Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hszonszcz

Rozwiązany: Dragon Age-Karta siada?

Polecane posty

No cześć, problem wygląda w ten sposób: zakupiłem sobie ostatnio Dragon Age'a w reedycji którejśtam, zainstalowałem, pograłem jakiś czas (nie było żadnych problemów), a potem zrobiłem sobie przerwę. Odpalam parę dni temu DA po przerwie, jest OK. Zwiększam nieco detale itd. bo mam świadomość, że mój pecet powinien to ciągnąć na full. Gram sobie ok. godzinkę i nagle SRU! Monitor sprawia wrażenie odłączonego od karty graficznej tj. Czarny ekran i latający doodoła prostokącik z napisem "check signal cable". Przez chwilę działa jescze dźwięk i ogólnie wszytko (poza monitorem), ale po chwili nastepuje finałowa ścina, na którą jedynym lekarstwem jest reset kompa. I tak dzieje się za każdym razem po około pół godziny grania. Zmniejszyłem sporo detale... Zwiecha nastąpiła po 5 minutach! Przypominam, że wcześniej gra mi chodziła wzorowo. Ma ktoś jakiś pomysł "ocb is this" i "how fix it"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukeS

Jeśli poprawki do gry ci nie pomogą to najwyraźniej problem tkwi w karcie graficznej,kolega u góry ma rację,czy w innych grach jest taki sam problem?jeśli nie to pozostaje wina owej gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfig kompa wraz z marką, modelem i mocą zasilacza. Uruchom program HWMonitor i włącz grę, pograj tyle ile zdołasz (zanim nastąpi awaria), 15 - 20 min. powinno wystarczyć (HWM niech działa w tle). Jak skończysz, wrzuć screena z temperaturami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem się kolegi, który stwierdził, że to najprawdopodobniej wina zasyfionego wnętrza komputera, lub starej pasty w karcie graficznej :P. Zasilacz miałem nie dawno wymieniany, a konfig do specjalnie prądożernych wymiataczy nie należy, więc prawdopodobnie to wina syfu...

Zasilacz jest chyba 230V (nie mam pewności, nie sprawwdzałem). Karta to nowy-stary Radeon X1950, procesor to AMD Athlon 64 2x2,6 , mam 4 razy po gigowym klocku RAM-u

Spróbuje jeszcze zobaczyć, co ten program będzie pokazywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobne problemy z niektórymi grami. Zwróć też uwagę czy po restarcie bios czegoś nie sygnalizuje piszczeniem. Jeśli tak to co to za sygnał? W moim przypadku był błąd pamięci karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...