Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Roberto171

SonyVegas, a pliki .avi ?

Polecane posty

Postanowiłem wrzucić kilka filmów nagrywanych frapsem na YT. Przekonwertowałem je na format .avi VirtualDubem, ale Sony Vegas nie chce ich otworzyć, a chciałbym je troszke zmodyfikować. SV otwiera "czyste" pliki nagrane Frapsem, ale znowu formatu takich plików nie obsługuje YT. Więc co mam zrobić? Wgrać jakieś kodeki, czy coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to YT nie obsługuje filmików nagranych frapsem, skoro są domyślnie w *.avi? Sam przesłałem kilka krótszych i przeszły bez problemu. Być może usiłujesz wgrać kolosy, które mają po kilkanaście gigabajtów - wtedy YT ich nie łyknie, bo udławi się na przetwarzaniu. Problem może leżeć w tym, że używasz złego formatu video w opcjach template'a, albo po prostu niewłaściwego template'a.

Sam się trochę nad tym głowiłem - teraz używam HD 720-30p intermediate, z 29,970 FPS i Microsoft Video 1 ustawionym na High. Audio daję w *.mp3.

Otwórz w Vegas czysty fimik z frapsa, poedytuj go jak uważasz za stosowne, zapisz projekt, wyrenderuj jako *avi i wybierz tego template'a z opcjami, jakie podałem wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z problemem, ale narodził się inny, otóż, gdy klikam opcje Render as.., lub render to new track, wyskakuje wiadomo nowe okienko, w którym trzeba wybrać gdzie zapisać plik, otóż u mnie wyskakuje nowe okienko, ale jest jakby całe białe, tak jakby się dopiero wczytywało i w sumie tak w nieskończoność. Kliknięcie myszą na cokolwiek=brak odpowiedz i restart programu, wie ktoś może jak to naprawić ?

O dziwo zauważyłem też, że gdy chce zapisać plik filmowy w movie makerze, to też ścina mi sie komp i brak odpowiedzi. Nie, nie mam zasyfionego, nic innego mi nie muli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vegas Pro 11 64 bit, sprawa z tym jest taka, że gdy trzeba zrobić coś, by "wyskoczyło" nowe okienko(nawet od pomocy), to program się zwiesza, a dane okienko jest zawsze całe białe, jakby się dopiero wczytywało i tak reinstalowałem niejednokrotnie, czyściłem rejestry, uruchamiałem w różnej zgodności itp., itd., ale nic to nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...