Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

milan123

Przypadkowy błąd, czy problem z kartą?

Polecane posty

Witam! 3 dni temu, kiedy włączyłem komputer ujrzałem rodzielczość 800x600 i brak Aero Windows, ale stwierdziłem brak artefaktów! Przerażony włączyłem Menedżer Zadań, a tam wykrzyknik przy karcie graf. (8800GTS 512MB)! Zrestartowałem kompa i problem zniknął... Teraz już od 3 dni nic takiego się nie dzieje, ale obawiam się grać w gry, aby nic się nie stało... I teraz pytanie: To był losowy błąd, czy coś ze sprzętem?

Dodam jeszcze, że miałem wtedy otwartą klapę, a w nocy i nad ranem było zimno, może to coś z tym? Dodatkowo komputer znajduje się 3-4 metry od balkonu, a rano drzwi na balkon były otwarte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta może padać.

Jednakowoż takie rzeczy czasami się zdarzają i skoro teraz wszystko działa, to nie przejmuj się, graj i obserwuj czy nic złego się nie dzieje. Poza tym wyczyść kompa posprawdzaj połączenia, monitoruj temperatury.

BTW, jaki masz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie GeForce 8 jest dość awaryjną serią (a model 8800GTS w szczególności), więc trzeba się liczyć z tym, że może paść. W sumie jeśli kupiłeś ją używaną to dość prawdopodobne, że już była wcześniej naprawiana... swojego czasu na Allegro był zalew takich pseudonaprawionych kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, teraz to mnie na duchu podniosłeś... Ale teraz jest OK, zobaczymy co będzie...

Dobrze, że byłem przezorny i zrobiłem sobie takie "mini ubezpieczenie" na oba sprzęty... Jak coś, to kupię nową, dodatkowo dochodzą pieniądze z odszkodwania (złamana ręka...) więc może kupię jakąś lepszą, chociaż chciałbym, żeby się trzymałą ta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci ten humor zepsuje. ;)

W sieci można znaleźć sporo tematów z analogicznym/b. podobnym problemem do Twojego (tu na forum, też, jest kilka), tyle że po wystąpieniu takowych rzeczy jak u Ciebie, zazwyczaj karta już do niczego się nie nadawała.

BTW, nie zaklinaj rzeczywistości. To, że nie grasz, nie zmieni tego czy karta "umrze", czy będzie "żyć" dalej. Jeżeli się psuje i tak padnie, a jeżeli nie - to nie xD (lepiej IMO jest grać i się nie przejmować, niż cały czas się zamartwiać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym pisałem. Jeśli karta jest uszkodzona to i tak padnie, tyle że może wcześniej. Lecz cóż z tego, jak i tak nie będziesz miał z niej pożytku? A jeśli nic jej nie dolega, to również nie masz z niej pożytku i niewiadomo po co ją oszczędzasz, a jeszcze, przy okazji, się denerwujesz. Co innego jakby np. się przegrzewała - chłodzenie uszkodzone, wtedy zasadne byłoby "oszczędzanie" karty, dotąd dopóki nie wymieniłbyś owego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...