Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dexi

Więcej treści w telefonie ( kody QR )

KODY QR  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz, że KODY QR są przydatne w cda? ?

    • TAK !
      48
    • NIE.
      52
    • Nie mam zdania.
      15


Polecane posty

post-59656-1336652680_thumb.jpgWitam. W numerze 204 cda zwróciłem uwagę na kody QR z którymi wcześniej miałem styczność w internecie gazetach i telewizji jednak zainteresowałem się tym dopiero po wypróbowaniu filmu z "Crysisa 3". Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa oraz warta rozbudowania opcja w ramach szybkiego wzbogacenia recenzji, zapowiedzi itd. ( w jakiś mądry sposób oczywiście bo przecież nie chcemy aby cała gazeta była od góry do dołu pokryta kwadracikami z labiryntem w środku). Nie wszystko można zamieścić drukując gazetkę a po przeczytaniu recenzji bądź zapowiedzi często mam ochotę obejrzeć filmik z gry, zdjęcia itp. co z moim miłym zaskoczeniem zostało ułatwione !

Teraz wystarczy tylko zeskanować kod, nie trzeba szukać a nawet nie wymagane jest włączanie blaszaka.

Bardzo podoba mi się ten pomysł. Pozwala szybko przeskoczyć do treści uzupełniającej przekaz pisany i w moim odczuciu świetnie wpasuje się w układ CD-A być może wytyczając całkiem nowy standard gazet, nowe ścieżki.

Minusem jest to ze nie wszyscy będą w stanie z takiego kodu skorzystać, ale nie da się zadowolić każdego.

Świetny pomysł i oby tak dalej!

Co inni o tym sądzą ?

( Jeżeli pojawi się spam takich samych postów to przepraszam ale net ... nie działa ostatnio za dobrze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w moim samsungu I5500 próbuję skanować i słabo łapie. Po drugie w najnowszym teście smartfonów sami piszecie, że na razie w Polsce ma je tylko 30% posiadaczy telefonów. Więc to jest dyskryminacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna opcja, jak najbardziej na tak :smile: Miło się czyta, szczególnie zapowiedzi, mogąc obejrzeć zwiastun gry.

@UP

Dyskryminacja ludzi nie posiadających smartfonów? Wątpie. Treści takie jak trailery są dostępne w internecie, więc jest to miły dodatek, nie coś, bez czego nie da się czytać pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie już wyraziłem wcześniej... jestem na tak, ale pod warunkiem, że posiadacze telefonów bez owej funkcji skanowania również będą możliwość dotarcia do "ukrytych" treści.

Czyli linki w jakiejś tabelce w magazynie, w postaci pliku tekstowego na coverze lub najzwyczajniej i najprościej - co miesiąc na forum w poście tytułowym prezentującym zawartość całego pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w moim samsungu I5500 próbuję skanować i słabo łapie. Po drugie w najnowszym teście smartfonów sami piszecie, że na razie w Polsce ma je tylko 30% posiadaczy telefonów. Więc to jest dyskryminacja.

Mie jest t dyskrymincja tylko bonus dla posiadaczy smartfotnow. Jesli kazdemu z was dam 100 zl, a a Bazyliszkowi 90 bo marudzi - to jest dyskryminacja. Jesli wszyscy dostana 100 zl a Bazyliszek 110 bo go lubie, to jest premia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - nie tworz 4 tych samych watkow, a jak ci sie tak zrobi, to wykasuj nadliczbowe, OK?

I nie jestesmy gazet(k)a, tak na marginesie :P

Po prostu miałem problem z przesłaniem :)

Dopiero wróciłem, więc zaraz wszystko ogarnę.

Tak na marginesie - nie tworz 4 tych samych watkow, a jak ci sie tak zrobi, to wykasuj nadliczbowe, OK?

I nie jestesmy gazet(k)a, tak na marginesie :P

Po prostu miałem problem z przesłaniem :)

Dopiero wróciłem, więc zaraz wszystko ogarnę.

Widzę, że wszystko zostało usunięte.

Postaram się aby to się już więcej nie powtórzyło.

Pozdrawiam.

(Tak na marginesie - pisząc "gazetką" nie miałem na myśli nic obraźliwego)

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że żadną dyskryminacją osób bez smartfonów to nie jest :) Bo połowa tych osób nawet nie wie co to za paćki, a większość drugiej połowy to nie interesuje :) Ja mam smartfona, ale spokojnie wystarczy mi recenzja w numerze, bez żadnych trailerów (które i tak o grze nie za wiele mówią) itp. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że żadną dyskryminacją osób bez smartfonów to nie jest :)

Myślisz tak, bo masz smarftona. :P

Poza tym ja myślę, że w ogóle lepszym pomysłem byłoby umieszczenie po prostu linku (nawet bit.ly), zamiast tych kodów. Osoby bez smarfonów (jak ja np.) mogłyby zobaczyć te dodatkowe treści, pewnie przygotowanie tego wszystkiego byłoby łatwiejsze, wreszcie zajęłoby to mniej miejsca w artykule. Ja jestem na nie - poza "bajeranckością" i podjarą z rozszyfrowania tych kodów nie ma to żadnych przemawiających do mnie zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kody QR w CDA to głupota, głównie dlatego, że nadal stosunkowo mało osób ma smartfony. Mam nadzieję że pomysł nie przejdzie. Wolałbym skrócone linki bądź po prostu napisanie notki że dana rzecz jest dostępna na stronie cdaction.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony kody QR w CD-Action mi nie przeszkadzają, z drugiej jednak - są one niepraktyczne (zresztą tak samo jak skrócone adresy stron typu bit.ly). Dlatego mimo ich całej nextgenowości (itp.) osobiście wolałbym, by nie były zamieszczane w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne zdanie, jak KB1. Mimo, że mam smartfona, to i tak nie używam czegoś takiego. Dlatego jestem na nie

Troche na zasadzie "nie jem pomidorowej, wiec po ja serwuja w barach"?

Skoro nie uzywasz - to ci wisi czy sa, czy nie.

Gorzej jakbys chcial uzywac i mial z tym problemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie: mało osób ma smartfony. Ale dziś to nic wielkiego, nawet biednego stać (na raty, za 350-400 zł można już kupić coś konkretnego). To tak, jak 100 lat temu naręczny zegarek. Ma go w zasadzie każdy zainteresowany, a Ci, którzy nie mają, nie kupią nigdy, bo nie lubią. W istocie tak jest i ze smartfonami. Dlatego, choć pisma w zasadzie już nie kupuję, to popieram takową inicjatywę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że żadną dyskryminacją osób bez smartfonów to nie jest :)

I masz rację. Ja nie mam smartfona (mam SE J10i2) i wiem, że mając zwykły telefon wystarczy trochę pokombinować, znaleźć parę aplikacji i śmiga.

Jeśli chodzi o moje zdanie w temacie, to zamieszczanie QR w piśmie jest mi generalnie obojętne, bo nie przeszkadzają w lekturze, a można czasem skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - dokładnie, ja mam zwyczajny telefon, nie pierwszej nowości - sony ericsson c902 i po ściągnięciu inigmy w obiektywie wmontowanego aparatu można spokojnie odczytywać kody

Jeśli chodzi o sam temat, z jednej strony mam pewne obiekcje, a z drugiej, nie przeszkadza mi taki bonus. Żeby pogodzić obie opcje, trzeba po 1. stosować z umiarem, a nie na co drugiej stronie pisma, a po 2. jestem za tym by był słowny opis co się kryje pod kodem. Nie trzeba zaraz psuć niespodzianki, wystarczy, że napisze się jedno z tych określeń: audio lub video lub treść graficzna lub tekstowa. I dobrze by było, żeby nawet starsze modele aparatów w telefonach mogły "łapać" cały kod bez utraty jakości lub wielkości, która uniemożliwiałaby odczytanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tak, ale musiałyby być co najmniej wielkości pierwszego kodu QR w ostatnim numerze. Pozostałe są za małe dla niektórych kamer i wszystko się zlewa tak że widać tylko plamy czarnego koloru. Skanery tego nie czytają odpowiednio. Podsumowawszy moje zdanie. Jestem na tak, ale muszą być odpowiedniej wielkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy się kierować dobrem ogółu tylko jednostki. Z ankiety wynika, że jednak te pomysł nie zapisał się pozytywnie w pamięci czytelników tylko dla tego, a może właśnie dla tego, że nie maja odpowiednich telefonów by z tego korzystać.

Hah i jak to teraz rozwiązać ? :)

Posłużyć się głosem większości ?

Czy może przepchnąć pomysł mimo że korzystać z tego będzie tylko 1/4 czytelników?

Hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało jestem na tak. Sam mam foniaczka, który nie daje rady odczytać tych kodów, ale za to inni mogą. Np. mój kolega łąpie te kody, i stwierdzam, że fajna sprawa. Mi to osobiście nie zawadza, dużo miejsca nie zajmuje, więc czemu nie. Niech CDA nie pozostaje w tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Bardzo mi się te kody spodobały. Zawarte w nich materiały są takimi drobnostkami jak obrazki, filmiki czy kawałki dialogów. Mój samsung galaxy i5800 radzi sobie z kodami wyśmienicie. W ok. 2-3s. każdy kod z CD-A odczytany. Nawet te małe nie sprawiają problemu, choć mój smartphone nie jest za cudowny. Testowałem też na nokii lumi 710 tam to już kwestia 1s. Czyli ogromny plus i więcej takich kodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...