Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fluo

Rozwiązany: Asrock n68-s3 UCC nie czyta nowej grafiki

Polecane posty

Kupiłem sobie używany zestaw komputerowy na allegro, ale że była tam słaba grafika (zintegrowany geforce 7025) to oddzielnie dokupiłem Geforce 9800GT. Odrobinę nieświadomie, bo to wersja chińskiej firmy Colorful, i obawiam się że w tym może leżeć problem, a nie mam żadnej gwarancji i musiałbym robić burdy u sprzedawcy o zwrot.

Generalnie, przy testowaniu gry na canyourunit zauważyłem że kartę grafiki czyta mi zintegrowaną 7025, mimo że kabelkiem podłączona była 9800. Cośtam jeszcze zmieniłem żeby napewno czytało 9800, i pojawił się czarny ekran, więc wróciłem do zintegrowanej. Mieszałem, mieszałem ze sterownikami, ale potem dowiedziałem się że sterowniki ładują się dopiero z Windowsem - a mi przy podłączeniu nowej karty nie pojawia się nawet BIOS. Karta jest dobrze wkręcona, nie mam możliwości sprawdzenia jej na innym kompie, ale była kupowana od gościa ze 100% pozytywnych komentarzy i wieloma aukcjami więc jest mała szansa że jest popsuta.

Na innych forach sugerowali mi update biosa, ale mam wersję 1.5 więc teoretycznie już zupgradowaną, bo innych nie czyta z pendrive'a (sformatowanego na FAT32 i wogóle, poprostu pokazuje mi na dole że przeszukało te pliki ale nie umożliwia skorzystania z nich, więc wnoszę że są poprostu starszymi wersjami niż to co mam.

Nie podłączałem jeszcze dodatkowego zasilania do karty, bo nie do końca wiem jak się za to zabrać, i nie widziałem nigdzie że to może być źródłem problemów, a spędziłem wczoraj parenaście godzin na szukaniu rozwiązania w internecie. Myślę że problemem jest albo

a) walnięta karta

b) nie umiem zupdatować biosu

c) karta musi mieć dodatkowe zasilanie.

Mieszałem w biosie ustawienia z której karty pierwszej ma korzystać, zmieniłem wszędzie na PCI-E, i albo czyta zintegrowaną albo wogóle czarny ekran.

Wiem że namieszałem ale to dość skomplikowany dla mnie problem i ciężko mi wymienić wszystko czego próbowałem, więc wolę poprostu odpowiadać na wasze pytania, zwłaszcza że jestem śpiący, więc sorry za wszystkie błędy merytoryczne.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, podłączeniu zasilania i odczekaniu trochę po naciśnięciu POWER komputer się włączył...I przy ładowaniu windowsa (logo i na dole pasek ładowania, mam XP) zaciął. Przy mniej więcej trzecim przejściu. W trybie awaryjnym działa, sterowniki ściągnąłem polecane ze strony Nvidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany. Nie jestem w stanie powiedzieć w jaki sposób, bo właściwie z tych wszystkich updatów biosów, sterowników, zmieniania kabelków i trybów uruchamiania nie wiem co pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...