Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

c0r

Błagam o pomoc, problem z systemem pomocy!

Polecane posty

Witam. zainstalowałem program do konwertowania plików mp3, uruchomiłem go, i pokazał się dos. Zaczęło się usuwanie pewnych pli?ów, ale nie mogłem ruszyć myszką. Na końcu pisało, czy chcę sformatować dysk c. Wyszedlem z tego i komp się zrestartował. Później pisało: nie można uruchomić systemu z powodu braku pliku hal.dll. Zainstaluj kopię tego pliku. Niestety nie mam płyty z systemem (miałem oryginalny, jednak dokładnie w grudniu ubiegłego roku płyta uległa zniszczeniu - cały czas ciągnę na jenym systemie). da się to jakoś załatwić bez płyty systemowej?

bledy poprawione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, super, przekopiowałem wszystkie ważne dane na pendrive'a dzięki płycie ratunkowej cda (<3 :)). dzięki. Teraz mam jeszcze jeden problem. Podjalem się naprawy na własną rękę. Skopiowałem na pendrive'a z mojego lapka plik hal.dll i wkleilem w linuxie na dysk c do katalogu system32. teraz gdy komputer sie włącza, pisze: nieprawidlowy plik boot.ini. rozruch z c:/windows. co mam teraz zrobić? czytałem na innych forach, że muszę wkleić do pliku boot.ini taką linijkę:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

EDIT: stworzylem w linuxie plik boot.ini i wkleilem do niego linijki powyzej. teraz system gdy sie wlacza, jest tylko czarny ekran z migajaca po lewej mala pozioma kreska. ma ktos jakies rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej helmud7543 napisał: bez płyty systemowej się nie obejdzie.

Ewentualnie mógłby Cię uratować zrzut obrazu partycji systemowej na jakimś komputerze o bardzo zbliżonej konfiguracji sprzętowej (przy czym koniecznie o tej samej płycie głównej). Nie liczyłbym jednak zbytnio na to, Windows niezbyt dobrze znosi takie zabiegi (wrażliwy jest bardzo na zmianę sprzętu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...