Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makemebad

problem z komputerem ktory nagle się "zepsÓł"

Polecane posty

Witam,

mam problem z komputerem brata.

Siedział sobie cały dzień i nagle postanowił iść do kolegi. Gdy wyłączył komputer (zrobił to poprzez zamknięcie systemu) wszystko było git. Następnie chciał włączyć i monitor się nie zapalił... chodzi o to, że dioda tak zanika. Zapala się, gaśnie, zapala, gaśnie i tak cały dzień...

Próbowałem takich rzeczy:

- reset biosu

- wyjmowanie, wkładanie, przekładanie pamięci w różne sloty

- rozebranie komputera na drobne i ponowne złożenie (na pająka również)

- próby na 2 monitorach

-... oraz dwóch kartach graficznych (tzn. jest zintegrowana na płycie)

A teraz moje pytania:

- czy to może być wina zasilacza?

- czy może to być wina procesora?

- a może płyty głównej?

Specyfikacja:

pł. główna: MSI p6ngm

procesor: PDC E2160

pamięci: hynix 2x 1GB DDR2 553mhz

zasilacz (wiem, wiem sorry... ) Quoltec SilentLine 400W

do tego jakiś dysk na IDE i obudowa jakaś Tracer...

aa karta graficzna: GF 9600GT od Gigabyte

OS: win 7 x86

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję mu Ma Quolteca który jest marnym zasilaczem i strasznie się grzeje, a chodzi jak bombowiec niekiedy (wiem to stąd że kolega ma Quolteca 450W) Radzę przetestowania każdego komponentu a na pierwszy ogień zasilacz. Pożycz mu swój (nie zje ci go ) jak będzie sprawny komp to zasilacz padł. A jak nie to "wymień" kartę, płytę itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podmiana zasilacza z upewnieniem się, że wszystkie gniazda na płycie głównej są w porządku, nie przytopione, nie okopcone itp. Kondensatory na płycie głównej i karcie graficznej do sprawdzenia - jakiekolwiek wybrzuszenie oznacza uszkodzony kondensator (to że jest płaski nie oznacza automatycznie, że jest sprawny ale mamy tylko taką możliwość sprawdzenia). Szukaj śladów nadpaleń, uszkodzeń układów scalonych itp.

2. Jak nie ruszy to start na minimalnej konfiguracji - procesor i pamięć (bez grafiki jeśli masz zintegrowaną), reszta odłączona.

Jak nie ruszy to każdy podzespół, w ramach możliwości, do podmiany u kogoś/siebie jak tylko się da. Oprócz zasilacza. Tamtego, przynajmniej do upewnienia się, że jednak jest sprawny, dla bezpieczeństwa nie używaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer się odpala. Ale monitor już nie... gaśnie. Nie wiem gdzie może być problem - płyta główna czy procesor?

Wydaje mi się, że bez procesora nie włączyłby się PC. Chociaż z płytą główną również może być problem.

Najgorsze jest to, że nie można podłączyć głośniczka systemowego, który podałby jakieś wskazówki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...