Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RAZOR026

Problem z moim GTX 260 192sp

Polecane posty

Siema.

Mam problem z moją kartą graficzną (a może i nie zresztą, nie wiem)

Grałem w Mirror's Edge płynnie działało aż nagle TRACH i zaczęło koszmarnie ścinać a z 60FPS zrobiło się 15. Pomyślałem że to błąd gry więc odpaliłem GTA 4 i tu zrobiło się z 30 FPS 15-20FPS.

Jak myślicie cóż mogło się stać?

Mój PC:

StabilityPower 500W

Amd Athlon X2 5200+

GA-M68M-S2P

Goodram 2 GB ddr2

GAINWARD GTX 260 192sp

Proszę pomóżcie jak możecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trach, tzn. wydobył się jakiś dziwny dźwięk z wnętrza komputera? Może to mieć jakiś związek z zasilaczem (nie znam marki Stability Power, czyżby jakiś noname?)

Daj screena z zakładki Health w programie HDTune.

//edit: tak na szybko znalazłem jakieś zdjęcia tego zasilacza i, jak dobrze widzę, ma tabliczkę znamionową jak zasilacze Akyga, czyli to na 99% totalny szrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, to to samo co Akygi (jak dobrze pamiętam, producent to Linkworld)... czyli śmieć. Nie mogę zagwarantować że on jest przyczyną problemu, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej go wymienić.

Jeszcze co do karty, to przyczyną mogło być przegrzanie - sprawdziłbym temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartą jest lepiej, w stresie ma 50 C (Testowałem na Crysis 2 i Assassin's Creed 2)

A zasilacz kupiłem z braku kasy.

A dlaczego on może być przyczyną problemu, czyżby mój "potworek" dostaje za mało mocy?

I czym grozi "zasilacz-crap"?

I co możesz mi (taniego niestety) polecic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z hipotez. Druga jest taka, że zasilacz mógł uszkodzić Ci kartę (choć raczej by ją zabił na amen, niż zmniejszył wydajność, więc jest to mniej prawdopodobna opcja).

Nawiasem mówiąc 50C w grze to ekstremalnie mało, co mogłoby sugerować, że karta nie pracuje z pełnią możliwości.Sprawdziłbym (w np. GPU-Z lub MSI Afterburner), czy karta wskakuje na najwyższe taktowania podczas gry.

Co do polecenia - za jaką kwotę mniej więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużo kasy więc wiem że do 100-200 nie znajdę (minimalnie więcej albo więcej uznajmy że cena nie gra roli ale też sprubój coś znaleźć w tym przedziale cenowym czyli 100-200) A jeśli chodzi o GPU-Z i MSI afterburner to co mam sprawdzić?

A te 50 C to przy wentylatorze na full-speed

Co o tym myślisz: http://allegro.pl/coolermaster-extreme-pow...2297847443.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł powinieneś móc dorwać OCZ ZS 550W, który jest naprawdę niezłym zasilaczem jak na swoją cenę. ExtremePower jest co najwyżej przeciętny, a i to chyba za dużo powiedziane.

Co do sprawdzania, to w GPU-Z w polach "Default Clock" powinieneś mieć podane standardowe taktowania pamięci, rdzenia i shaderów. Teraz trzeba obserwować (Albo Afterburnerem, albo GPU-Z - zakładka Sensors), czy karta osiąga takie taktowania podczas gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatal1ty jest przeciętny, w tej samej cenie dorwiesz lepszego OCZ ZT 550W. Co do karty, to póki co nie mam pomysłów (ale jeszcze nie zarzuciłeś screenem z zakładki Health w programie HDTune).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogło być przyczyną?

Zasilacz?

Sama Karta?

Jeszcze coś wrzucić?

Dodam jeszcze że dysk grzeje się do 57 C czy to coś grozi dyskowi?

Czy dyski położone "na sobie" to dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57*C na dysku, to IMO za ciepło (choć teraz dyski wytrzymują więcej). Daj screena z programu HWMonitor (pod obciążeniem - uruchom HWM, odpal jakąś grę, pograj z pół godziny, a program niech działa w tle).

BTW, przyczyn takiego stanu może być wiele, również i programowa (np. zawalony system / programy działające w tle lub szkodniki).

Obniżenie wydajności jest widoczne tylko w grach? Dla pewności (mojej :)) wykonaj jeszcze benchmark w HD Tune i wrzuć obrazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Benchmarku temperatura 32 C ale na ErrorScan już 57C

A obniżenie wydajności jest TYLKO W GRACH

Muszę mieć dyski "na sobie" bo mi się karta nie zmieści zresztą dać wam zdjęcie kompa z wewnątrz?

http://iv.pl/images/24317242224404185974.png <===Benchmark

Dysk jeszcze na IDE

Odświeżam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały "Apdejt" teraz mam tylko dysk "Łestern Didżital" 160GB. A te temperatury dysku były do zaakceptowania. Czemu? Bo ten dysk ma już prawie 8 lat! Dla ciekawych: model dysku to Maxtor DiamondMax Plus 8 40GB

Ale wciąż mnie niepokoi to że wydajność od czasu napisania pierwszego posta w tym temacie nie wzrosła. Ale na szczęście nie zmalała.

A dziś? Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły co może być winne? (Tak wiem jest ocet winny ale mnie nie o to chodzi ;x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...