Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

R3D3MON

Nagłe wyłączanie sie komputera

Polecane posty

Witam was :)

Problem jest następujący. Komputer w losowych momentach się wyłącza. Skutkuje tylko odpięcie od listwy, odczekanie chwili, aż wszystko się wyłączy i dopiero ponowne podłącznie.

Co ciekawe, moge podłączyć do listwy gdy usłysze jakby sie cos odłączało, ale nie zidentyfikowalem jeszcze co to jest. Zreszta jakos nie zalezy mi na tym :P

Problem zaczął się pojawiać około miesiąca temu. Wyłączał sie raz na kilka dni, teraz, kilka razy w ciagu dnia. Ostatnio pojawił sie nawet BSOD, i o ile dobrze pamiętam problem dotyczył ramu albo HDD.

Sądze, że to wina pamieci, ponieważ komp coraz wolniej chodzi, zacina sie, poprostu zamula. Czyszczenie rejestru, dysków itp robię dość często więc to nie jest wina zaśmieconego dysku.

Konfiguracja kompa:

OS: Windows 7 32bit

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+

Płyta główna: MSI K9N6PGM-F/FI / K9N6SGM-V / K9N6VGM-V (MS-7309)

RAM: 2GB ddr2

Grafika: ASUS HD5830 1Gb ddr 5

Zasilacz: Raptox 600W o ile dobrze pamiętam

Wykaz z Everesta dot temperatur.

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Fintek F71882F (ISA A00h)

Temperatury

Procesor 39 °C (102 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 46 °C (115 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 47 °C (117 °F)

MCP 75 °C (167 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

SAMSUNG HD322HJ 35 °C (95 °F)

TOSHIBA MK3263GSX 38 °C (100 °F)

Wentylatory

Procesor 3239 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.26 V

+3.3 V 3.39 V

+5 V 5.13 V

+12 V 12.50 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.39 V

VBAT baterii CMOS 3.15 V

A więc jakie rozwiązanie możecie polecić, oprócz wymiany płyty głównej, ramu itp, bo na to założe osobny temat. Chyba że jest możliwość porozmawiania o kupnie innych podzespołów w tym temacie, w takim wypadku nie krępujcie się z propozycjami. Na wymianę mogę przeznaczyć około 600zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilanie. Objaw wskazuje albo na padnięty zasilacz albo na zwarcie (gdziekolwiek - płyta, napędy) i zadziałanie zabezpieczenia niektórych zasilaczy. Wnioskując po postępującym charakterze (coraz częściej) bardziej bym się skłaniał przy tezie, że zasilacz zaczał kończyć żywot.

P. S. Ktoś wie w ogóle co to za model zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, chociaż może to nie ma znaczenia. Mam na płycie głównej 2 wejścia na RAM. Działa tylko jedno. Gdy podłącze do drugiego, to monitor w ogóle się nie włącza. Co może być przyczyną? Spalone wejście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tym zasilaczem to interesowało mnie, co w nim siedzi. Jak masz możliwość - podmień, jak nie - szukaj zwarcia. Ja nie mówię, że on jest szajs, ale wystarczy, że np: kondensatory w nim straciły pojemność, nie trzyma napięć (stracił parametry), jeśli takie posiada to reaguje jego zabezpieczenie i się wyłącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz możliwości sprawdzenia kompa na innym zasilaczu, to chyba oddanie go do serwisu, byłoby sensownym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że płyta główna prawdopodobnie jest uszkodzona (niedziałający slot pamięci).

Ewentualnie, kup miernik i zmierz napięcia zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...