Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Wydruk jednego obrazu na kilku kartkach

Polecane posty

Chcialęm wydrukować pewien schemat blokowy, ale z racji jego rozmiaru czytelny to on będzie dopiero na czymś dużo większym niż A4. Wiem że taką opcje mają sterowniki Epsona, ale niestety w moim Brotherze nic takiego nie widzę.

Czy zna ktoś jakiś dobry program, w którym mogę to zrobić. Kiedyś tak drukowałem mapę świata dysku Pratcheta, ale niestety zapodzialęm instalkę, i nie wiem co to byl za program.

P.S Próbowalęm Posterizy, ale zawiodła mnie ta aplikacja, jakość i przycięcie pozostawiały sporo do życzenia, efektem czego bylo 20 kartek w błoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest obrazek, to przyciąłbym go na równe części z pomocą linijki w GIMP / Photoshop / innej bardziej rozbudowanej aplikacji. Wszystko zależy też od tego, czy Twoja drukarka ma możliwość zadruku marginesów; Jeżeli nie, to będzie to sporą przeszkodą. Ja w takiej sytuacji przycinam obrazek gilotyną do papieru, przycięcie jest bardzo precyzyjne i jeśli zrobisz to uważnie, to całość wyjdzie bez problemu. Tyle, że koszt takiej gilotyny to 50-100 zł (zależnie od rodzaju i jakości). Jeśli zadruk marginesów jest możliwy, wystarczy jedynie obrazek podzielić na równe części.

Format A4 - 2480 x 3508 px (21 x 29,7 cm) przy rozdzielczości 300 dpi.

Aha: jeżeli nie bardzo wiesz jak sobie z tym poradzić, polecam poczytać o prowadnicy, nanoszeniu siatki, możesz sobie poprzeciągać z linijki linie, które wskażą Ci gdzie masz przyciąć obrazek. Wszystko to umożliwia darmowy GIMP, jeśli nie chcesz trialowego (lub nie masz licencji) PSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w ostateczności mogę spróbować, z tym że widziałem mnostwo programów co robią to z automatu, i moim pytaniem byloby co z tego morza opcji się do czegokolwiek nadaje.

Posteriza zawiodlą, a niestety nie mam aż tyle papieru by próbować je wszystkie po kolei.

Jeżeli ktoś kiedyś czegoś takiego używał wdzięczny byłbym za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Wybrałem PosteRazor, i naprawdę jest co chwalić.

Po pierwsze program daje nam wynikowy plik pdf a nie kartki, jak coś jest nie tak nie ma strat.

Po drugie sam sugeruje rozmiar wydruku, więc nie lecimy na czuja polegając tylko na niewielkim okienku podglądu

Po trzecie nie ma tendencji do rozmywania jak Posteriza

Wiem że może za bardzo reklamuje, ale ta opinia może być pomocna innym.

Tym nie mniej dzięki za pomoc jeszcze raz. Temat rozwiązany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...