Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pipes

Rozwiązany: Problem z usb Gigabyte GA-MA78LMT-S2 win7 32 bit

Polecane posty

Hej,

Sam nie mam już pomysłu co się dzieje, bo z przodu usb nie działa ( pal licho, może źle podłączyłem itp. ), ale z tyłu jest tak, że ŻADEN pendrive mi nie działa, podczas gdy głośniki, pad od xboxa itp. śmigają aż miło na różnych gniazdkach, a dosłownie żadnego pena nie widać w systemie.

Bios F14

Windows 7 32 bit

wgrane sterowniki do płyty głównej

Ma ktoś pomysł? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pendrive próbuje sie podłączyć pod jakąś litere dysku która jest zajęta. W zarządzaniu dyskami możesz to sprawdzić.

PS: Oczywiście zakładam, że sprawdzałeś czy pendrive działa w innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w biosie czy masz tak ustawione funkcje

Advanced

w USB Configuration takie ustawienia:

USB function - Enabled

Legacy USB support - Auto

USB 2.0 controller - Enabled

USB Storage Function Enabled - ta ostatnia umożliwia rozpoznanie urządzeń magazynujących podłączonych przez gniazda USB. Czyli takich jak pendrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal Linuxa z płyty (albo instalkę Windows, czy cokolwiek innego na czym można to sprawdzić) i sprawdź czy pednrive są wykrywane.

P. S. Ponieważ współczesne systemy mają własne procedury obsługi urządzeń USB, ważne jest jedynie włączenie kontrolera w BIOS (z podanych przez kolegę sm32 ustawień: USB function - Enabled, USB 2.0 controller - Enabled - reszta ma znaczenie tylko, jeżeli urządzenia mają być obsługiwane przed uruchomieniem systemu operacyjnego np: klawiatura USB gdy chcemy za jej pomocą zmieniać ustawienia w BIOS, pendrive z instalką albo systemem operacyjnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biosie wszystko było ok. Temat do zamknięcia, bo 3 pendrive działał. Może tamten od kolegi się zwalił, a mój stary miał prawo nie zadziałać. Ofc poinstalowałem jeszcze raz sterowniki, przypiąłem jeszcze raz przednie usb i zrobiłem wszystko co mogłem. Może faktycznie coś tamte peny były jednak trefne.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...