Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alijons

Windows 7- dziwne problemy, dziwny błąd

Polecane posty

Witam, dzisiaj dziwny błąd mi się zdarzył z Windows 7 w moim laptopie. Wyszłam z domu i w tym czasie brat dobrał się do komputera ale nie znał hasła i z tego co wiem tylko go właczył i wyłączył. Kiedy wróciłam do domu i chciałam go włączyć wyskoczyło mi okno czarne z białymi napisami że system Windows jest uszkodzony i zalecane jest wlączenie jego naprawy (tak mniej więcej tam pisało). To dałam enter na to zalecane. Potem bardzo długo był ekran gdzie pisało że trwa przywracanie systemu, ale w końcu wyświetliło się, że nie udało się naprawić komputera i zostanie teraz wyłączony. Zanim się to stało odłączyłam wszystko od usb i wyjęłam płytę (fallout 3). Kiedy się wyłączył znowu go włączyłam. Bardzo długo pisało zapraszamy, ale w końcu się włączył. Długo też myślał potem nad włączeniem gg między innymi. W końcu najpierw wyświetliło się okienko z informacją że jakiś program przestal działać. Ale okienko szybko zniknęło. Program nazywał się mniej więcej AISkyIcon. A zaraz potem wyświetliło się okno że jakiś schemat nie mógł zostać odnaleziony i tylko to zdążyłam przeczytać. Potem też to zniknęło. Jak na razie wszystko działa, ale co się wgl stało? Czy powinnam coś zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nadal komputer włączał się bardzo długo, ale udało mi się przeczytać że ten niedziałający program to AIScorIcon. A w tym drugim okienku pisze tak: Nie można załadować pliku lub zestawu 'sorttbls.nlp' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- A cóż Cię tak dziwi?

Pusta tabelka. Jak HD Tune nie mógł odczytać to był jej brak. Ale z pustą się jeszcze nie spotkałem (dość mocno sugerowałaby padające firmware dysku). Chyba, że autorowi chodzi właśnie o zupełny jej brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taka pusta tabelka

A to z tego drugiego programu. Mam nadzieję, że to o to chodzi

I dodatkowo dodam, że przed chwilą jak wyłączyłam komputer to z mi mignął jakiś błąd tak szybko że nie zdążyłam nic przeczytać, ale na samym początku na pewno pisało "Runtime error!"

post-57561-1337199121_thumb.png

post-57561-1337199438_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. w porządku.

Spróbuj jeszcze sprawdzić/naprawić system i pliki. Zrób najpierw tak: klik (albo menu start -> pole wyszukiwania -> wpisz CMD i na ikonie cmd.exe - analogicznie). Potem wpisz: chkdsk /f (zastosuj się do tego co "wyskoczy", tak aby przy ponownym uruchomieniu kompa odbyło się skanowanie). Następnie, gdy system się uruchomi, zrób to samo co powyżej, tylko tym razem w wierszu poleceń wpisz: sfc /scannow - napisz co z tego wynikło.

P.S. Znasz angielski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze zrobiłam. No chyba nic nie znalazł, chociaż znowu mi za szybko mignęło żebym zdażyła się dokładnie wczytać ;/ Więc jak ten raport jest gdzieś zapisany i da się go tu wrzucić, to dajcie instrukcje i wam pokaże. Jedno tylko takie było, że system windows znalazł jakieś nieprzydzielone bity (czy miejsce), a planowo ma być przydzielone i gdzieś je przydzielił xD No nie zdążyłam przeczytać. Zabieram się za to drugie.

W załączniku to drugie. A angielski chyba nieźle umiem. Z obcokrajowcem się dogaduje

post-57561-1337250096_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko ładnie przeszło, to - jeśli nie masz problemu sprzętowego - powinno być już w porządku. Przeskanuj jeszcze kompa na obecność szkodników (użyj "MBAMa").

Obserwuj czy nic podejrzanego się nie dzieje. A właśnie, nic się nie dzieje, wszystko ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jakby spokój. o dziwo po skanowaniach komputer włącza się 20 sekund szybciej. Tylko raz był problem z audio dzisiaj, czyli głośniczek na pasku był przekreślony i pisało że usługa audio jest wyłączona i musiałam kilkanaście razy zgłośnić i ściszyć dźwięk i dopiero się dźwięk włączyl. I wciaż nadal przy każdym wyłączeniu komputera wyskakuje to "Runtime error!" na tak krótki czas że nie mogę nawet nic przeczytać.

PS: avast się nie nada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nadal jest coś nie tak. Obawiam się, że jestem za cienki, aby całkowicie (i bezboleśnie) rozwiązać ten problem.

W każdym razie, zajrzyj do podglądu zdarzeń i zobacz co ewentualnie powoduje ten błąd. Poza tym wcześniejszy błąd (sorttbls.nlp) mógł mieć związek z .NET Framework.

P.S. Avast! "Avastem" (choć akurat nie darzę go zbyt wielkim zaufaniem), a MBAM "MBAMem", jedno drugiego nie wyklucza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto sposoby na dostanie się do Podglądu zdarzeń:

1. PPM na ikonie Mój komputer -> Zarządzaj -> Podgląd zdarzeń

2. Start -> Uruchom -> eventvwr.msc

3. Start -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń.

Zajrzyj do dzienników: Aplikacja i System.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz płyty (.iso) nagrywa sie tak:

Ściągnij BurnCDCC http://www.snapfiles.com/get/burncdcc.html

Odpal

Wybierz odpowiedni obraz

Wstaw do napędu płytę CD/DVD

Upewnij się, że dobry napęd jest wybrany w programie

Upewnij się, że przycisk "finalize" jest wciśnięty (czy tam zaznaczony, wszystko jedno)

Ustaw szybkość nagrywania na 8x

I już

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...