Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baran090

Uszkodzony zasilacz ?

Polecane posty

Witam

Mam problem z PC a mianowicie

Siedząc w pokoju poczułem zapach spalenizny (nic nie robiłem na komputerze)

Odłączyłem go i wywąchałem , że zapach dobiega od wentylatora procesora

Poczekałem aż wystygnie i włączyłem go (chciałem sprawdzić czy wentylator się kręci)

Wiatrak ruszył ale po chwili wszystko stanęło , i nie chciało włączyć ponownie :)

Moje pozespoły :

OCZ Fatal1ty 550w SLI

AMD Phenom II X4 955B

Gigabyte GTX460 OC 1GB

Gigabyte GA-870-UD3

a wentylator to

CoolGate 10

http://www.spire-corp.com/main/product_detail.asp?ProdID=939

Wiem , że bardzo mało informacji, ale interesuje mnie kilka rzeczy

1. Czy może spalić się samo chłodzenie bez procesora ?

Czy procesor prawdopodbnie też "odszedł"

2. Jeśli chodzi o zasilacz i o to , że po wyłączeniu przestał reagować :

Raczej spalony czy zabezpieczenia jakieś ? (Od zasilacza , żaden zapach nie dobiega , rozkręcić nie mogę bo gwarancja:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wentylator się może niby spalić, ale to raczej mało prawdopodobne... no i spalony wentylator nie powinien blokować uruchamiania komputera (poza wyświetleniem komunikatu, że wentylator nie pracuje - a jak rozumiem komputer się teraz wcale nie chce włączyć).

Zasilacz jest możliwą przyczyną problemu, dobrze by było pożyczyć od kogoś inny i podłączyć na próbę. Warto też się przyjrzeć, czy na płycie głównej nie ma śladów spalenizny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... U mnie, kiedyś gdy chłodzenie na procesorze nie działało, komp odpalał, ale praktycznie w jednej chwili się wyłączał i żaden komunikat się nie wyświetlał (bo nie mógł).

Jeśli jednak komp już w ogóle nie startuje, to pewnie coś się spaliło i niestety nie jest to wentylator (w każdym razie, nie tylko on).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta od przodu wygląda normalnie

Wiem też , że jak wykręciłem jeszcze dosyć ciepły (ale nie tak jak na poczatku) wentylator to był naprawdę mocno nagrzany w porównaniu do procesora który nie był specjalnie gorący ( od wentylatora dalej czuć spalenizne)

Zasilacza nie mam innego oprocz TakeMe 350W, a jego podłączenie nie wydaje mi się dobrym pomysłem , pomijając , że nie mam już nawet świeżej pasty żeby na procesor nałożyć

W piątek pozostajwe mi pewnie udanie się do serwisu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...