Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hitman475

Lagi na kompie

Polecane posty

Witam ostatnio zauważyłem że zaraz po włączeniu komputeraz pojawiają sie dziwne lagi którym towarzyszy trzeszczenie w głośnikach wyszstko zwalnia nawet kursor myszki łapie lagi jest to bardzo niepokojąca sytułacja ponieważ na laptopie zaczeło kiedyś dziać mi się to samo ale to zignorowałem i to był wielki bład ponieważ z czasem dobrowadziło to laptopa do statu krytycznego , co mam na myśli ? A no to że system uruchamiał się ponad 10 minut a sam laptop po 2 minutach pracy się zawieszał. Boje się że to samo stanie się z moim PC , a więc porszę o pomoc. Dodam też że kiedyś na PC był tylko 1 lag po włączeniu systemu teraz są już 2 jeden po właczeniu a drugi po 15 minutach od 1. Mój program antywirusowy to Avast i korzystając z okazi jakiego Antywirusa polecicie mam też Eseta Smart Secrutity 4 lecz zmieniłem go na Avasta ponieważ miałem problem z zarejestrowaniem Eseta. A więc jakiego polecicie i co lepsze Estet czy Avast ?

Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Mogłeś napisać "skąd go wziąć", bo widać, że autor tematu - chyba - nie wie co to za ustrojstwo. :P

@hitman475- S.M.A.R.T. możesz sprawdzić np. za pomocą programu HD Tune (daj screena z zakładki Health).

A temperatury - mogą być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troszeczkę błędów (szczególnie zwróciłbym uwagę, co prawda, na tylko jeden niestabilny sektor - atrybut C5, gdyż może on jednak zwiastować początek końca dysku), ale nie wiem, czy to dysk odpowiada za te lagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tylko skanowanie (F4, opcji zmieniasz czyli bez zerowania opóźnień, bez remapowania i od początku do końca dysku, jak to jest domyślnie ustawione, potwierdzasz F4, czekasz do końca i podajesz wynik - może to być po prostu wyraźne zdjęcie ekranu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam płytki aby wypalić obraz , teraz tylko podsumowanie , a więc mam odpalić kompa z płytką w napędzie potem według instrucj helmunda , zrobić zdięce ekranu i wyjść z tego programu (tylko jak ?).

Jeśli coś błędnie napisałem to proszę mnie poprawić. Aha mam dysk C , D , J jest tam na to podział czy po prostu ten program skanuje cały dysk twardy ?

Sorry za te moje pytania ale nie chce czegoś przypadkiem zepsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skanie, jeśli tylko skanowałeś (przerwanie niektórych innych procedur jest niebezpieczne) możesz nawet po prostu zresetować. Jeśli chcesz to zrobić elegancko to chyba Ctrl + X się wychodzi, ale nie pamiętam. Program działa na poziomie dysku, nie partycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlekam torche bo mam wątpliwości co do tego skanu czy wszystko jest dobrze tak jak w instrukcj czy coś zmienić chce tylko skan jak po nim wyjść z programu , bo w instrukci są tam jakieś opcje na screenie , więc coś tam zmienić czy tylko wybrać dysk wpisać EID potem 2 F4 i po skanie ALT+ X czy to tak idzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EID - podanie informacji o dysku.

F4 - skanowanie. Pierwsze naciśnięcie spowoduje włączenie panelu z opcjami - nic dodatkowego nie wybierasz, tylko skan. Drugie naciśnięcie F4 rozpoczyna procedurę.

Skan możesz przerwać w każdej chwili naciskając Esc.

Alt + X to zamknięcie programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...