Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nitrox

Rozwiązany: 75 Hz w monitorze LCD

Polecane posty

To raczej zwykłe pytanie niż typowy problem. Mam monitor samsung, 19" panorama. W instrukcji jest, żeby mu ustawić 60 hz. Jednak jest też opcja 75 hz i da się ją włączyć. Teraz pytanie: czy działanie monitora lcd w 75 hz niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa, czy może szybciej się wtedy wypala? No bo niby czemu producent każe ustawić 60?

Rzecz jest z tym, że wyszło nowe ubuntu 12.04, ale ma buga. Domyślnie wyświetla obraz w 75 hz. Mogę zmienić na 60, ale po restarcie jest znowu 75. Takie ciągłe przestawianie jest męczące i chciałbym wiedzieć czy mogę to olać i niech pracuje w 75 dopóki nie naprawią tego buga (o ile w ogóle go naprawią). Nie chce rezygnować z systemu, bo mi się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro da się ustawić, to szkodzić nie powinno.

A dlatego jest zalecane 60Hz, ponieważ przy wyższej częstotliwości - ogólnie mówiąc - obraz może nie być taki jak potrzeba (np. może smużyć). Poza tym, wyższa częstotliwość odświeżania to większe obciążenie układów monitora i większy pobór energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest z tym, że wyszło nowe ubuntu 12.04, ale ma buga. Nie chce rezygnować z systemu, bo mi się podoba :)

No to witaj w klubie :-)

Też mam nowego Ubunciaka i też mogę tylko na 75 Hz poginać.

Czcionki są jakby gładsze, nie tak ostre jak przy 60 Hz, ale można by też powiedzieć że są po prostu rozmyte.

Trudno mi stwierdzić czy to lepiej czy gorzej.

Tak czy siak po niemal dwóch tygodniach działania na tych ustawieniach nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów, więc podejrzewam że można się takim stanem rzeczy po prostu nie przejmować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem (wcześniej) te powody. 60Hz jest ustawieniem optymalnym i według producenta na takowym monitor będzie najlepiej się sprawował. Jednak ze względu na to, że czasami niezbędne jest ustawienie innej częstotliwości odświeżania (np. jak w Twoim przypadku), można również ustawić wyższą. Nie może to być szkodliwe (w każdym razie, w zauważalny sposób), producent, po prostu, dmucha na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...