Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Khubas

Zgranie danych z częściowo niedziałającego komputera

Polecane posty

Gość Khubas

Jakiś czas temu padł mój laptop - okazało się, że błąd tkwi w płycie głównej i nie działa zasilanie ekranu. Przez ten mankament komputer właściwie na pewno pójdzie do wyrzucenia, bo za koszt naprawy spokojnie kupiłbym jakiegoś nowego netbooka.

Tylko, że..no właśnie. Na starym komputerze mam pełno ważnych danych. W jaki sposób mogę je odzyskać poza przełożeniem dysku do innego laptopa? Myślałem nad podłączeniem komputera do telewizora przez RGB i wtedy nagrywaniem wszystkiego na pendrive'y i płytki, ale podejrzewam, że mam domyślnie wyłączoną opcję wyświetlania na drugim ekranie a nie jestem w stanie jej uruchomić. Da się coś z tym poradzić?

Dysk działa, system to Win7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz przełożyć dysku do komputera stacjonarnego? Nawet u jakiegoś kolegi. Skoro laptop ciągnął Windows 7 to dysk raczej SATA a ten ma identyczne gniazdo, jak dyski SATA do komputerów stacjonarnych (dyski ATA do laptopów miały mniejszą wtyczkę ATA niż duże dyski do stacjonarnych, w przypadku SATA zarówno dysk 2,5 cala - laptop, jak i 3,5 cala - stacjonarny mają identyczne gniazda). Przełożenie dysku do sprawnego komputera jest wygodniejszą, pewniejszą i bezpieczniejszą opcją niż kombinowanie z uszkodzonym komputerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...