Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Laptop rozłącza się z routerami

Polecane posty

Moj problem polega na tym, że mój laptop ma tendencje do zrywania połączenia ze sprawnymi routerami, z którymi pozostałe komputery w domu/na stancji, nie mają problemów. Połączenie się zrywa mimo dobrego zasięgu, a jego status wygląda tak, jak na tym screenie: KLIK. Po czym klikam czerwony krzyżyk na schemacie, załącza się rozwiązywanie problemów i często połączenie jest wznawiane. Czasem jednak się nie udaje, a ja dostaję komunikaty o powodzie błędu: KLIK. Czasem prócz tych powodów jest też np. z żółtym trójkącikiem ostrzegawczym info o zabezpieczeniach itd., ale ostatecznie wszystko w końcu działa. Skąd więc te zerwania zarówno w domu, jak i na stancji, podczas, gdy inne komputery nie mają tego problemu?

Win 7 64-bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz włączone filtrowanie adresów MAC na routerze. Spróbuj dodać adres swojej karty do wyjątków. Jeśli nie da rady, na jakiś czas wyłącz w ogóle filtrowanie i sprawdź czy problem nadal występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz włączone filtrowanie adresów MAC na routerze.

Gdyby filtrowanie MAC adresów było włączone to RIP1988 w ogóle nie mógłby się połączyć z siecią, a tutaj dostęp ewidentnie ma.

@RIP1988

Próbowałeś przypisywać statycznie adresy IP? Być może twoja karta sieciowa ma problemy z pobraniem adresu IP przy odświeżaniu serwera DHCP na routerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na domowym routerze (D-Link) przyporządkowałem każdemu z komputerów osobne, stałe IP i ustawiłem czas odświeżania na godzinę i najczęściej wszystko działa sprawnie, acz tylko gdy do routera podłączony jest kablem PC i jeden laptop przez WiFi. Gdy dojdzie drugi laptop przez Wifi, to zaczyna się dziać to samo, co na stancji, czyli zerwanie połączenia, trójkącik ostrzegawczy, a zasięg sieci jest, bo laptop ją bez problemu wykrywa. Na stancji potrafi się zgubić nawet jeśli nie jest włączony żaden inny laptop.

Czasem dzieje się coś jeszcze dziwniejszego...otóż następuje takie jakby...odświeżenie całego ekranu Windowsa, kiedy to ekran zalicza pojedyncze mrugnięcia i pojawia się na nowo, zmienia lekko odcień i zawsze towarzyszy temu zupełne rozłączenie się sieci (w prawym dolnym roku nie ma paska diagramu zasięgu+trójkącik ostrzegawczy, tylko zasięg na poziomie zero i czerwone przekreślenie świadczące o braku jakiegokolwiek połaczenia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym sprawdzić czy to wina systemu w następujący sposób, mianowicie pobrać LiveCD dystrybucji Linuksa, która obsługuje sporo sprzętu (np. Ubuntu 12.04). Jeśli tam internet się nie rozłączy to wina będzie leżała w systemie/sterownikach.

//update

Proponuję też reinstalację sterowników, gdyż dla twojego modelu pojawił się update w tym miesiącu:

Wersja dla W7 x86: >> KLIK <<

Wersja dla W7 x64: >> KLIK <<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...