Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

patfut15

Problem, ram i włączanie PC-ta

Polecane posty

Witam, mam kompa jakoś od około 8 miesięcy. Od początku komputer cierpiał na dziwną przypadłość, ale się tym nie martwiłem bo wydawało mi się to normalne. Po naciśnieciu przycisku power komputer zaczyna się uruchamiać i po ok. 1,5 sekundy się wyłącza. Po około następnych 2 sekundach komputer włącza się automatycznie i dalej uruchamia się bezproblemowo. Problem pojawia się przy każdym rozruchu. Jakby tego było mało od jakiegoś tygodnia komputer dodatkowo jednorazowo resetuje się na ekranie "Loading Operating System" po czym włącza się bezproblemu(Wydaje mi się,że stało się to po tym jak komp mi się przewrócił na bok). Co może być nie tak ? Jak to naprawić?

Drugi problem dotyczy RAM'u. Dzisiaj zakupiłem 2 nowe kości ramu po 2gb każda. W kompie miałem już 1 kość 2GB po dołożeniu 2 kości komputer wykrywa tylko 4GB ramu.Testowałem każdą kość osobno i wszystkie działają. Na mojej płycie 4 sloty na ram podzielone są na 2 kolory:niebieski i biały z takim schematem (N,B,N,B). Czy te kolory mają jakieś większe znaczenie i czy mają jakiś wpływ na mój problem? Dodam jeszcze, że mój system to Win 7 64 bity.

#Update1: Chyba rozwiązałem problem resetu na ekranie loading operating system".

Wygląda na to, że ram działa tylko na 2 prawych slotach na ram. Przy konfiguracji

NIC,RAM,RAM,RAM komp odpala z problemami i z dodatkowym resetem komp wykrywa tylko 2 kości z prawej.

Konfiguracja NIC,NIC,RAM,RAM komp odpala z resetem zaraz po starcie i bez dodatkowego resetu. Przy konfiguracji RAM,NIC,NIC,NIC lub NIC,RAM,NIC,NIC komp resetuje się na starcie i dalej się nie uruchamia(żadne wiatraki się nie kręcą i nie ma obrazu.)

#Update2 Dodam, że po zakupieniu kompa ram miałem w konfiguracji NIC,RAM,NIC,RAM i wszystko działało. Wygląda na to, żę dwa lewe sloty przestały działać od jakiegoś tygodnia kiedy zaczęły się dodatkowe resety. Czy to znaczy, że uwaliła się płyta główna czy coś się rozłączyło ?

#Update3 Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dodam, że na mojej płycie głownej są takie 4 kontrolki Phase LED i przy włączaniu świecią się wszystkie 4 włącznie z czerwoną na samej górze. Po rozruchu te lampki się już nie świecią.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się konfiguracja komputera:

model płyty głównej, procesor, krata graficzna, producent i model pamięci, marka i model zasilacza, producent i model HDD...

Tak ogólnie bez tych danych mogę przypuszczać że coś się dzieje z dyskiem twardym, oraz z pamięcią lub płytą główną... Ale czytając Twojego posta wiem że to wiesz, więc już wiesz że bez dokładniejszych danych raczej niczego nowego się nie dowiesz...

Pozdrawiam...

EDIT: Czy masz którąś z tych płyt: GA-EP43-DS3L lub GA-EP43-S3L? Wnoszę po tych Phase LED - co one wskazują znajdziesz tutaj: http://download.gigabyte.eu/FileList/Manua...3-(d)s3l_pl.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wrzucam moją specyfikacje:

INTEL XEON x3440

Gigabyte GA-P55-USB3 rev 2.0

GIGABYTE GEFORCE GTX470 1280MB

A-DATA DDR3 1600+ 4GB

ZALMAN ZM600-RS 600W

SAMSUNG 500 GB (HD502HJ)

Pamięci testowałem memtestem86 i nie pokazało żadnych problemów. Health dysku pokazuje na zielono Good.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...