Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chromu

Rozwiązany: Potrzebuje rozdzielić łącze

Polecane posty

Witam otóż jak w temacie

Dostawca internetu osiedlowy ,- Kablówka szybkość 2,92Mb/s mierzyłem speedtestem

I tu przechodzę do meritum Czy możliwe jest, a jeśli tak do w jaki sposób rozdzielenie łącza aby działało to na jednym IP które jest zewnętrzne?

""Sieć"" Ma działać w założeniu w obszarze 2 komputerów PC oraz Laptop

Jeśli czegoś nie doprecyzowałem to przepraszam ale to głównie ojciec chce coś takiego postawić i piszę tak jak on mi to wyjaśnił - wyczytałem ,że switch jest na więcej niż 2 komputery więc chyba odpada.. Co polecacie z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozdzielenia łącza z jednym zewnętrznym IP potrzebny jest router, albo modem (jeśli takiego używasz do podłączenia się do netu) z opcją NAT i wbudowanym switchem. Switche takie domowe i wbudowane w routerki mają najczęściej 4 porty fastethernetowe, ale to nie oznacza, że musisz podpinać cztery urządzenia. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, a jeśli tak do w jaki sposób rozdzielenie łącza aby działało to na jednym IP które jest zewnętrzne?

W co byś nie wpiął kabla internetowego (czy to w urządzenie czy bezpośrednio w komputer) adres IP zewnętrzny jest jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiem ciemny jestem ;p Ale czy istnieje jakaś możliwość poza oczywiście wykupem lepszego łącza ] Aby prędkości nie spadały jakoś bardzo drastycznie?

Zaznaczam ,że cały pomysł jest dopiero w fazie dalekiej od realizacjii , więc dlatego tak tutaj wypytuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm bo właśnie przeszukuję tez inne fora ale tam ludzie zdaje się mają wiedzę niewiele wiekszą od mojej w założeniu większą część obciązenia Granie , włączone gg , ewentualnie przeglądarka [ale te 2 jak by trzeba było to wyłącze bez żalu] Ma uciągnąć PC Wyczytałem ,że szybkość zalezy od rozłożenia obciążenia procesów

Czyli z tym zwalnieniem to brzydki mit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG, przeglądanie stron nie obciąża znacząco łącza. Odpalanie filmików na YouTube, klienty P2P już łącze obciążają. Nic nie zależy od procesów a jedynie od tego, jak priorytety rozłoży router.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm źle napisałem mając na myśli procesy miałem na myśli właśnie youtoube i inne Aczkolwiek P2P był wykluczył youtoube w sumie też,ewentualnie jakieś radio internetowe .. Hmm a mógłbyś coś polecić z routerów Przy downloadzie rzędu 3,20MB/S i tu wahania między 3,15 a 3,20i oraz uploadzie0,54MB/S?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...