Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hasssan

Fraps i audacity - jak nagrywać?

Polecane posty

Witam. Zacznę od tego, że posiadam słuchawki siberia v2 steelseries i kartę dźwiękową usb do nich, również od steelseries. Chciałbym nagrywać gameplaye. Frapsem mogę rejestrować obraz i dźwięk z gry jednocześnie, Audacity chciałbym zapisywać komentarz. I tutaj pojawia się problem - gdy tylko włączę nagrywanie Frapsem, Audacity zamiast rejestrować odgłosy z mikrofonu, przerzuca się na dźwięk z gry. Gdy wyłączę opcje "record sound" we Frapsie, Audacity działa, jak powinno. Jak mogę temu zaradzić? Kombinowałem już z ustawieniami, próbowałem wszelkich możliwych kombinacji. Proszę o pomoc.

edycja - posiadam windowsa xp oraz sterowniki steelseries usb soundcard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trochę gejmplejów w których autor jednocześnie grał i mówił. Ani dobrze nie grał, ani dobrze nie mówił.

Przeważnie wyłączałem audio od razu.

Lepiej już byłoby nagrać film z gry, a potem dopiero skomentować na spokojnie skupiając się na tym, co chce się powiedzieć a nie lecieć na żywioł, co prowadzi często do irytującego bełkotu przeplatanego wypełnionymi ciszą dłużyznami.

Takie moje zdanie.

Niestety co do problemu technicznego - nie wiem.

Pewnie musiałbyś poszukać coś w opcjach Audacity w menu wyboru źródła nagrywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audacity wchodzisz kolejno w Edytuj>Preferences>Urządzenia i w zakładce nagrywanie masz rozsuwane menu Device. Wybierasz z niego urządzenie, którym chcesz nagrywać, czyli twój mikrofon. Radzę ci pomyśleć też o sposobie synchronizacji dźwięku z obrazem przed rozpoczęciem nagrywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...