Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yavi

Temperatura procesora w stresie i5 2500k

Polecane posty

To pewnie pokazuje temperaturę ogólną. Zatem, jak wspominałem, temperatura w normie, aczkolwiek nie jest aż tak bardzo daleko do osiągnięcia maksymalnego, dopuszczalnego pułapu (brakuje około pięciu stopni). Nie sądzę jednak aby był to powód do niepokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj yojo nie wiedziałem, że z ciebie taki troll :trollface: w sensie pozytywnym oczywiście ;) a był to intel i7-3xxx i zacytuję:

,,Procesory core i7-3xxx sprzedawane są bez chłodzenia, choć intel oferuje ich 2 rodzaje. Podstawowy... Drugi (RTS2011LC) został przygotowany w spółpracy z firmą Asetek. Kosztuje ok. 300zł, ale za to wykorzystuje ciecz, co pozytywnie wpływa na jego wydajność, choć w przypadku Core i7 3960X przy 4,5Ghz i obciążeniu wszystkich rdzeni temperatura dochodziła do 80 stopni. "

Fakt, zapomniałem o OC ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Nie zwróciłeś również uwagi na to, iż w przypadku tego i7, 80 stopni to temperatury rdzeni, a te mogą być - i zazwyczaj są - wyższe (autor tematu nie sprawdzał tych temperatur).

Przede wszystkim to procki LGA2011 się grzeją mocniej od tych pod LGA1155, a ten i7 to sześciordzeniowiec, no ale starczy offtopicu ;) ~y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym raczej nie powinieneś zaprzątać sobie głowy (choć, od czasu do czasu, warto na temperatury zerknąć). Gdy prockowi będzie za ciepło, pojawią się "określone znaki", a komfortowe korzystanie z komputera stanie się niemożliwym. Uszkodzenie procesora z powodu zbyt dużej temperatury jest mało prawdopodobne (no, chyba, że chodzi Ci o tzw. skrócenie żywotności ;]).

Postaram się jednak, bardziej konkretnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Maksymalna, dopuszczalna temp. pracy Twego procka to (wg Intela) około 73*C, więc ostrożność wymaga aby jej nie przekraczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silentiumpc brutus 410

W sumie jest chłodna cała, tylko miejsce przy procku ciepłe/gorące.

GPU trzyma temperaturę poniżej 70 (~66) - Radeon 6950 2gb Asus Direct CU II

E: Wyczyściłem PC i poprawiłem radiator (chyba od początku był coś źle dociśnięty) i mam teraz w D3 ~10 stopni mniej, nie przekracza 60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę się podpiąć pod ten temat

Podkręciłem i5-2500k do 4,3 ghz i temperatura bez stresu to 26 - 30 stopni, natomiast w stresie to 55 - 59/60 stopni, nie jest to zbyt dużo? Chłodzenie to Fortis HE1225 + pasta Zalman ZM-STG2, temperatura w pokoju to 22 stopnie, obudowa Zalman Z5 z dodatkowym wentylatorem na górze, który odprowadza powietrze (seryjnie jeden wentylator na przodzie, który wciąga powietrze i jeden z tyłu, który wydmuchuje).

Czytałem w niektórych tematach, że na boxowym chłodzeniu ludzie po podkręceniu mieli temperatury w stresie takie jak ja, a z Fortisem nie przekraczali 50 stopni w stresie. Dlatego się zastanawiam czy to nie za dużo? I czy to normalne, że miedzy jednym, a drugim rdzeniem różnica temperatury wynosi 4 - 5 stopni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...