Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarnobyl97

Rozwiązany: Karta Sieciowa do Komputera

Polecane posty

Witam!Chciałbym kupic kartę sieciową,dzięki której mógłbym odbierac sygnał z routera.Karta ma być do kompa o następujących specyfikacjach:Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX,Sapphire ATI Radeon HD7850 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express Lite,Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3),Western Digital Caviar 500GB SATA3 (WD5000AAKX),A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series CL9,OCZ ZS 550W,Sony nagrywarka DVD AD-7280S czarny/wewnętrzna OEM,SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410.Sorry jeśli podałem nie potrzebne dane,ale zawsze lepiej powiedziec wiecej niż mniej.Z góry przepraszam za głupie pytania,ale totalnie się na kartach sieciowych nie znam.Proszę o pomoc.Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc panie moderatorze!Już piszę!Router:Jest to Asmax wirless-G ar 704g 802.11g ADSL2+Router.Uslugodawcą jest telekomunikacja polska i mamy limit do 2 mega.Karta:Ma działac w systemie Windows 7 64 bit.Nie wiem jaka jest różnica między usb,pci a pci-e więc byłbym usatysfakcjonowany jak ktoś by mi to wytłumaczył.Znaczy wiem jedynie,iż pci nie ma anten,a pci-e ma i z tego sądzę,że ma wiekszy zasięg.Obudowa(wraz z komputerem)jest kupowana teraz i jest to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410.Nie wiem czy jest tam miejsce na wyjście tych antenek,bo jeszcze nie dostałem go w swoje łapy:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiem jedynie,iż pci nie ma anten,a pci-e ma i z tego sądzę,że ma wiekszy zasięg

Nie, nie, nie.

PCI: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peripheral_Co...nt_Interconnect

PCI-E: https://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

Przede wszystkim nie podałeś najważniejszego. Ile możesz przeznaczyć na tą kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary bądź miły i podaj proszę odległość routera od komputera gdzie ma stanąć, jakie przeszkody może napotkać sygnał po drodze i to co wspomina towarzysz moderator wyżej, ile pieniążków chcesz wydać. Do 40zł jeżeli miałbyś nie aż tak daleko miałbym odpowiednią kartę sieciową na USB naprawdę wydajną i po poprawie delikatnie warunków sygnał jest dobry/bardzo dobry a odległość i warunki jakie ma sygnał po drodze naprawdę powalają. Jednak wszystko wyjdzie w praniu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, to ty nie masz się czym martwić.. Mieszkam na piętrze po drodze do mojego routera są schody, korytarz, 2 pokoje i drzwi które wieczorem są zamknięte na dokładkę cała "baza" stoi za szafą wielką więc to ma wyzwanie a mimo to sygnał jest dobry/bardzo dobry więc spokojnie bez kombinacji możesz mieć tą sieciową, jest ona zewnętrzna (na USB) z dobrym odbiornikiem tzn. antenką sensowną i wystarczy zainstalować tak jak w instrukcji a wszystko pięknie gra, z tej samej firmy mam router i to jest miód marzenie, gdy wysiadł mi poprzedni router wymieniłem go na tego samego, z jednej prostej przyczyny 1,5 roku pracy bez przerwy (tylko awarie prądu) i bez awaryjność dopiero potem 2 skoki napięcia i bezpieczniki do tego awaria z modemem problem i skończył się ale naprawdę słodki router. ;)

http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-li...-wn422g-297497/

Cena: 40zł, naprawdę niskie koszty a sygnał będzie wzorowy.

P.S: Czasem trzeba jej pomóc ale to w moim przypadku tzn. podłożyć coś aby stała 2-3cm wyżej i tyle. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko porównaj odległość, 9m to masz silny sygnał, ja mam do swojego routera około 20-25m więc sorry ale nie powiesz mi, że mam lepiej, do tego "hardcore" warunki po drodze. xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, pamiętaj aby zainstalować poprawnie dostarczone sterowniki/oprogramowanie i wszystko będzie działać jak Szwajcarski zegarek, jeżeli będzie pokazywać niski poziom sygnału rusz antenką albo coś, to pomaga, serio, temat do zamknięcia raczej. xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko porównaj odległość, 9m to masz silny sygnał, ja mam do swojego routera około 20-25m więc sorry ale nie powiesz mi, że mam lepiej, do tego "hardcore" warunki po drodze. xd

Cóż, znam ludzi, którzy przy 5 - 6 metrach odległości od routera nie mają zasięgu, a karty sieciowe są warte ~200 zł. U każdego karta będzie spisywała się inaczej. Nie ma co prorokować, że przy 9 metrach sygnał będzie bardzo dobry bo jest to zwykły kłamstwo. Nigdy nie wiadomo. Każde materiały budowlane się liczą a tutaj mamy żelbet. Schody, drzwi itd. itp. to nie jest żaden problem.

Cóż skoro user już kupił zamykam.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...