Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OGHR3N

Skoki pingu, rozłączanie się internetu.

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie.Mam pewien problem z internetem, a mianowicie dość częste, niespodziewane i ekstremalnie wysokie skoki pingu oraz częste rozłączanie się go bez przyczyny (z internetem łącze się kabel -> laptop bez użycia routera etc. bo wtedy to już w ogóle nie da się nic na nim zrobić).Mój internet to radiówka o szybkości 512 kb/s.Tak wiem, że przy takiej prędkości to mogę sobie pomarzyć choćby o graniu ale w niektóre tytuły dało się grać (LoL czy CS).Problem nie leży w szybkości ale w stabilności.Grając w takiego LoL-a mój ping utrzymywał się na poziomie 37 ms (magia co nie) grało się wyśmienicie, żadnych spowolnień etc.Dodam, że ten internet mam już ponad rok i taki problem wcześniej nie występował.Wracając do LoL-a no więc było pięknie, a tu od dwóch tygodni granie stało się niemożliwe ping początkowo utrzymuje się w granicach 37-47 ms by po minucie czy dwóch skoczyć do wartości 1500 - 4563 ms !.Do tego co jakieś 5 - 10 minut rozłącza się mimowolnie (taka sama sytuacja występuje także gdy łącze jest przeciążone GG + filmik na YT + wczytywanie jakieś strony = wyłączenie internetu).Oczywiście był telefon do pomocy technicznej dostawcy.Przyjechało dwóch osiłków poklikało, poklikało i wywnioskowało, że to winna zasięgu.Po czym odjechało i zostawiło mnie z problemem sam na sam.No przepraszam bardzo internet stoi ciągle w jednym i tym samym miejscu, nic nie było zmieniane, drzew na sterydach w okolicy też nie mam by tak szybko urosły więc coś jest nie tak...A nawet jeżeli byłaby to winna zasięgu to powinna pogorszyć się jego jakość, a nie stabilność i to w takim niekontrolowanym stopniu. Zatem ja człowiek prawie, że myślący sformułowałem 2 teorie które twierdzą, że:

- Internet rozłącza się i laguje z powodu przegrzewania się laptopa który przez to wyłącza kartę sieciową.Słyszałem o czymś takim, a nawet opcji wyłączenia takiej możliwości systemu.Tyle, że nigdzie nie mogę jej znaleźć.Znalazłem tylko i odznaczyłem opcje wyłączania karty w celu zaoszczędzenia energii.Zatem pierwsze pytanie czy taka opcja w ogóle istnieje, a jeżeli tak to gdzie ją znaleźć w Windowsie 7 ?.

- Uszkodzona karta sieciowa tu mam pewne wątpliwości bo jeżeli byłaby uszkodzona to w ogóle nie przepuszczałaby sygnału...

Od razu mówię wszystkie programy, torrenty etc. obciążające łącze mam wyłączone nic, a zatem nic z systemu (oprócz aktualizacji systemu które notabene wyłączyłem) nie powinno negatywnie działać na łącze.

Kable nie są uszkodzone niedawno były wymieniane.

Skan antywirusem (Avast!) nie wykazał, żadnych robaków, wirusów i trolli.

Zwracam się o pomoc do was bo sam tego problemu nie potrafię rozwiązać, pomoc techniczna mnie olała więc liczę na was

Jeżeli macie jakieś pytania - pytać.

Dziękuje za wszelaką pomoc.

Pozdrawiam i od razu przepraszam jeżeli to zły dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jeżeli byłaby to winna zasięgu to powinna pogorszyć się jego jakość, a nie stabilność i to w takim niekontrolowanym stopniu.

Nie do końca prawda. Przy słabym zasięgu wzrasta ping i niestabilność łącza. Winą jest tu ewidentnie dostawca internetowy (skoro sam stwierdził, że jest problem z zasięgiem). Być może wpiął za dużo ludzi do danej stacji i porobił się nieporządek przy większej ilości użytkowników. Kontaktuj się z nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...