Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BloodWyn122

Wycinanie wokalu

Polecane posty

Witam otóż mam pewien problem chciał bym sobie z jednej nuty zrobić dzwonek na telefon i potrzebuje usunąć z niej wokal próbowałem w audiacity i jakimś wavozaurze ale to po prostu pogarsza jakość piosenki gdyby ktoś mógł mi to w jasny klarowny sposób wytłumaczyć albo to zrobić samemu to był bym bardzo wdzięczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie to związane z pogorszeniem jakości. Wycięcie wokalu to wycięcie określonego zakresu częstotliwości, zawierającego także muzykę. Możesz to zrobić bardzo dokładnie ale zawsze skutkiem będzie pogorszenie jakości. Nie wiem, czy jest ten program dostępny w wersji trial, ale lepiej niż Audacity nadaje się do tego Adobe Audition, a konkretnie jedna z jego funkcji - Dynamic EQ. Oczywiście musisz się pouczyć i popróbować ale jak pojmiesz o co chodzi, to efekty naprawdę mogą przerosnąć oczekiwania. W innym wypadku zastosuj się do rady kolegi wyżej - poszukać w wersji instrumentalnej albo z profesjonalnie usuniętym wokalem (w jednym i drugim przypadku nie będzie to jednak "ideał", chyba, że utwór został nagrany bez wokalu i taką wersję zdobędziesz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...