Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raul77

Rozwiązany: Temperatura procesora INTEL

Polecane posty

Czy to normalne, że temperatura mojego procesora podczas grania w takie tytuły jak: FIFA 12, Gears of War itd. podnosi się do ~80C. ? Od razu mówię, że nie wiem od kiedy wystąpił problem, ale też bardzo możliwe jest, że program pokazuje jakieś błędne dane (EVEREST Ultimate Edition Version Trial), bo nie czuć podmuchów ciepła z obudowy ani nie ma żadnych oznak, że coś jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyślmy:

Gramy w lola, temperatura sięga ponad 70 stopni c, gdy max dla tego procesora to mniej więcej 75 stopni na wszystkich rdzeniach(dane intelowskie).

1 wniosek: Mało brakuje do spalenia, ale prawdopodobnie tylko komp się wyłączy

2 wniosek: co by się stało przy np. GTA4 albo crysis 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się myli (patrz na ostatni post, który napisał yojo2), ale możliwe, że suprax ma rację w tym, iż w innych grach temperatura może być wyższa. Myślę, że dla świętego spokoju warto ją obniżyć.

BTW, zobacz jak CoreTemp "ustala" maksymalną dopuszczalną temperaturę (Tj. max - powinna być nad aktualną temperaturą rdzeni), u mnie jest to np. 85*C. Oczywiście, nie trzeba za bardzo ufać temu co pokazuje program, lecz sądzę, że jest to jakaś wskazówka.

A Everesta to najlepiej wywal, bo ten program nie był aktualizowany od wielu lat.
A czy przypadkiem wersja Ultimate Edition, którą posiada autor tematu (co prawda trial), nie jest aktualizowana?

Wydaje mi się, że tylko darmowy Everest jest mocno przestarzały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak (poprzednio źle się wyraziłem - aktualizowany może i nie jest, ale jest w miarę nowy), jednak ten Everest "obsługuje" np. Core i5 i

Core i7, więc "do procesora" raula77 też się nadaje.

@raul77 - Zapomniałem wcześniej napisać - wyczyszczenie kompa na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas około 1 godzinnej sesji w FIFE 12 w FULL HD i na najwyższych ustawieniach (wiem, że to nie jest jakaś super wymagająca gra, ale zrozumncie, mnie dużo więcej do szczęścia nie potrzeba :wink: ) temperaura wzrosła do: I Rdzeń ~88C, II Rdzeń ~82C i utrzymuje się na tym poziomie skoki max 2C+/-. W rubryce Tj.Max w Core Temp mam napisane 100C. Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzyłem wewnątrz obudowy i wyczyściłem jako tako wentylator. Mam trochę też inne pytanie na przyszłość: jak zdjąć wentylator z procesora firmy INTEL, bo za żadne skarby nie wiem jak to zrobić w AMD jest to dużo łatwiejsze( Nie pytajcie mi jak go wyczyściłem nie zdejmując go z procka :wink: )? Pogram i dam znać czy coś dało.

Na razie po jednym meczu w FIFE mam: I rdzeń 49C, II rdzeń 42C. Potem podam dalsze obserwacje, a na razie muszę kończyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...