Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

Rozwiązany: Problem z myszką A4 Tech X748K V-Track

Polecane posty

Witam.

Mam problem z myszką podaną w temacie. Przeszkadza mi w niej jedna rzecz. Mianowicie, w mojej starej myszce za 20 zł, również A4 Techa, po lekkim oderwaniu myszy od podłoża w celu przesunięcia jej, mysz nie rejestruje ruchu. W 748K V-track sytuacja jest gorsza. Muszę ją podnieść o niecały centymetr, aby mysz nie rejestrowała ruchu. I to mi właśnie przeszkadza. Nie mam pojęcia, czy można to jakoś programowo zlikwidować, ale spytać zawsze można. Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale dosć kiepsko mi się z tym gra w FPS-y, bo jak chcę sobie przesunąć myszkę to razem z nią przesuwa mi się celownik....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sensora. Niektóre mają możliwość kalibracji i ustawienia odległości do jakiej rejestrują jeszcze ruch. Ale jeśli nie masz takiej opcji w sterowniku to nic nie poradzisz, poza wymianą na inną myszkę lub zmianą stylu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-ACtion przyczyniło się do rozwiązania mego problemu :P. Uzyłem podkładki 3D dodanej w jednym z numerów. Na warstwie 3D myszka trochę szalała, ale na drugiej odległość rejestrowania ruchu(LOD)jest mniejsza niż wcześniej i jest tak jak na poprzedniej myszce. Co prawda myszka trochę ciężej chodzi(większe tarcie), ale myślę że jak kupię inną podkładkę to będzie ok. Wiecie może jaka jest dobra podkładka, która właśnie też tak zmniejsza LOD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć. Poradziłem sobie domowym sposobem. Nakleiłem taśmę na otwór sensora zasłaniając jego niecałą połowę. LOD zmniejszył się dość znacznie. Wcześniej na 3 płytach mysz działała bez problemu, teraz działa tylko na jednej i w dodatko nierówno. Także problem rozwiązany.

Jeszcze raz: można zamknąć temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...