Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Lost Planet (seria)

Polecane posty

Powiem tak na początek:

Zobaczymy czy twórcy gier z 360 nie zniechęcą się przez PCtowskie piractwo. Niby Lost Planet na Pieca - super wypas, ale zaraz wyjdzie tysiące kopii pirackich i tyle widział dalsze konwersję. Mam nadzieję żdrodzy użytkownicy że nie będziecie piracic :D. To tak odnośnie konwersji 360 -> PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się zniechęcić, bo gra ma wymagania wprost z kosmosu i absolutnie niezoptymalizowany silnik. No i owszem, jak cenę ustalą na wzór gierek Xboxowskich to mogą się spodziewać ostrego piracenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na początek:

Zobaczymy czy twórcy gier z 360 nie zniechęcą się przez PCtowskie piractwo. Niby Lost Planet na Pieca - super wypas, ale zaraz wyjdzie tysiące kopii pirackich i tyle widział dalsze konwersję. Mam nadzieję żdrodzy użytkownicy że nie będziecie piracic :D. To tak odnośnie konwersji 360 -> PC.

A ciekawe jaka to będzie konwersja.

I ciekawe ile jeszcze badziewnych konwersji gracze zniosą?

A tak na marginesie: ktoś grał w obie wersje (dx9 i 10)? Jak to to wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się zniechęcić, bo gra ma wymagania wprost z kosmosu i absolutnie niezoptymalizowany silnik. No i owszem, jak cenę ustalą na wzór gierek Xboxowskich to mogą się spodziewać ostrego piracenia.

A czy taki Jade na PC miał cenę taką jak jego wersja z Xa?

Polscy dystrybutorzy wiedzą jaka jest u nas sytuacja z grami, jest dla nich jasne, że za 150-200 zł ciężko im będzie sprzedać nawet bardzo dobrą grę, której absolutnie nie da się spiracić.

A ciekawe jaka to będzie konwersja.

I ciekawe ile jeszcze badziewnych konwersji gracze zniosą?

Nie rozumiem dlaczego z góry zakładasz, że konwersja będzie słaba.

A tak na marginesie: ktoś grał w obie wersje (dx9 i 10)? Jak to to wygląda?

Tak, grał CormaC, ponieważ takie pytanie padło kiedyś w topicu pytania do redakcji. Tam poszukaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego z góry zakładasz, że konwersja będzie słaba.

Bo jeśli będzie bardzo dobra (czyt. nie będzie w niej śladu konsoli) to będzie mi jeszcze milej niż jakbym od razu zakładał, że będzie bdb :)

Poza tym nie mam powodów być optymistycznym: konwersje z konsol są zazwyczaj skopane (owszem są wyjątki), a od czasu ukazania się xboxa 360 byłem świadkiem zbyt wielu porażek (Test Drive Unlimited jest chyba jedyną grą z x360 która została należycie przygotowana na PC - pomimo bugów itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymagania to nie jestem jakoś zbulwersowany tym co trzeba do Lost Planet. Nie mogę sobie odpalić gry na max ale ta produkcja wystarczająco dobrze wygląda na niskich detalach (na takich gram a mam PentiuD805 RadkaX1650XT i od dnia premiery dema Lost Planet 2GB RAM - tak jakoś wyszło) no i wyciąga 20 do 10 FPS (ale w menu głównym prawie 120!!! :D)

Zastanawia mnie jakie mają odczucia ludzie, którzy pograli w demo.

Ja mam już danie wyrobione i mam dwie uwagi co do dema:

- gra na podstawowym poziomie trudności jest trywialna.

- oba poziomy są strasznie krótkie, drugi da się przejść w 5 minut w całości. Tu pytanie do tych co widzieli/grali w te poziome na konsoli: czy to są dwa PEŁNE poziomy z jedenastu zawartych w grze? Czy też może są to poziomy zrobione specjalnie na potrzeby dema?

Tak poza tym to jestem nastawiony optymistyczne. Jeśli wyjdzie za standardową cenę 99.99zł to ja prawie zapisuję się na listę oczekujących.

A jeśli już przy cenach jesteśmy: piractwo jest i niezależnie od zabezpieczeń będzie. To jak będzie duże/małe zależy od naszej świadomości, patrzenia na to co robimy.

Uważam, że gry są towarem luksusowym i u nas dość drogim w stosunku do średniej krajowej. To, że mnie nie stać nie znaczy, że zagram w pirata. Po prostu mnie nie stać i koniec. Tak, jak mogę nie mieć kasy na cotygodniowe bale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ucieszyłem gdy usłyszałem, że Lost Planet ukaze sie jednak na PC. Troche mniej byłem wesoły,gdy dowiedziałem się, że nawet demo tej gry nie ruszy na moim PC. Fakt faktem, wymagania są zaiście wysokie, ale sama gra chyba fajna (na gamerankings.com srednia ocen 79.9% na 323 recki, daje dobry wynik!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaa... wcześniej nie słyszałem o istnieniu tej gry... Poczytałem wasze posty ściągnąłem demko (oczywiście DX9) odpalam i jestem w szoku :)

hehe żadna gra do tej pory nie dawała takiego "next-genowego" odczucia :) No i do tego śmiga na Athlonie64 3200+, 2GB ramu i GeForce7900GT 256 na pokładzie z większością ustawioną na max :) Tylko rozdziałka jakaś dzika bo 720x ileś tam - i nie mogę tego zmienić :P

No mogę powiedzieć, że dzieje się w tej grze i mi się bardzo podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się tyle ochów i achów na temat wersji na Xpudło, że natychmiast postanowiłem sprawdzić demko tego cuda. Najpierw nie chciało odpalić, bo potrzebowało jakiegoś tam pliku .dll. Gdy ściągnąłem brakujący plik, to już nie chciało odpalić tak zwyczajnie - za słaby komp. Dlatego odczekam jeszcze paręset tygodni aż odczuję poważną potrzebę zmiany sprzętu na lepszy, a tymczasem w kierunku Lost Planet wykonuję na razie tylko rzymski salut :salut: (bo chyba właśnie to wyraża ten emot?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twórcy zamierzają wydać go na PC to pewnie liczą się z tym faktem.

A to już nie da się grać na "kopi bezpieczeństwa" na X360? Przecież nie od dziś wiadomo, że złamanie zabezpieczeń konsol jest całkiem banalne, ale całkowicie nieopłacalne. :]

A sama gra? Miodzio. Grałem w to troszkę na X-pudle, ale jakoś znacznie lepiej gra mi się na PC. Oprawa video jest kosmiczna- nawet w wersji na dx9, na lekko już nieświeżym sprzęcie (gf 7900 gs tf, athlon 300+, 1 gb ram). Na takim właśnie konfigu gra spokojnie hula na prawie najwyższych detalach oO Takiego czegoś sie po "mistrzach" konwersji z Capcomu nie spodziewałem. ;] No i bardzo wygodnie się gra na klawiaturze ( :o czy na pewno za konwersją stoi Capcom :o ). Dużo szybkiej akcji, dużo zabijania, dużo satysfakcji płynącej z sterowania mechem, czy tez z rozwalenia bossa. ;]

Tylko coś strasznie prosta jest ta gra... O ile niczego nie zepsują, to szykuje się kolejny wyśmienity tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po problemach z zassaniem dema na pomoc przyszło CD-A.

wystarczyło krótkie demo żeby w produkcji się zakochać.

spustoszenie jakie sieje popularna pomka jest niesamowite - wybuchy, demolka, alieny spływające po ścianach czyli to co tygryski lubią najbardziej.

gra wygląda i brzmi przekozacko, i choć samo demo było dość krótkie to jednak było zapowiedzią produkcji fantastycznej.

może nie jest to gra wysokich lotów, ale czy nie o to właśnie chodzi w strzelankach żeby było miło, głośno, krwiście i brutalnie?

w demku zauważyłem dwie wady - trudność (a raczej łatwość) i sterowanie - nad bronią pojawiła się ikonka "B" z pada chyba od xboxa i musiałem zaglądać do opcji żeby sprawdzić o co chodzi i który klawisz nacisnąć. nie lubię jak mnie traktują jak konsolowca, który wie, że "B" to lewy dolny klawisz na padzie:)

nie mogę się doczekać pełniaka.

i w dodatku gra nie ma jakiś wymagań z kosmosu, na moim AThlonie X2 4800+, 1 Gb ramu i GeForce 7600Gs śmigała w rozdziałce 1024x768 z detalami na średnio-wysoko rzadko kiedy spadając poniżej komfortowych 30 klatek na sekundę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w dodatku gra nie ma jakiś wymagań z kosmosu, na moim AThlonie X2 4800+, 1 Gb ramu i GeForce 7600Gs śmigała w rozdziałce 1024x768 z detalami na średnio-wysoko rzadko kiedy spadając poniżej komfortowych 30 klatek na sekundę.

No to w takim razie chyba ten 2-rdzeniowy procek daje mocnego kopa. Mam ciut lepszą kartę (GF 7600GT) i tyleż samo pamięci co ty, za to proc - Athlon 64 3500+. Na takim configu demko na "średnio-wysokich" ustawieniach klatkowało czasem na poziomie 15 FPS-ów. W śniegu średnio 20-22, za to w budyneczku pięknie 3x :P. Mam nadzieję, że choć trochę gry to walka w pomieszczeniach, bo na śnieżycach wali po mordzie ostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że Capcom coraz więcej gier puszcza na PC no i coraz bardziej stara się przy konwersjach. Co prawda Demo LP trochę rozczarowywuje jeśli chodzi np. o poprawki w menu (wszystko dalej pod pad przystosowane) ale mam nadzieję że w pełniaku to poprawili. Za to fajnie że całkiem dobrze gra stoi jeśli chodzi o optymalizację. Po prostu słiit. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż-grałem w demko Lost Planet...i jakie są odczucia?

Grafika-powala. Choć wymaga odpowiednio mocnego sprzętu. Szczególnie fajnie są efekty rozmycia, nie widziałem takich dobrych w żadnej innej grze. Ślady stóp pozostawiane przez naszego bohatera na śniegu to też miły dodatek cieszący oko. Ogółem jest bardzo dobrze. Na moim sprzęcie: GeForce 7900 GS 512 MB, 2 GB RAM,Intel Core 2 Duo E6300 hula na średnio-wysokich-na dworze 25 klatek,w pomieszczeniu około 40.

Gameplay-ciekawy. Działamy w różnych miejscach-na powietrzu, w pomieszczeniach czy w jaskiniach. Wrogów jest cała masa, a ich wielkość...ekhm nieco przerasta naszego człowieka. Chodzimy nie tylko pieszo, czasem zdarza się pokierować jakims robotem z działkiem masynowym. Walka jest dosyć trudna, często po niej zostaje nam mało zycia-ktore jak na ironie stale sie zmniejsza bez kul energi które zostawiają po sobie wrogowie. Dużo rzeczy opartych jest na skryptach, a rozgrywka -calkowicie liniowa.

I to tyle :P Pełnej wersji i tak nie zakupię bo uważam że nie warto-to jednak tytuł o zbyt konsolowym rodowodzie.Czegoś mu brak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko wreszcie udało mi się odpalić (szybko ^_^)

Cóż - demo nie pozwala mi na więcej jak 640x480 - no ale z takim kompem - Pentium IV 3.2 GhZ, 512 mb Ram, GF 6600 128 mb. I w zasadzie były to detale dość niskie/średnie ale powiem jedno - nawet taka grafika pozwala na silne doznania. Sieka na całego, wybuchy, jeszcze brak mi efektu ogłuszenia przy bliskim wybuchu. Gra jest zróżnicowana choć prosta - raz na piechotę, raz na mechy i sieka sieka sieka, chcesz by robot pluł rakietami - hop siup zmiana i jedziemy dalej. Gatling guny są dobre ale i tak na robale best jest shotgun z dobrym rozrzutem. No ale jak dobierzemy się do stacjonarnego działka to rozpierducha na całego. jedyne co to gra za krótka i za trudna przy bossach. Interakcja czasem ssie - chcesz wsiąść do mecha pod silnym ostrzałem i choć pisze ci enter nasz wojak i tak woli zmieniać mu broń :/ Taka grafika jednak wymiata -na śniegu ok 25 klatek w pomieszczeniach 35... klimat jak na Hoth - tylko czekać na grę Star Wars w takich klimatach. O tyle :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od podziękowania dla Cormac'a za to, że napisał w recenzji o problemach Lost Planet z nową serią GF 8xxx. Wreszcie dowiedziałem się o co chodzi, ściągnąłem najnowsze sterowniki w wersji beta i demko, które już dawno spisałem na straty, nareszcie poszło bez wywalania się co 5 minut.

Jeżeli chodzi o samą grę to czegoś takiego jeszcze na PC nie było! Nie mówie tu tylko o grafice, która normalnie wymiata, szczególnie wszystkie efekty, rozmycia itp. itd. (gram w 1280x960 i wszystko na full).

Tu macie przykład, a w ruchu wygląda to jeszcze z 2x lepiej:

http://img409.imageshack.us/img409/3448/lostplanetlu3.jpg

Nie było nigdy takiego tempa, intensywności i jakości akcji. Wciąga niesamowicie i myślę, że pełniak może być tak krótki, żeby grającym zbytnio nie uszkodzić układu nerwowego przy zbyt dużej dawce tej niesamowitej akcji :D .

PS. Swoją drogą to dziwne, że nowe gry, które do działania wymagają najnowszych i najsilniejszych kart graficznych, właśnie z nimi mają problemy :-k .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka super, ale mam pytanie dla obeznanych w tym temacie. Pierwsze pytanie to jak zmienic bron w tej grze? (newbie ze mnie :P). Drugie natomiast jak wyjsc z tego demka? Ja widze tylko opcje alt+ctrl+delete LOL. :)

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Demko i mogę stwierdzić kilka rzeczy.:

Gra naprawde moze wciągnąc choc osobiscie nie lubie klimatow mroznych planet (nie Matki-ziemi) to sam z checia bym zagral .

Steam-coz moge powiedziec tylko niestety.:(.

Mechy!.

LUKA!!!-CormaC miał racje-Panno Craft :salut: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak. Konwersja wprost powala. Ja rozumiem te wszystkie blury, szejdery, bajery ale spadki wydajności są katastrofalne. Do tego ta współpraca Capcom z NV doprowadziła do tego, że użytkownicy R2900 mogą zapomniec o grze w DX10! Nie ma to jak równa konkurencja hehe. Do tego sama gra nie powala niczym nadzwyczajnym i w konfrontacji z nadchodzącymi hitami zostanie prawdopodobnie zadeptana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak. Konwersja wprost powala. Ja rozumiem te wszystkie blury, szejdery, bajery ale spadki wydajności są katastrofalne. Do tego ta współpraca Capcom z NV doprowadziła do tego, że użytkownicy R2900 mogą zapomniec o grze w DX10! Nie ma to jak równa konkurencja hehe. Do tego sama gra nie powala niczym nadzwyczajnym i w konfrontacji z nadchodzącymi hitami zostanie prawdopodobnie zadeptana.

Nie powala? Czy na pewno graliśmy w ta sama grę? IMO gra miażdży. Dawano nie grałem w nic bardziej dynamicznego i pięknego. Fakt, że doświadczenia z grą na razie opieram na podstawie godzin zagrywania się w na Xklocu (no i pecetowe demko...), ale wszyscy wiemy jak dobra jest to konwersja :wink: Gra oferuje wszytko to czego byśmy od tego typu produkcji wymagali: akcji, bajerów graficznych, akcji, tysięcy wrogów, akcji, bossów, akcji 8)

Zadeptana? Konkurencja? Jedyna podobna do Lost Planet gra na horyzoncie, która zagraża jej pozycji jest wróg z macierzystej konsoli- Gears of War.

BTW: Dobrze Cię znów widzieć wwl :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL ta gra to najwiekszy badziew w historii! Czemu? Fabuła sie sypie juz na poczatku! Jestesmy na obcej planecie w której istnieje mała kolonia ziemska która wydobywa jakies pierdoły, ale...czemu istnieja auta z lat 80 XX w.? Czyzbyśmy nagłym sposobem cofneli sie w czasie? Sama historia głównego bahatara to naj. crap w historii - stracił pamięć ale ojca pamięta, czyli stracił ale nie cała ale część a skoro stracił to czemu pamięta imię nazwisko? Może tylko udaję? Nie jest do końca też wyjaśnione czemu robale atakują, robale bo robale ale powód jest zawsze, a zabijanie dla zabawy to niezbyt wielki powód by ginąc z powodu jednego bohatera.

Chroy syttem zdobywania energii cieplnej. Jak wiemy z fizyki ciepło zawsze ucieka choć nie wiem jakbysmy je zabezpieczyli. Ale NADZWYCZAJNE robale w zwykłym odwłoku ją umieja przetrzymać ciepło - jak tego one same nie wiedzą.

Co do akcji - jest i rzeczywiście porywająca i mam nawet taki fajny dialog (wersja polska ale treść sie zgadza):

Jakis żołnierz: Moglibyśmy zaatakować ich w tym budynku.

Bohater:..dobra możemy póśc.

Zaangażowanie aż WRE!

Ludzie giną umieraja z głupich powodów nie wiadomo czemu jak ale gina jak owce na rzeź.

Na gre wydano ponoć 4 mln dolarów (głównie reklamy itd.) i ta gra MIAŁA BYĆ TYLKO NA X360 JEDNAK NIE IDZIE JEJ NA TEJ KONSOLI WIĘC JEST HURTOWO NA WSZYSTKIM.

Nie zgadzam sie z oceną w CDA jest zawyżona a samo przyznawanie punkciorów za: mechy i Lukę świadcza o niekompetencji recenzenta i powinien pójśc do przedszkola bo jeżeli porywaja go gry typu "Idź i zabij" to wątpie by zrozumiał Assasin Creed czy Crysisa bo to chyba przekroczyłoby jego granice umysłowe.

Jak dla mnie ocena 5+/6 w porywach 7:

+ plusy

- grafika

- muzyka

- bronie

- minusy

- fabuła

- AI

- krótka

- wymaganae połaczenie z netem

- problemy ze sterami (czyli bugi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama historia głównego bahatara to naj. crap w historii - stracił pamięć ale ojca pamięta, czyli stracił ale nie cała ale część a skoro stracił to czemu pamięta imię nazwisko?

A slyszales np. o zaburzeniach pamieci krotkotrwalej? Bo to nie jest tak, ze zawsze amnezja = calkowite wykasowanie calej pamieci. Ale mniejsza z tym, bo Lost Planet jest TYLKO szybka strzelanka.

Chroy syttem zdobywania energii cieplnej. Jak wiemy z fizyki ciepło zawsze ucieka choć nie wiem jakbysmy je zabezpieczyli. Ale NADZWYCZAJNE robale w zwykłym odwłoku ją umieja przetrzymać ciepło - jak tego one same nie wiedzą.

Ja-pier-papier... Czego ty wymagasz od zrecznosciowki? Zeby uczyla praw zachowania energii i innych teorii z zakresu fizyki? Moze teorii wzglednosci? Zapewniam cie, ze w niemal kazdej grze mozna znalezc mase uproszczen w przeroznych dziedzinach. Zastanawiam sie, jak wytrzymujesz ogladanie filmow, bo tam to jest dopiero festiwal debilizmow (pewnie zylka ci peka za kazdym razem, kiedy samochod wybucha od strzalu w bak z benzyna, co?).

MIAŁA BYĆ TYLKO NA X360 JEDNAK NIE IDZIE JEJ NA TEJ KONSOLI WIĘC JEST HURTOWO NA WSZYSTKIM.

Czyli na czym oprocz X360 i PC?

Nie zgadzam sie z oceną w CDA jest zawyżona a samo przyznawanie punkciorów za: mechy i Lukę świadcza o niekompetencji recenzenta

LOL. Zdaje sie, ze tam byl gdzies smiley w plusach przy Luce. Ale jak widac ty wszystko traktujesz bardziej serio niz koronerzy.

i powinien pójśc do przedszkola bo jeżeli porywaja go gry typu "Idź i zabij" to wątpie by zrozumiał Assasin Creed czy Crysisa bo to chyba przekroczyłoby jego granice umysłowe.

Ech, chlopcze... Jakby ci tu powiedziec... Pleciesz glupoty. Przypuszczam, ze w grach mam staz dluzszy niz ty i byc moze z tego wzgledu potrafie sie wyluzowac i podejsc do zwyklej strzelanki jak do zwyklej strzelanki, a nie proby stworzenia ultrarealistycznej symulacji wszechrzeczy. Moze porownajmy "megaambitne" produkcje typu Crysisa do symulacji ekonomicznych? Przy Capitalism to dopiero wszystkie gry sa durne, plytkie i dla przedszkolakow. Troche luzu, bo kiedys pekniesz, jesli bedziesz wszystko traktowal az tak powaznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...