HR (dobrze, bo obawiałem się spadku formy, skoro konwencja jest dużo bardziej zbliżona do Fahrenheita). Jeśli jednak demko było reprezentatywne dla całości gry, to jest to produkcja o klasę gorsza niż Heavy Rain.

EDIT: Są oceny. I są jak na tytuł tej rangi słabe.

http://www.metacritic.com/game/playstation-3/beyond-two-souls

Nie jestem bardzo zaskoczony, ale mimo wszystko spodziewałem się chociaż 80%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Również ograłem demo i zauważyłem uproszczenie i tak już trywialnego gameplayu z Heavy Rain. Do tego same realia fabularnie subiektywnie dużo mniej mi leżą. Intrygują tak niskie oceny branżowe i ogólny chłodny ton, jaki epatuje z opinii wylewających się z sieci... ale zagrać i tak zagram, aby mieć na to ogólny ogląd. W paru momentach demo dawało radę, aby w tego typu grach liczy się przede wszystkim spójność fabularna i ogólna atrakcyjność scenariusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...