Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smigol

Głośno chodzący komputer

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mam problem z cholernie głośno chodzącymi wentylatorami,gdy włączę Skyrima albo WoT po 5minutach śmigają na maksa...w FMie czy FIFie nie ma tego problemu. Po wyłączeniu gierek wszystko wraca do normy.Przeskanowałem kompa HwMonitorem,oto wyniki:

http://img406.imageshack.us/img406/4114/hwmonitors.png

właśnie zabieram się do przeczyszczenia wnętrza obudowy,może to coś da...a jeśli nie może pasta na procku?mam jakąś tubkę nieużywaną-dostałem razem z kompem i nigdy nie używałem czyli od 2lat komp śmiga na tym co miał fabrycznie(o ile miał w ogóle;p)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz CPUTIN (dość dziwaczne - sto parę stopni na procesorze, gdy temperatura rdzeni jest w normie, ale może to i w jakimś stopniu prawda; nie takie rzeczy już widziałem, hehe) niczego podejrzanego nie widzę.

W jaki sposób wykonywałeś pomiar (to temperatury podczas gry)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem podczas 20 minutowej sesji w Skyrima,screen zrobiony co prawda kilka minut później no ale i tak najważniejsze są chyba wyniki maksymalne... Co do tego putina to czytałem żeby się tym nie sugerować bo lubi pokazywać głupoty przez jakąś niekompatybilność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sądzę, iż to bzdura. Zobacz jeszcze w BIOSie, jak wyglądają temperatury (ewentualnie w SpeedFanie). Jednak myślę, że raczej jest wszystko w porządku, a ponieważ jest teraz ciepło, komp się bardziej/szybciej nagrzewa i dlatego wentyle głośniej chodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem te wentylatorki,nic specjalnego-samym odkurzaczem. Specjalnie różnicy w głośności nie widzę... Może faktycznie to przez temperaturę,chociaż jest jeszcze taka opcja że po przesiadce ze słuchawek na głośniki zacząłem to buczenie zauważać:)

Jeszcze co do tego testu-temperatura na karcie graficznej nie jest zbyt wysoka?Jakby nie patrzeć 78 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie taką ciekawostkę: do niedawna najgłośniejszy wentylator w kompie włączał się w zasilaczu (całkiem niezłym, Chieftec CFT 650W). I też tylko w niektórych grach, wśród których był oczywiście WOT, wystarczyło np. popatrzeć przez krzaki. Skyrim też sprawiał, że zasilacz stawał się głośny, ale nieco czasu minęło zanim do tego doszedłem, bo wentylatorów w kompie trochę mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...