Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RAZOR026

Sony Vegas Pro 11.0 - Twarz równo z filmem

Polecane posty

Siema wiecie jak zrobić w Sony Vegasie Pro 11.0 (oryginalnym!) tak żeby twarz szła równo z twarzą np. kolesia który bije drugiego? Bo o ile wiem da się tak w After Effects ale trial mi się skończył a AAE jest drogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zarazem przepraszam, że tak późno... ale jakoś tak przez przypadek odgrzebałem ten watek :)

Otóż drogi kolego zapewne chodzi Ci o efekt Motion Trackingu, czyli na chłopski rozum przekładając - by twarz "trzymała" się ruszającego się klipu. Niestety takiej opcji automatycznej w SV nie ma (W AE był, nazywał się Mocha Motion Tracking).

Jest jednak inny sposób. Na ścieżce wideo tuż po lewej stronie otwierasz okno Tracking Motion (taki biały prostokącik):

sony-vegas-track-motion-crop-video.png

<fotka nie jest moja>

Następnie, po uprzednim zaznaczeniu na osi czasu, gdzie ma zaczynać się scena, należy wrzucić swój obiekt (np. tą twarz). Oczywiście odpowiednio skalujemy ją, ewentualnie obracamy, itd.

Teraz na osi czasu w tym oknie przesuwamy strzałką na klawiaturze (strzałką "w prawo") jedną klatkę. Następnie twarz przesuwamy w miejsce, w którym ma być. Kolejno znów przesuwamy ręcznie o jedną klatkę i następnie przesuwamy twarz w miejsce w którym ma ona się znajdować - jeśli szyja tego pana się poruszyła. I tak przewijamy klatki i kolejno zmieniamy położenie głowy, aż do końca sceny. Potem zamykamy okno i już w normalnym widoku będzie się trzymać klipu.

Należy pamiętać, aby najpierw przesunąć klatkę na osi czasu, a dopiero potem zmieniać położenie głowy, nie odwrotnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...