Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thaarael

Rozwiązany: Windows 7...

Polecane posty

Witam, to znowu ja (niestety...).

Jakiś czas temu miałem problemy z komputerem, wyskakiwały BSoDy, winny okazał się sterownik do karty graficznej. Teraz ten cyrk zaczyna się na nowo, tyle że za każdym razem wyskakuje mi inny BSoD.

W ciągu ostatnich 3 dni miałem 3 Blue Screeny, kolejno z komunikatami:

-System Service Exception

-Memory Managment

-IRQL NOT LESS OR EQUAL

Oprócz tego wczoraj i dziś komputer powitał mnie automatycznym uruchomieniem CheckDiska zamiast ekranu logowania. Wczorajszy przebieg nic nie wykazał, dziś z kolei znalazł i usunął kilka błędnych plików (dwa związane z QuickTime'm, którego zresztą wywaliłem i 4 inne). Komputer prawdopodobnie ma wirusa (obecnie robię przebieg ESET Online Scannerem), ale nie jestem pewien, czy jest to jego wina - Avast już dość dawno wykrywał zagrożenie w postaci pliku wyglądającego na systemowy, z którym nic nie dało się zrobić, a problemy zaczęły się dopiero niedawno. Oprócz tego mam problemy z różnymi programami (ni z gruszki ni z pietruszki wysypuje Indeksowanie, COMODO Firewalla, parę razy bez powodu wysiadł Flash w przeglądarkach, World of Tanks stał się wyjątkowo niestabilny - dziś przy próbie wejścia do bitwy wywaliło mnie 5 razy do pulpitu).

System to Windows 7 HOME PREMIUM, instalowany fabrycznie.

Usunąłem za pomocą CCleanera pliki tymczasowe i ciasteczka oraz przeanalizowałem i naprawiłem nim błędy w rejestrze, ale efektu nie widać (ostatni BSoD wyskoczył po tej operacji, przy próbie odpalenia ESETa). Spróbuję jeszcze defragmentacji po przebiegu skanerem (nie wykluczam, że mogę mieć uszkodzony dysk twardy, bo w sieci elektrycznej jakiś czas temu były spore wahania napięcia), ale nie jestem pewien, czy to pomoże.

Gdyby ktoś mógł doradzić, co mogę jeszcze zrobić, żeby spróbować to ogarnąć przez software (nie mam ochoty oddawać kompa do naprawy, nawet roku nie ma...) albo sugestie, co może być nie tak - będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

@EDIT

Kolejne 2 Blue Screeny, jeden po drugim - Bad Pool Header i IRQL NOT LESS OR EQUAL ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...